אלקטרה צריכה רשמה צמיחה חדה מרכישות; הרווח הגולמי זינק ב-140%

הרווח התפעולי של אלקטרה צריכה הסתכם ברבעון השלישי ב-76 מיליון שקל - 41% יותר מהרבעון המקביל אשתקד ■ פעילותה של יינות ביתן, אותה רכשה אלקטרה במאי, תרמה למחזור ההכנסות של הקבוצה מיליארד שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה
צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכהצילום: ללא קרדיט
שלי אפלברג
שלי אפלברג

איחוד הדו"חות הכספיים של קבוצת יינות ביתן, ש-35% ממנותיה נרכשו במאי על ידי קבוצת אלקטרה צריכה תמורת 193 מיליון שקל - תרם להכפלת הכנסותיה של אלקטרה ברבעון השלישי של השנה. במקביל, בתקופה זו רשמה הקבוצה שיפור בשורות הרווח הגולמי, התפעולי והנקי מפעילות נמשכת.

הכנסותיה של אלקטרה צריכה ברבעון השלישי הסתכמו ב-1.55 מיליארד שקל, לעומת 741 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2020. פעילות יינות ביתן תרמה למחזור ההכנסות של הקבוצה מיליארד שקל.

הרווח הגולמי של אלקטרה צריכה זינק ברבעון השלישי של 2021 ב-140% ל-445 מיליון שקל. מדובר ב-28.6% ממחזור ההכנסות של הקבוצה בהשוואה ל-184 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, שהם 24.9% מההכנסות באותו רבעון. הזינוק התרחש בשל איחוד תוצאותיהן של יינות ביתן וסער יזמות ומסחר, זכיינית המותג קולומביה בישראל, ש-50% ממניותיה נרכשו על ידי אלקטרה באפריל בתמורה ל-85 מיליון שקל. יחד עם אופיס 3000 דיוטי, שאת השליטה בה רכשה השנה תמורת 5 מיליון שקל - שלושת הרכישות האלה תרמו 270 מיליון שקל לרווח הגולמי של אלקטרה ברבעון השלישי.

הרווח התפעולי של אלקטרה הסתכם ברבעון השלישי של 2021 ב-76 מיליון שקל - כ-41% יותר מהרבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי שלה הסתכם ב-76 מיליון שקל, 41% יותר מברבעון המקביל בשנה שעברה. פעילותה של יינות ביתן תרמה 37.8 מיליון שקל לרווח התפעולי ברבעון השלישי. ה-EBITDA של אלקטרה הסתכם ב-147 מיליון שקל - פי שניים מהתקופה המקבילה בשנה שעברה, כשהפעילות של יינות ביתן תרמה לכך 100 מיליון שקל.

מניית אלקטרה צריכה

הרווח הנקי של אלקטרה צריכה אמנם קרס ברבעון השלישי של 2021 ב-72% ל-61 מיליון שקל, בהשוואה ל-219 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2020 - אך השינוי החד התחולל בשל מכירת גולן טלקום, מהלך שתרם ברבעון השלישי של 2020 178 מיליון שקל לשורת הרווח הנקי של אלקטרה.

"במשך הרבעון המשכנו לפעול באינטנסיביות לחיזוק והרחבת מעמדה של אלקטרה צריכה כחברה מובילה בתחום הצרכנות והקמעונאות בישראל, הממוקדת בתחומי פעילותה", ציין צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה צריכה. ברבעון השלישי הצגנו גידול חד בהכנסות וברווח הנקי מפעילויות נמשכות, בין היתר בהשפעת האיחוד של תוצאות קבוצת יינות ביתן. רבעון זה גם הושפע באופן ניכר ממיעוט ימי פעילות בספטמבר, בשל עיתוי חגי תשרי, כך שחלק ניכר מהפעילות של חודש זה אמורה לבוא לידי ביטוי באוקטובר.

"באחרונה השלמנו את ההסכם עם רשת 7Eleven הבינלאומית, שתחזק את כוחה של אלקטרה צריכה בתחום המזון בישראל. אנו צפויים להקים את החנות הראשונה של הרשת ב-2022 בתל אביב, ופועלים, בשיתוף עם נציגי הרשת, להציע חוויית צריכה מהשורה הראשונה בישראל, שתכלול גם מגוון של מוצרים ייעודיים ללקוחות הרשת".

שווימר הוסיף כי: "בתחילת החודש עידכנו על כניסתנו לתחום הציוד הסולארי, שאותו אנו מזהים כמנוע צמיחה צרכני נוסף לחברה בשנים הבאות. לראייתנו, עוצמת המותג אלקטרה צריכה, ויכולותיה הפיננסיות והתפעוליות של הקבוצה, יאפשרו לנו להפוך לשחקן דומיננטי גם בתחום זה.

"אנו ממשיכים בביצוע מהלכים לחיזוק הקבוצה ומיצובה לקראת חזרתה למסלול צמיחה והתרחבות, ובהם בניית שדרת ניהול חזקה ובעלת ניסיון רב בתחום, שיפור העבודה מול ספקי הקבוצה ובחינת אפשרות להקמת מועדון לקוחות חזק ומוביל, שיביא לידי ביטוי את כוח הקנייה המשמעותי הנגזר ממכלול עסקיה של אלקטרה מוצרי צריכה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"