בעקבות גידול של 53% במכירת המכוניות: הרווח של דלק רכב קפץ פי שישה

יבואנית המכוניות ובעלת השליטה בחברת התשתיות ורידיס צופה רווח הון משמעותי מסבב הגיוס של חברת היילו טכנולוג'יס - ומזהירה מהארכת זמני אספקת המכוניות בשל המחסור בשבבים

יורם גביזון
יורם גביזון
גיל אגמון, בעל השליטה בוורידיס
גיל אגמון, בעל השליטה בוורידיסצילום: עופר וקנין
יורם גביזון
יורם גביזון

גידול חד במספר כלי הרכב שמכרה היה הגורם המרכזי לקפיצה ברווחי חברת דלק רכב, שבשליטת גיל אגמון (45%). יבואנית המכוניות מדגמי מאזדה, פורד ו-BMW, ובעלת השליטה (70%) בחברת התשתיות ורידיס, הרוויחה 245 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2021 - גידול של 510% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2020.

הכנסותיה של דלק רכב צמחו ב-42% ברבעון הראשון של 2021 לעומת הרבעון המקביל לו ב-2020, והסתכמו ב-1.6 מיליארד שקל. הגידול במכירותיה של הקבוצה נובע בעיקר מקפיצה של 53% בהכנסותיה של החברה הבת, דלק מוטורס, ממכירת כלי רכב בהשוואה לרבעון המקביל ב-2020 - לרמה של 1.3 מיליארד שקל.

מאזדה 3צילום: עופר וקנין

הגידול החד נובע מעלייה של 38% במכירות כלי הרכב מתוצרת מאזדה, ל-5,542 רכבים ברבעון החולף; צמיחה של 169% במכירת כלי הרכב מתוצרת פורד ל-993 רכבים; וגידול של 84% בהכנסות ממכירת כלי רכב מתוצרת BMW, ל-1,706 רכבים. הגידול החד במכירות כלי הרכב העלה את נתח השוק של דלק מוטורס ל-8% מהשוק, שצמח ב-18% ברבעון החולף ל-100 אלף כלי רכב, לעומת נתח של 6% ברבעון המקביל ב-2020. גורם נוסף לצמיחה במכירות היה גידול של 3% במכירות מגזר איכות הסביבה של ורידיס, ל-197 מיליון שקל.

הרווח הגולמי של דלק רכב גדל ב-48% ברבעון הראשון של 2021 לעומת הרבעון המקביל לו ב-2020, והסתכם ב-288 מיליון שקל, בעיקר כתוצאה מהקפיצה במספר כלי הרכב שנמכרו ברבעון החולף. הרווח התפעולי של דלק רכב גדל ב-48% ברבעון הראשון של 2021 לעומת הרבעון המקביל, והסתכם ב-248 מיליון שקל.

הגידול ברווח התפעולי נבע מהעלייה החדה ברווח הגולמי שקוזזה חלקית על ידי עלייה של 23% בהוצאות המכירה והשיווק ל-31 מיליון שקל, בשל עלייה של 5 מיליון שקל בהוצאות הפרסום - בין השאר על רקע השקת דגם הפומה מתוצרת פורד וגידול של מיליון שקל בעמלות ששולמו לסוכנים. זאת, במקביל לקפיצה שחלה במכירות. גורמים נוספים שמיתנו את הגידול בעלייה ברווח התפעולי היו גידול של 26% בהוצאות ההנהלה והכלליות, ל-24 מיליון שקל - שנבע מגידול של 3 מיליון שקל בהוצאות השכר, בעיקר באמצעות תשלום מבוסס מניות; וכן גידול של מיליון שקל בהוצאות בגין שירותים מקצועיים, ככל הנראה על רקע ההיערכות להנפקת החברה הבת ורידיס.

מניית דלק רכב

חלקה של ורידיס ברווחי שותפויות וחברות מוחזקות ירד ב-15%, ל-14 מיליון שקל, בשל הירידה ברווחי החברה הבת VID כתוצאה מירידה בכמות המים שנרכשה על ידי רשות המים ממתקן ההתפלה באשקלון; וכן מירידה בתעריף ייצור החשמל שגרם לירידה ברווחי החברה המוחזקת (20%) או.פי.סי רותם, המפעילה את תחנת הכוח שהספקה 466 מגה-וואט במישור רותם ומוחזקת ב-80% על ידי או.פי.סי אנרגיה.

מטמנת אפעה של ורידיסצילום: אליהו הרשקוביץ

הרווח התפעולי של מגזר יבוא הרכב גדל ב-71%, ל-215 מיליון שקל ברבעון החולף, והרווח של מגזר איכות הסביבה של ורידיס - שעומדת בפני השלמת הנפקה והצעת מכר - גדל ב-31%, והסתכם ב-20 מיליון שקל. גורם משמעותי לקפיצה ברווחי דלק רכב ברבעון החולף היה מעבר להכנסות מימון של 55 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2021, בהשוואה להוצאות מימון של 93 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2020. הכנסות המימון של דלק רכב ברבעון החולף נבעו מהעלייה במניית החברה המוחזקת אינוויז, שהחלה להיסחר בנאסד"ק; ומעלייה של 40% בערך מניית פורד, שהיתה רשומה בספרי דלק רכב בשווי של 83 מיליון שקל נכון לסוף 2020, אף שברבעון הראשון ב-2020 נרשמה ירידה של 56 מיליון שקל בשווי תיק ניירות הערך שבידי החברה.

דלק רכב צופה לרווח הון משמעותי אם יושלם סבב גיוס בחברה המוחזקת (12%) בהיילו טכנולוג'יס (Hailo Technologies), שמפתחת מעבדים המתמחים במשימות בינה מלאכותית לצורך עיבוד מידע ברכב אוטונומי. דלק רכב השקיעה עד כה 16.5 מיליון דולר בהיילו, שרשומה בספריה בשווי של 88 מיליון שקל ומתכוונת להשתתף בסבב הגיוס הנוכחי. דלק רכב מזהירה מכך שהיא עלולה לסבול מהארכת זמני אספקת הרכבים בשל המחסור העולמי בשבבים שממנו נפגעו יצרניות הרכב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"