מגדל שוקי הון לקראת דו"חות הרבעון בתקשורת: התוצאות החשובות העונה הנן של מכרז הסלולר - כללי - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מגדל שוקי הון לקראת דו"חות הרבעון בתקשורת: התוצאות החשובות העונה הנן של מכרז הסלולר

לאחר ירידה של כ-10% בחודשיים האחרונים פרטנר עולה ממכירה להחזק; למרות הסבירות לרכישה על ידי סלקום מפחיתים המלצה לנטוויזן; אינטרנט זהב עולה מהחזק לקנייה

תגובות

בשבוע הבא תפתח עונת הדו"חות של חברות התקשורת, עם תוצאותיה של פרטנר כאשר בשבועות שלאחר מכן ועד לאמצע חודש מארס צפויים להתפרסם תוצאות בזק, סלקום, נטוויז'ן ו-HOT. במגדל שוקי הון סבורים כי הדו"חות צפויים להיות טובים, למעט סלקום אשר בהתאם להודעתה צפויה לרשום פגיעה בגין התקלה ברשת.

"כשאנו מביטים על תמחור החברות ספק באם יש בכוח הדו'חות הנוכחיים בכדי להשפיע", אומר של אמיר אדר, מנהל מחקר הסל סייד במגדל שוקי הון, "בחודשים האחרונים הערכנו לא פעם כי הרלוונטיות של הדוחות הרבעוניים מאבדת מכוחה וזאת לאור התמורות העוברות על שוק התקשורת ככלל והסלולר בפרט כאשר שוק המניות ממשיך בתהליך ההפנמה שהתנאים שאפיינו את שנת 2010 ספק ואם יחזרו."

שינויי המלצות

"המלצתנו להמשך נותרו כפי שהיו, להיצמד לשוק הנייח כלומר בזק ו-HOT תוך חשיפה מוגבלת לשוק הסלולר", מציין אדר. "עדיין יש מספר שינויים וזאת לאור התמורות בשערי המניות בשבועות האחרונים:"

אינטרנט זהב עולה מ"החזק" ל"קנייה" - ירידה של כ-9.5% מתחילת השנה הביאה להתרחבות הדיסקאונט לרמה בה ניתן לחזור ולהגדיל אחזקות במניה. עדיין בשקלול של לעומת B COM מעדיפים במגדל את זו האחרונה על פני אינטרנט זהב.

פרטנר עולה מ"מכירה" ל"החזק" - לאחר ירידה של כ- 10% בחודשיים האחרונים לעומת עלייה של כ-4% בת"א 100 והגעה לרמת תמחור נאותה, במגדל שוקי הון סבורים כי ניתן להפסיק ולדלל אחזקות במניה ועל כן מעלים המלצתם לפרטר מ"מכירה" ל"החזק".

"נציין כי המלצתנו תקפה גם במקרה של ביטול עסקת 012 סמייל, אולם בכל מקרה אנו מתקשים לראות כיצד המחלוקת בין החברה לרגולטור בנוגע לשיחות הבינלאומיות תהיה הסיבה לביטול העסקה", אומר אדר.

מפחיתים המלצה מ"קנייה" ל"החזק" לנטוויז’ן - "אמנם הסבירות לרכישתה על ידי סלקום רק עולה יחד עם כל רפורמה שמתקבלת בשוק הסלולר", אולם להערכתנו מניית החברה מתומחרת במלואה ועל כן אנו ממליצים שלא להגדיל החזקות בחברה ברמות המחירים הנוכחיות", אומר אדר. "בנוגע לתרחיש בו העסקה עם סלקום קרובה - להערכתנו גם בשקלול פרמיית שליטה אין כאן אפסייד מספק להותרת המלצת "קנייה" על בסיס ספקולטיבי."

תחזיות קדימה

בטווח הקצר ירכזו את עיקר תשומת הלב תחזיות פרטנר ובזק הצפויות לתת קריאת כיוון לשנה הקרובה, בעוד שבבזק התמונה הכוללת מאוזנת יחסית כאשר לאור ההפרשות הצפויות בשנה הבאה תיתכן שחיקה קלה בשורה התחתונה.

הרי שלחברות הסלולר מדובר במשימה לא פשוטה, ברבעון הראשון הן צפויות להתמודד עם ההפחתה החדשה בדמי הקישוריות אשר תלך ותפחת עם התקדמות הרבעונים יחד עם זאת ברבעון הרביעי כאשר ההשפעה תהיה פחותה יחסית הן צפויות כבר להתמודד עם המפעילים הווירטואלים אשר גם במתכונת המסתמנת עדיין אינם צפויים להוות בגדר חדשות טובות למפעילות הקיימות וזאת בלשון המעטה.

"בהקשר זה דווקא לפרטנר יתכן ויהיה קל יותר לספק תחזית שכן תהליך ההתייעלות הנמרץ, לצד רכישתה הצפויה של 012 סמייל והפסקת הפעילות הקווית מבית צפויים לתרום לכך שניתן יהיה לשמר את רמת השורה התחתונה גם בשנת 2011", מסביר אדר.

"ואם בסלולר עסקינן הרי שעל פניו חברות הסלולר נמצאות באמצעה של תנועת מלקחיים קלאסית מחד דמי הקישוריות היורדות ומאידך מהלכי המיקרו רגולציה האחרונים", ממשיך אדר. "עדיין יש לזכור כי מהלכי המיקרו רגולציה אולי פוגעים בטווח הקצר החברות הסלולר אולם למעשה מבטלים לא מעט מהערך המוסף אותם היו צפויים להוביל המפעילות החדשות לצרכן ובכך מפחיתות במידה לא מועטה את היתרון היחסי שלהן על פני המפעילות הוותיקות."

כך או כך, כאב הראש של 2011 הנו רק קדימון לעומת הצפוי במהלכה של 2012 אשר גם היא עדיין תהיה סוג של שנת מעבר. "למעשה הפרסום החשוב ביותר בעונה זו יגיע כנראה רק בסופה והוא זהות הזוכים במכרז הסלולר, להערכתנו תוצאות המכרז (הצפויות לכל המאוחר עד לחג האביב) ישפיעו לא רק על הטווח הבינוני אלא במידה רבה גם על הטווח הקצר, במילים אחרות, נכונות פרטנר וסלקום לפעול במודל שבחרה פלאפון בתחום ה-MVNO."

"אנו סבורים כי המודל שנבחר מתאים לשוק הישראלי מחד ולמגמות בשוק הסלולר מאידך", מציין אדר. "בשוק רווי הפועל ברובו במתכונת פוסטפייד הצפוי בתוך כשנתיים לספוג שתי שחקניות UMTS חדשות יש היגיון רב במתווה אשר הלכה למעשה דומה למתכונת של מפיצים."

"במקביל בשנתיים האחרונות חל שינוי משמעותי בשוק הסלולר עם העמקת השימוש בטלפונים חכמים כאשר בעוד שה-MVNO היה מתאים יותר לעולם בו שירותי הקול הנם העיקר, הרי כיום ברור לכל כי העתיד נמצא ב-DATA וכי השחיקה בשירותי הקול צפויה להימשך ביתר שאת בשנים הקרובות ובכך להקטין את יתרונם של אלו המעוניינים להתמקד בעיקר בשירותי קול."

"אגב, גם בהיבט הצרכני יש כאן תשובה הולמת ובכך בהחלט גם הרגולטור יכול להביט בסיפוק על המהלך. מבחינת החברות עצמן, הן לא יוכלו להימנע בצורה מוחלטת מפגיעה שכן בסופו של דבר תמהיל הכנסותיהן ישתנה אולם יתכן כי בסופו של יום המפעילים הווירטואליים דווקא יסייעו למפעילות למול 2 שחקניות התשתית החדשות", ממשיך אדר.

בזק

החברה תפרסם את תוצאותיה ביום ג' ה-8/03/11. במגדל צופים לתוצאות טובות כאשר פלאפון צפויה להמשיך ולהציג שיפור. כמקובל בבזק, קיים קושי לבצע השוואה של רבעון מול רבעון לאור אופיו של הרבעון הרביעי בכל הקשור להפרשות מחד והכנסות חד פעמיות מאידך וודאי שהרבעון המקביל היה משופע בהם ואילו בתקופה הנוכחית חלק ניכר מההפרשות צפויות דווקא ברבעון הראשון. במגדל עדיין צופים לתוצאות טובות שילוו בחלוקת דיבידנד חצי שנתית.

בתחום הקווי - צופים במגדל לשחיקה של כ-25 אלף קווים ולצמיחה של כששת אלפים מנויים בפס הרחב. כמו ברבעונים האחרונים להערכת האנליסטים של מגדל הצמיחה בהכנסות הפס הרחב לצד הגידול בשירותי תמסורות יוביל ליציבות בהכנסות לעומת אשתקד, בכל הקשור לרווחיות הרי שלהערכתם בסיכום ההפשרות לעומת ההכנסות החד פעמיות תרשמנה ברבעון הוצאות חד פעמיות כך שה- EBITDA של הפעילות הקווית תסתכם בכ-607 מיליון שקל כ-56% מההכנסות.

פלאפון - "אנו צופים להמשך השיפור כאשר רבעון רביעי נטול חגי תשרי צפוי להיטיב עם חברת הבת", אומר אדר. "להערכתנו תגייס החברה כ-22 אלף מנויים ותציג שיפור של כ-5% ב-MOU לעומת התקופה המקבילה אשתקד כך שה-ARPU של החברה יעמוד על כ-13 שקל המשקפים חזרה לקצב צמיחה של כ-3% בדומה למחצית הראשונה של השנה. מבחינת ה-EBITDA אנו מצפים לכ-481 מיליון שקל, המשקפים שיעור של כ- 35% מההכנסות."

yes - במגדל צופים כי החברה תציג גידול של כאלפיים מנויים במצבת לקוחותיה שלה ותשמור על קצב צמיחה של כ-2% ב-ARPU כך שבסיכומו של רבעון צופים שהחברה תציג הכנסות של כ-397 מיליון שקל. "השיפור יתבטא ביתר שאת ב-EBITDA הצפוי להסתכם בכ-141 מיליון שקל, כ-36% מההכנסות", אומר אדר.

בזק בינלאומי - במגדל מצפים לרבעון יציב נוסף ללא הפתעות מיוחדות.

פרטנר

החברה תפרסם את תוצאותיה ביום ד' ה-23/02/11. פרטנר עברה כברת דרך בשנה האחרונה ומגדל צופים כי התוצאות ברבעון צפויות להציג שיפור לעומת אשתקד. במגדל מניחים גיוס של כ-30 אלף מנויים כאשר בתחום ה-ARPU מניחים שחיקה קלה עם 149 שקל וזאת לאור שינוי תמהיל החבילות המשולבות.

"מבחינת הכנסות אנו צופים לכ-1.64 מיליארד שקל, צמיחה של כ-4% לעומת הרבעון המקביל אשתקד", אומר אדר. "מבחינת רווחיות אנו צופים ל-EBITDA של כ-639 מיליון שקל, כ-39% מההכנסות. תחת הנחה של קצב נורמטיבי של הוצאות מימון אנו מניחים כי בשורה התחתונה תרשום החברה רווח נקי של כ-322 מיליון שקל כ-20% מההכנסות.

סלקום

החברה טרם פרסמה מועד לפרסום אולם כאשר הרבעון צפוי לעמוד בצל תקלת הרשת. כזכור דיווחה החברה כי תפצה את כלל לקוחותיה בהחזר השיחות היוצאות והמסרונים בשבוע האחרון של נובמבר.

בהיבט המדדים התפעוליים צופים במגדל לתוספת של כ-25 אלף מנויים, שמירה על קצב צמיחת ה-ARPU מתוכן על רמה של כ-20%, המשקפת הכנסה ממוצעת למנוי של כ-29 שקל וכן המשך השחיקה מהכנסות קול(כ-5% לעומת אשתקד) שתוביל לכך שה-ARPU הכולל יסתכם בכ-143 שקל בדומה לרבעון המקביל אשתקד.

"אנו סבורים כי הרבעון יסתכם ב-EBITDA של כ-607 מיליון שקל, המשקפת שיעור של כ-37% מההכנסות כשהשורה התחתונה תסתכם בכ-275 מיליון שקל כ-17% מההכנסות", אומר אדר. נציין כי בנטרול השפעת התקלה מדובר ב-EBITDA של כ-682 מיליון שקל כ-40% מההכנסות ורווח נקי של 332 מיליון שקל. כ- 20% מההכנסות", אומר אדר.

HOT

במגדל צופים לתוצאות טובות המציגות המשך שיפור תפעולי. "להערכתנו החברה תדווחה על שחיקה קלה נוספת במצבת מנויי הטלוויזיה הרב ערוצית שמנגד המעבר ל-HD וירידת תמהיל המנויים האנלוגי יבולי לכך שה-ARPU יעלה בכ-3.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד", מסביר אדר.

"בתחום שירותי התקשורת אנו צופים לגיוס של כ-7500 מנויי אינטרנט מהיר וכ-12 אלף קווי טלפוניה כל אלו יובילו להערכתנו לצמיחה בהכנסות של כ-3% כאשר מאמצי ההתייעלות של החברה יביאו אותה לרשום צמיחה של כ-11% ב-EBITDA, הצפוי להסתכם בכ-316 מיליון שקל כ-38.5% מההכנסות."

נטוויז'ן

"למען האמת ספק באם דו'חות החברה ישפיעו במידה משמעותית שכן תמחורה של החברה נגזר כתוצאה מהסבירות לרכשיתה על ידי סלקום", סבור אדר. "כך או כך אנו צופים לתוצאות טובות יחסית לרבעונים האחרונים לצד חלוקת דיבידנד חצי שנתית. מבחינת לקוחות, אנו צופים גידול של כ-3,000 מנויים לפעילות ה-ISP, המשך גידול במנויי ה-VOB שיביא את מצבת הלקוחות אל מעבר לרף ה-50 אלף."

בתחום ההכנסות צופים במגדל לצמיחה של כ-4% לרמה של 333 מיליון שקל ו-EBITDA של כ-60 מיליון שקל. נציין כי הערכתנו הנה מנוטרלת מהפרשות וסעיפים חד פעמיים.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#