מור בית השקעות: פקיעת האופציות על מדד המעו"ף ביום ה' הקרוב תיתן את הטון במסחר בשבוע הנוכחי - כללי - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מור בית השקעות: פקיעת האופציות על מדד המעו"ף ביום ה' הקרוב תיתן את הטון במסחר בשבוע הנוכחי

הפקיעה הנוחה לפעילי המעו"ף הינה בתחום בו דישדש המדד בשבועיים האחרונים: 1350 ל-1320 נקודות

מגמה מעורבת עברה על המדדים המובילים בעולם בשבוע שחלף. בחציו השני של השבוע התממשו המדדים המובילים בארה"ב, על רקע דוחות פושרים בעיקר בזירת הפיננסים וכן פקיעת האופציות על המדדים והמניות השונות בארה"ב.

סיכום מדדים שבועי: מדד המעו"ף עלה בשיעור של 0.13%, מדד ת"א 75 ירד ב-0.58%, מדד הבנקים ירד ב-2.2% ואילו מדד היתר 50 הוסיף 2.29%.

ישראל - מבט קדימה

בשבוע שחלף המשיכו להתפרסם נתונים טובים בזירת המקרו. המדד המשולב לחודש דצמבר הצביע על עלייה של 0.7% ושיקף עלייה בכל חלקי המדד, במיוחד בנתוני היצוא והיבוא. בסך הכל עלה המדד בשנת 2010 בשיעור נאה של 4.2%, דבר המשקף את המשך צמיחתו ועוצמתו של המשק הישראלי. בנוסף, פורסם מדד מנהלי הרכש לחודש דצמבר שעמד על 59.1 נקודות (חודש שישי של עלייה רצופה), דבר המעיד על התרחבות המשק בפעילות הכלכלית.

בטווח הקצר (בשבוע הקרוב): פקיעת האופציות על מדד המעו"ף ביום ה' הקרוב היא שתיתן את הטון במסחר בשבוע הנוכחי. "כרגע, נראה שהפקיעה הנוחה לפעילי המעו"ף הינה בגבול התחום שבו דישדש שער המעו"ף בשבועיים האחרונים, קרי, בין 1350 ל-1320 נקודות ורק חריגה מאחד הגבולות הללו תוביל לסקוויז לאחד הכיוונים", אומרים אבידן מלמד ואלי לוי ממור בית השקעות.

"בטווח הארוך, עד סוף שנה, אין ספק שהמגמה החיובית תמשיך לשלוט בשוק המקומי מהסיבות שהעלנו בסקירות הקודמות. בין הגורמים המצביעים על מגמה חיובית בשוק המקומי:"

בזירת המקרו: גם השנה המשק המקומי צפוי להציג צמיחה חיובית עקב ציפיות לירידה באבטלה לרמה של 6.2%, תוך שיפור מתמיד ביצוא המקומי ובצריכה הפרטית. "להערכתנו, דבר זה יוביל לצמיחה של 3.8% בשנת 2011. נתון זה נמוך מעט מהצמיחה של שנת 2010 שהסתכמה ב-4.5%, אולם גבוה בהרבה ביחס למדינות אירופה", אומרים במור בית השקעות.

בזירת המיקרו: דו"חות החברות - בשנת 2010 העידו הדוחות הכספיים על מגמה מתמשכת של שיפור ניכר בתוצאות הכספיות של החברות המובילות במשק המקומי. להערכת מור בית השקעות, מגמה זו תמשך גם בשנה הקרובה בהתבסס על נתוני המאקרו הטובים בארץ ועל תחזיות החברות עצמן. מרבית החברות צופות המשך שיפור בתוצאות הכספיות גם בשנת 2011.

שינוי טעמי הציבור: אחד הגורמים אשר העניקו רוח גבית לשוק המניות המקומי בשנה האחרונה היה חוסר בחלופות השקעה לשוק המניות, עקב ריבית נמוכה. דבר זה יצר שינוי בטעמי הציבור, תוך התעלמות מסיכונים אפשריים.

"להערכתנו, אין ספק, שבשנה הקרובה טעמים אלו לא ישתנו ברמה שנתית, והתשואות הנמוכות באג"ח הממשלתי והקונצרני ידחפו משקיעים רבים (גם סולידיים באופיים) לשוק המניות, תוך רצון להניב תשואות גבוהות יותר", אומרים מלמד ולוי.

"לסיכום, למרות שתסריט של מימוש טבעי הינו אפשרי בהחלט בטווח הקצר, צפויים המדדים המובילים בת"א להוסיף לעלות בשנה הקרובה מהסיבות שהזכרנו לעיל ובסקירה השנתית שלנו. להערכתנו, המניות שתבלוטנה לטובה השנה הינן מניות הבנקים, כיל וחברה לישראל, אשר תתמוכנה במדד המעו"ף."

"לדעתנו, המדד צפוי לעלות בכ-20% בשנת 2011 לרמות של 1600 נקודות. בנוסף, ללקוחות אוהבי סיכון מומלץ לשלב אחזקה של עד 20% מהחלק המנייתי בתיק במדדי היתר 50, הביומד והנדל"ן אשר עשויים להשיג תשואה עודפת במידה ששוק המניות ימשיך להפגין עוצמה", אומרים מלמד ולוי.

שוק האג"ח:

 התשואות בארה"ב עלו לרמה של 3.41%

 ציפיות האינפלציה עלו משבוע שעבר

 הדולר עלה ב-3% בסוף שבוע שעבר, עקב צעדים שנקט הנגיד פישר במלחמתו נגד הספקולנטים

המסחר באגרות החוב נפתח השבוע בירידות שערים הן באגרות החוב הקונצרניות והן באגרות החוב הממשלתיות. הטריגר לירידות השערים הינו עליית התשואות באגרות החוב ל-10 שנים בארה"ב.

האפיק השקלי:

תשואות אגרות החוב ל-10 שנים בארה"ב עומדות על 3.41%. פער התשואות בין אגרות החוב הממשלתיות שקליות לאגרות החוב ל-10 שנים עלה משבוע שעבר ועומד כעת על כ-1.4%. חשיפה לאפיק זה מומלצת דרך המח"מ הבינוני. כדי לנצל את עיוות המס הקיים יש לבצע את החשיפה ללקוחות פרטיים דרך קרנות נאמנות או תעודות סל.

ריבית משתנה:

להערכת מור בית השקעות, בנק ישראל יעלה את הריבית ב-0.25% מחר. הסיבות להערכה זו הן:

 עליית ציפיות האינפלציה מעל לרף ה-3%

 נתונים עולמיים טובים המבשרים על התאוששות כלכלית

 הריבית איננה מתאימה למצב המשק

"אנו צופים השנה עלייה חדה יותר בריבית מאשר ציפיות השוק", אומרים מלמד ולוי. "חשיפה לאפיק זה, מומלצת במינון נמוך על ידי אגרות חוב קונצרניות במנגנון של מרווח מהריבית, ולא מנגנון של תוספת מרווח מאגרות חוב ממשלתיות בריבית משתנה. יש לשים לב למרווחים הנמוכים באפיק כתוצאה מהיצע נמוך של אגרות חוב מסוג זה."

האפיק הצמוד:

במור בית השקעות ממליצים על נטייה לאפיק הצמוד על פני השקלי בתיק מהסיבות הבאות:

 ריבית ריאלית שלילית שאינה מתאימה למצב המשק תוביל ללחצים אינפלציוניים

 האינפלציה השנה צפויה לעלות מעל 3%

 ציפיות האינפלציה במח"מ 3-5 עלו לכל אורך העקום בשבוע שעבר ועומדות על כ-3.15%

 הציפיות לטווח הקצר עומדות על 3.2%

"אנו ממליצים על חשיפה לאפיק הצמוד במח"מ קצר-בינוני על ידי אגרות חוב קונצרניות בדירוג גבוה במח"מ הבינוני (A+ ומעלה) ואגרות חוב קונצרניות בדירוג נמוך יותר במח"מ הקצר", אומרים לוי ומלמד.

הרכב התיק המומלץ על ידי מור בית השקעות:תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#