אנליסט בראש - אלטשולר מאחור: מה עשו קרנות ההשתלמות מתחילת השנה?

ממוצע התשואות בקרנות היה ביוני 0.7% ■ ילין לפידות הניב תשואה של 1%, מיטב דש עם 0.9%, וכלל השיגה 0.3% ■ הגוף המוביל בתשואות במחצית הראשונה של השנה - אנליסט

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילעד אלטשולר
ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

הגוף שמוביל את טבלת התשואות בקרנות ההשתלמות ביוני הוא בית ההשקעות ילין לפידות, עם תשואה של 1%. בתחתית הטבלה ממוקמת חברת הביטוח כלל, עם תשואה של 0.3%, אחרי שהובילה בחודשים קודמים את הטבלה. ממוצע התשואות בקרנות ההשתלמות ביוני היה 0.7%. כך עולה מהערכות ראשוניות.

מעל הממוצע ניתן לראות את מיטב דש, עם תשואה של 0.9%; מור, מנורה מבטחים והלמן אלדובי, עם תשואה של 0.8%. ומגדל, הראל והפניקס הניבו תשואה ממוצעת של 0.7%. מתחת לממוצע ניתן למצוא את אלטשולר שחם ואנליסט, עם 0.6%; ואת פסגות וכלל, עם תשואות של 0.4% ו-0.3% בהתאמה.

כשבודקים את תשואות קרנות ההשתלמות מתחילת השנה, רואים כי הפערים בין הגופים גדלים ל-2%. לפי ההערכות, הגוף המוביל בתשואות במחצית הראשונה של השנה הוא בית ההשקעות אנליסט, עם תשואה של 9.1% - בעוד קרן ההשתלמות של אלטשולר שחם נותרה בתחתית הטבלה, עם תשואה של 7.2%.

המיזוגים בענף השפיעו

בחודש שחלף ניתן היה להבחין בשינויים שחלו בעקבות המיזוגים שאירעו באחרונה בענף הגמל. לאחר שבמאי אושר המיזוג בין אלטשולר שחם לפסגות, הקופות צפויות להתמזג רשמית רק במהלך השנה. על אף שבפועל מנהלי ההשקעות של פסגות הם עדיין אלה שמנהלים ההשקעות של פסגות, נציגי אלטשולר שחם כבר נמצאים בוועדות ההשקעה של הגוף - ומתווים את הלך הרוח.

במיזוג אחר בענף - רכישת הלמן אלדובי על ידי הפניקס - ועל אף שהמסלולים נפרדים, יש כבר מעורבות מלאה של הפניקס במסלולים של הלמן אלדובי. בסוף ספטמבר צפוי להיות איחוד ביניהם לתוך מסלול אחד.

מה המשמעות של התוצאות האלה?

בחיסכון ארוך טווח כדאי לבחון את התוצאות על פני זמן. תוצאות של חודש אחד אינן יכולות להעיד על איכות ניהול ההשקעות. אמנם המידע עדיין נחוץ כדי לוודא שאין בכך מגמה - כמו גוף שמציג באופן עקבי תשואות לא טובות ביחס למתחריו - אך כלל לא בטוח שצריך לפעול לפיו. בענף ניהול הכסף יש גם מי שחושב כי עודף ההתעסקות בתשואות ובמיקומים של הגופים לא עוזר למשקיעים, שמתפתים להתנייד לעתים תכופות בין הגופים על בסיס תשואות היסטוריות שלא בהכרח יחזרו בעתיד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker