נזקי הקורונה: הרווח התזרימי הנקי של רני צים נחתך בחצי ל-2.2 מיליון שקל

ההכנסות של רני צים ירדו ברבעון ב-16% ל-12 מיליון שקל בעקבות הקלות שניתנו לשוכרים, בעיקר בתקופה שבה המרכזים היו סגורים

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רני צים
רני ציםצילום: אייל טואג
ערן אזרן
ערן אזרן

רני צים מרכזי קניות פירסמה הבוקר (א') את תוצאותיה לרבעון השני של 2020, שהושפעו ממשבר הקורונה. הרווח הנקי התזרימי (FFO, לגישת ההנהלה) ירד ברבעון ל-2.2 מיליון שקל, לעומת 4.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד – קיטון של 47%.

ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) הסתכמו ברבעון השני ב-8.4 מיליון שקל, לעומת 10.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד – קיטון של 17%. ה-NOI מנכסים זהים – כלומר, נכסים שפעלו ברבעון השני של 2020 ושל 2019 - הסתכם ברבעון ב-6.9 מיליון שקל, לעומת 10.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. השינוי מיוחס להשפעת אירוע הקורונה.

מניית רני צים

הכנסות רני צים, כולל תוצאותיהן של החברות המטופלות לפי שיטת השווי המאזני (בהתאם לשיעור האחזקה בהן), הסתכמו ברבעון השני ב-11.8 מיליון שקל, לעומת כ-14 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון, בשיעור של 16%, מיוחס להקלות שניתנו לשוכרים, בעיקר בתקופה שבה המרכזים היו סגורים לאור הנחיות הממשלה ברקע לאירוע הקורונה (למעט עסקים חיוניים).

במהלך הרבעון, החברה רשמה עליית ערך של נדל"ן ב-5.4 מיליון שקל, לעומת עליית ערך של 600 אלף שקל ברבעון המקביל אשתקד. עליית הערך מיוחסת בעיקר לשערוך ראשון של פרויקט המרכז המסחרי בטירה, שהקמתו צפויה להיות מושלמת ברבעון הראשון של 2021, וזאת בקיזוז חלקי עם הפחתות שווי שבוצעו בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בהתאם להקלות שניתנו.

השערוך החיובי ברבעון השני איפשר לרני צים להגדיל את הרווח הנקי ל-5.1 מיליון שקל, לעומת 1.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הגדיל את הונה העצמי של רני צים לכ-427 מיליון שקל נכון לסוף יוני, לעומת כ-355 מיליון שקל בסוף 2019. לחברה נזילות בסך של כ-67 מיליון שקל; ויחס מינוף של 49% (החוב הפיננסי נטו לעומת ה-CAP נטו).

באוגוסט חתמה רני צים על הסכם למכירת 50% מזכויותיה בפרויקט המרכז המסחרי בהקמה לב גני תקווה לקרן ריט1 תמורת 110 מיליון שקל העסקה שיקפה למרכז המסחרי שווי של 220 מיליון שקל, בעוד רני צים רכשה את הנכס בספטמבר 2019 תמורת 175 מיליון שקל.

באוגוסט 2020 החברה ביצעה גיוס הון בסך כ-30 מיליון שקל בדרך של הנפקת מניות פרטית, יחד עם הנפקת אופציות, שמימושן יאפשר את הגדלת היקף הגיוס בסכום נוסף של כ-23 מיליון שקל. ההנפקה הפרטית בוצעה לשלושה גופים משוק ההון הישראלי: קבוצת הפניקס, בית ההשקעות מור וקרן ההשקעות VAR.

צים, שמכהן כמנכ"ל, אמר: "אנחנו מסכמים את הרבעון השני, כשמדינת ישראל עדיין מתמודדת עם מגפת הקורונה והשפעותיה הרבות על הכלכלה המקומית ועל הצרכן הישראלי. מאז נפתחו מחדש המרכזים המסחריים של החברה לאחר תקופת הסגר אנחנו רואים תנועה ערה של מבקרים, כשעל פי נתוני דיווחי הפדיונות שמתקבלים מהשוכרים, חלה עלייה של כ-19% בפדיון המרכזים המסחריים הפתוחים בחודשים מאי - יולי ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

"אנחנו ממשיכים לקדם באינטנסיביות את הפעילות היזמית של החברה במגזר היהודי ובמגזר הערבי, כחלק מהאסטרטגיה להרחבת פעילות החברה. בין היתר, אנו צפויים למסור בהמשך השנה 5,500 מ"ר המושכרים לרשת 'אושר עד' במסגרת שלב א' בפרויקט בכפר סבא, וכן להשלים מספר פרויקטים במהלך 2021, ובהם המרכזים המסחריים בטירה ובגני תקווה", אמר צים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט