עסקת בעלי העניין של רמי לוי: ישראייר במו"מ לרכישת 20% מחברת כרטיסי האשראי של הרשת וישראכרט

חברת התעופה, שנערכת להנפקה ביוני, עברה לרווח של 1.8 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2022 בעקבות קפיצה של כ-400% בהכנסותיה עם דעיכת המגפה, התחזקות הדולר, וביטול הפרשה לירידת ערך צי האיירבוס ■ החברה תקצה אופציות לטייסים כדי לפצות אותם על הקיצוץ בשכרם

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רמי לוי
רמי לויצילום: אמיל סלמן
יורם גביזון
יורם גביזון

התאוששות מהירה בביקוש לטיסות והתחזקות הדולר איפשרו לחברת ישראייר להציג רווח של 1.8 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2022, שבועיים לפני הנפקתה הצפויה.

ישראייר, שבשליטת רמי לוי ושלום חיים, צמחה ב-391% ברבעון החולף לעומת הרבעון המקביל ב-2021 והכנסותיה הסתכמו ב-56 מיליון דולר. הגידול בהכנסות החל בפברואר 2022 והתעצם ממארס 2022 לתוך הרבעון השני, כתוצאה מהסרת מגבלות התנועה על רקע ההתאוששות ממגפת הקורונה. ישראייר מדווחת שבחודשים מארס, אפריל ומאי הכנסותיה היו גבוהות ב-53%, 38% ו-34% בהתאמה מהחודשים המקבילים ב-2019 – כלומר, בטרם פרוץ המגפה.

ישראייר מדגישה שהחזרה להיקף המכירות של 2019 אינה מבטיחה חזרה לרווח. הגידול החד בהכנסות העביר את ישראייר לרווח גולמי של 7 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2022, לעומת הפסד גולמי של 1.5 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2021. זאת, למרות הנסיקה במחירי הדלק הסילוני. ישראייר מעדכנת שתרשום הכנסות של 2.8 מיליון דולר באפריל-מאי 2022 מעסקות גידור של מחיר הדלק הסילוני, שיקטינו את הקפיצה בהוצאות בשל העלייה במחירו.

מטוס של ישראייר. מגזר התיירות והתעופה הבינלאומית עבר לרווח תפעולי של 2.6 מיליון דולרצילום: מוני שפיר

ישראייר רשמה הפסד תפעולי של 735 אלף דולר ברבעון החולף, לעומת הפסד תפעולי של 5.8 מיליון דולר במקביל ב-2021. הביאור המגזרי של ישראייר מגלה שעיקר השיפור היה במגזר התיירות והתעופה הבינלאומית, שעבר לרווח תפעולי של 2.6 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2022 – לעומת הפסד תפעולי של 2.3 מיליון דולר במקביל ב-2021. זאת, הודות לקפיצה של 419% בהכנסות ל-48 מיליון דולר.

מגזר התיירות והתעופה הפנים ארצית – כלומר, חבילות התיירות והטיסות לאילת – רשם רווח תפעולי קטן של 152 אלף דולר ברבעון הראשון של 2022. רווח זה נמוך ב-33% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2021, למרות גידול של 129% בהכנסות ל-4.5 מיליון דולר.

מגזר התיירות הנכנסת, שמרוכז בחברה הבת טרמינל 1 שהיא בעליה של דיזנהאוס, ספג הפסד תפעולי של 347 אלף דולר ברבעון החולף לעומת 667 אלף דולר במקביל ב-2021. זאת, למרות שההכנסות קפצו פי 14 ל-4 מיליון דולר.

שדה התעופה באילת. מגזר התיירות הפנים-ארצית רשם רווח תפעולי נמוך ב-33% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2021צילום: אליהו הרשקוביץ

המעבר לרווח בשורה התחתונה ברבעון הראשון של 2022 – למרות הרווח התפעולי המצומק – נבע משתי השפעות חשבונאיות שייפו את התוצאות לקראת ההנפקה. הראשונה היא השבת ערך בסכום של 5.7 מיליון דולר עבור צי האיירבוס של החברה, בעקבות הערכות שווי שנעשו לצי נכון לסוף מארס 2022. זאת, לאחר שהתאוששות ענף התעופה ממגפת הקורונה והעלייה בביקוש למוצריה של ישראייר הצביעו על עליית ערך.

ההשפעה השנייה היתה התחזקות הדולר כלפי השקל ב-2% בסוף מארס 2022 לעומת סוף 2021. שינוי זה הביא לשערוך הלוואות שקליות שהחברה קיבלה בערבות המדינה והקטין את הוצאות המימון ב-2 מיליון דולר. ישראייר צפויה להכנסות מימון משמעותיות ברבעון השני של 2022, בעקבות התחזקות של 5.75% בשער החליפין של הדולר כלפי השקל מסוף מארס 2022 ועד לסוף השבוע שעבר.

ישראייר מגלה שהיא מנהלת מו"מ לרכישת 20% ממועדון האשראי של רמי לוי שנמצא בבעלות חברת רמי לוי, שהיא חברה אחות של ישראייר בבעלות ישראכרט. המועדון מונה 260 אלף מחזיקי כרטיסי אשראי ו-375 אלף חברי מועדון. מדובר בעסקת בעלי עניין שמחייבת את אישור ועדת הביקורת, דירקטוריון החברה ואספת בעלי המניות, ברוב קולותיהם של מי שאין לו עניין אישי בהצבעה.

עוד חושפת ישראייר כי היא מנהלת מו"מ עם טייסי החברה על עדכון שכרם. נכון להיום, הטייסים ממשיכים לספוג את השפעות הקיצוץ שבוצע בתקופת הקורונה – וממשיך לחול למרות ההתאוששות המהירה בעסקי התיירות והתעופה . ישראייר עשויה לעדכן את שכר הטייסים באמצעות הקצאת מניות ואופציות למניותיה של החברה, במקום חלק מהעלאת השכר.

גם מנהליה של החברה – ובעיקר אורי סירקיס – צפויים ליהנות מעדכון מדיניות התגמול של החברה. נושאי המשרה יקבלו 3.75 מיליון אופציות למניותיה של ישראייר, שניתנות למימוש בשש השנים הקרובות במחיר מימוש של 1.5 שקל למניה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?