קורנית צומחת ב-50% והופכת ל-Uber של עולם ההדפסה הדיגיטלית

יצרנית המכונות הדיגיטליות להדפסה על בגדים ובדים, שהציגה הכנסות של 87 מיליון דולר ברבעון השלישי, צומחת על גבי המעבר המהיר למסחר מקוון ומתקדמת בשיווק תוכנה שתחבר בין קמעונאים מקוונים לבין חברות הדפסה על פי דרישה

יורם גביזון
יורם גביזון
רונן סמואל, מנכ"ל קורנית דיגיטל
רונן סמואל, מנכ"ל קורנית דיגיטלצילום: כפיר זיו
יורם גביזון
יורם גביזון

המעבר המואץ למסחר מקוון והלחץ הגובר על יצרניות טקסטיל לעמוד בסטנדרטים גבוהים יותר של קיימות, המשיך לתדלק את צמיחתה של חברת קורנית גם ברבעון השלישי של 2021. החברה, שמפתחת מכונות הדפסה דיגיטליות על בגדים ובדים, הציגה הכנסות של 87 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2021, גידול של 51% לעומת הרבעון המקביל ב-2020.

רמת הכנסות זו מנכה את השווי ההוגן של האופציות שהוקצו לחברת אמזון על פי הסכם שיתוף פעולה בין שתי החברות שנחתם בספטמבר 2020. קורנית הקצתה לאמזון אופציות בשווי הוגן של 7.9 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2021 בהשוואה לאופציות בשווי הוגן של 2.2 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2020.

בנטרול השפעת האופציות צמחו מכירותיה של קורנית ב-59% ברבעון השלישי של 2021 בהשוואה לרבעון המקביל לו ב-2020, והסתכמו ב-94.6 מיליון דולר, גבוה מממוצע תחזיות האנליסטים להכנסות של 89.6 מיליון דולר ברבעון החולף.

על פי ההסכם בין שתי החברות, התחייבה אמזון לרכוש מקורנית מוצרים קיימים בסכום של 250 מיליון דולר עד ל-2025 ולרכוש מוצרים חדשים בסכום של 150 מיליון דולר. על פי ההסכם, קורנית מקצה לאמזון 39 אלף אופציות עבור רכישת מוצרים קיימים ב-5 מיליון דולר, ו-49 אלף אופציות עבור רכישת מוצרים חדשים ב-5 מיליון דולר.

על פי כללי החשבונאות, הקצאת האופציות לאמזון נחשבת כהנחה ממחיר המכירה ועל כן נדרשת קורנית לנכות את השווי ההוגן של האופציות שהוקצו לאמזון משורת המכירות. הגידול החד בשווי ההוגן של אופציות שהוקצו לאמזון הוא אינדיקציה לצמיחה במכירותיה של קורנית לענקית המסחר המקוון שהיא הלקוח הגדול ביותר של החברה.

מדפסת של קורנית דיגיטל. רווח נקי של 10 מיליון דולר

הצמיחה בהכנסותיה של קורנית, שמנוהלת על ידי רונן סמואל, הסתייעה בביקוש למוצרים החדשים של החברה Atlas Max שמיועד להדפסה בתלת ממד על בגדים ולהחלפת למינציה על חולצות ספורטאים בטכנולוגיה של Heat Transfer, ו-Presto Max לשוק של הדפסה על בדים ושמלות. לדברי סמואל, המוצרים החדשים לא רק משפרים את האיכות והתפוקה, אלא מכניסים את קורנית לשווקים חדשים כמו הדפסות דמויות רקמה. סמואל ציין שאחד מלקוחותיה של החברה, TSC, שמחזיק ב-25 מכונות מסוג ATLAS, הזמין מכונות נוספות מהדגם החדש של המכונה וביקש לשדרג את המכונות מהדגם הקודם שבידו.

הזמנות מסוג זה בנו לדבריו צבר הזמנות חזק ל-2022. מנוע צמיחה חדש אחר הוא תוכנת KornitX לאוטומציה וייעול של תהליכי הייצור בחברות שמבצעות הדפסה על פי דרישה. קמעונאי אופנה מקוונים כמו Boohoo האנגלי ו-Hype רוכשים לדברי סמואל את התוכנה כדי להשתלב ברשת הלקוחות של קורנית, חברות שעוסקות בהדפסה על פי דרישה כמו Printul ו-Spreadshirt. הכניסה לרשת הלקוחות מאפשרת לקמעונאי האופנה המקוונים לנתב את ההזמנות שהם מקבלים לחברת ההדפסה על פי דרישה הקרובה ללקוח הקצה - להקטין את רמת המלאים שהם מחזיקים ולהגדיל את מגוון המוצרים שהם מסוגלים לספק ללקוחות.

"כמו שאובר מחברת בין נוסעים לנהגי מוניות, כך קורנית מחברת בין אתרי אופנה לחברות הדפסה על פי דרישה, אלא שקורנית מספקת גם את המכונית -כלומר, את מכונת ההדפסה, וגם את הדלק - כלומר, את הדיו למכונת ההדפסה, וככל שמחברים יותר לקוחות, כך גדל הביקוש למכונות ולדיו", אמר סמואל.

הרווח הגולמי של קורנית על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP) צמח ב-50% ברבעון השלישי של 2021 בהשוואה לרבעון המקביל לו ב-2020, והסתכם ב-41 מיליון דולר, שהם 46.8% מהמחזור לעומת 47.0% מהמחזור במקביל ב-2020.

הירידה הקלה בשיעור הרווחיות הגולמית בולטת על רקע עליות המחירים החדות והקשיים בשרשרת האספקה, למשל עלויות הובלה ושילוח שמשפיעות על חברות מוטות חומרה כמו קורנית.

אלון רוזנר, סמנכ"ל הכספים של קורנית, אמר שהחברה התמודדה עם משבר שרשרת האספקה באמצעות פתיחת הסכמים והארכת תחזית ביקושים מספקים וקבלני משנה של החברה וכן באמצעות שתי העלאות מחיר בתשעת החודשים האחרונים בשיעור מצטבר של 5%. לדבריו, השיווק של תוכנות Kornix X משפיעה לטובה על שיעור הרווחיות הגולמית של החברה משום שהיא מגוונת את המודל העסקי שלה שבבסיסו הוא מוטה חומרה כמו מכונות ודיו ונכנסת לתחום תוכנה כשירות (SaaS).

רוזנר אמר שהקמעונאים המקוונים וחברות ההדפסה על פי דרישה שיצטרפו לרשת של Kornit X, ישלמו עבור השימוש בתוכנה ועמלה מעסקות שייסגרו באמצעותה.

קורנית צופה שהכנסותיה ברבעון הרביעי של 2021 יהיו בין 89 ל-93 מיליון דולר, כלומר גבוה מממוצע תחזיות האנליסטים להכנסות של 89 מיליון דולר ברבעון הנוכחי. קורנית מעריכה שהרווחיות התפעולית שלה על בסיס Non GAAP, כלומר בניכוי הוצאות הקשורות להקצאת אופציות למנהלים ולעובדים והפחתת נכסים לא מוחשיים, תהיה 13%-15%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"