רבוע כחול נדל"ן קיבלה התחייבות ממוסדיים לגיוס חוב פרטי של 110 מיליון שקל

למרות סגר הקורונה, החברה סגרה את הרבעון השני עם רווח של 37 מיליון שקל - כ-12% פחות מהרבעון המקביל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בן משה
מוטי בן משה, בעל השליטה באלון רבוע כחול ישראלצילום: אייל טואג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

היום (ג') הודיעה רבוע כחול נדל"ן, הנשלטת בשרשור על ידי מוטי בן משה, שקיבלה התחייבויות של כ-110 מיליון שקל מכמה משקיעים מוסדיים. המשקיעים התחייבו להשתתף בגיוס חוב פרטי עתידי של החברה, אם תחליט לבצע אותו עד 15 באוקטובר.

גיוס זה מתבצע לאחר שבאפריל, בשיא משבר הקורונה, הרחיבה רבוע נדל"ן את סדרה ז' וגייסה חוב בסך 420 מיליון שקל בריבית אפקטיבית של 2.6%. החברה גם הרחיבה את סדרה ח' וגייסה חוב בסך 55 מיליון שקל בריבית אפקטיבית של כ-2.5%. החוב ברוטו של בעל מח"מ משוקלל של 3.3 שנים וריבית משוקללת של 2.7% - הסתכם נכון לסוף הרבעון השני של 2020 ב-3.6 מיליארד שקל. רבוע נדל"ן לשלם כ-77 מיליון שקל ב-2020 ו-1.3 מיליארד שקל ב-2021.

מניית רבוע כחול נדל"ן

נראה כי התוצאות המועדדות לרבעון השני של 2020 - שאותן פירסמה הקבוצה המחזיקה בנכסים מניבים בשווי 5.16 מיליארד שקל, ונהנית מהון עצמי בהיקף של 2.14 מיליארד שקל המהווה כ-33% מהמאזן - עודדו את המוסדיים לתת את ההתחייבות המוקדמת לגיוס.

למרות משבר הקורונה והסגר, רבוע כחול נדל"ן הנשלטת על ידי קבוצת רבוע כחול, סיכמה את הרבעון עם רווח של 37 מיליון שקל - כ-12% פחות מהרבעון המקביל ב- 2019.

החברה, הנהנית מהון עצמי המיוחס לבעלי המניות בהיקף של 2.14 מיליארד שקל, נהנתה מהכנסות מדמי שכירות של 70.2 מיליון שקל, כ-26% יותר מהרבעון המקביל ב-2019.

עיקר הגידול נבע מאיחוד לראשונה של הכנסות חברת הקניון שרכישתו הושלמה בסוף 2019, וכך גם ה-NOI של החברה ברבעון השני של 2020 שהסתכם ב-67 מיליון שקל בדומה לרבעון השני של 2019. העלייה בשיעור ההחזקה בקניון קיזזה את הנזק לתזרים ההכנסות של 12 מיליון שקל, שנקטה רבוע נדל"ן שהעניקה הקלות לעסקים שבפועל נפגעו מהמשבר.

המשבר לא גרם למעריך השווי של הקניון להוריד את שוויו, ובשמאות המעודכנת לקניון TLV שוויו הוערך על 1.61 מיליארד שקל. רבוע נדל"ן דיווחה כי שיעור התפוסה במפלסי קניון TLV היה בסוף יוני 87%, ודמי השכירות הממוצעים למ"ר הסתכמו ב-112 שקל, לעומת 210 שקל ברבעון הראשון של 2020.

שיעור התפוסה בכלל נכסי רבוע נדל"ן, בנטרול שטחים שאינם ניתנים להשכרה, היה 97% מול כ-98% בסוף דצמבר 2019. שוויים של הנכסים המסחריים בדו"חות הסתכם ב-2.5 מיליארד שקל, והם הניבו במחצית הראשונה של 2020 NOI של 74 מיליון שקל. שוויים של המרכזים המסחריים הוא 1.93 מיליארד שקל והם הניבו NOI בסך 44 מיליון שקל. שווי נכסי המשרדים הוא 404 מיליון שקל והם הניבו NOI בסכום של 14 מיליון שקל. נכסי הלוגיסטיקה שווים 335 מיליון שקל, והניבו NOI של 9 מיליון שקל.

תיק ניירות הערך של החברה, שירד בחדות ב- 24 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2020 בעקבות הירידות החדות בכל הבורסות בעולם, הציג עלייה של 7 מיליון שקל ברבעון השני של 2020. סמוך למועד פרסום הדו"ח הכספי הציג התיק עלייה נוספת של כ-14 מיליון שקל, כך שלדברי הנהלת החברה הוא תיקן את מרבית ההפסד.

בדו"ח הסבירה החברה כי "עיקר ההשפעה של משבר הקורונה על פעילות החברה בתחום הנדל"ן המניב משתקפת בתחום השכרת נדל"ן מניב למטרת מרכזים מסחריים ושטחי מסחר. ביתר פעילותה של החברה, לרבות בתחום הנדל"ן המניב להשכרת משרדים ולוגיסטיקה, לא ניכרת השפעה שלילית מהותית וביחס להשכרת נכסי סופרמרקטים צפויה השפעה חיובית בהיקף לא מהותי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"