אחרי ההתבכיינות של הראל ויזל: פוקס מציגה רווחי שיא – 90 מיליון שקל ברבעון

הרווח התפעולי בנטרול התקן החשבונאי 16 IFRS הסתכם בכ-118.3 מיליון שקל - זינוק של 53% לעומת הרבעון המקביל ב-2019; לקבוצת פוקס יתרות מזומנים של 1.1 מיליארד שקל

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הראל ויזל
הראל ויזלצילום: דימה טליאנסקי
ערן אזרן
ערן אזרן

קבוצת האופנה פוקס, שבשליטת המשפחות ויזל ופוקס, הציגה ברבעון השני של 2020 רווחי שיא – 90 מיליון שקל - חרף משבר הקורונה, ולאחר שמנכ"ל הקבוצה הראל ויזל, פקד את אולפני הטלוויזיה בתחינה לקבלת סיוע ממשלתי לעסקיו המוכים. הרווח הנקי במחצית הראשונה של השנה הסתכם ב-52.6 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של כ-48.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2019.

הכנסות הקבוצה ירדו ברבעון השני של 2020 ב-2.5% - והסתכמו בכ-633 מיליון שקל, לעומת 648 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019. הרווח הגולמי ברבעון השני של השנה הסתכם ב-384.3 מיליון שקל, כ-60.7% מהמכירות, בהשוואה לרווח גולמי בסך של 373.7 מיליון שקל, שהם 57.7% מהמכירות ברבעון המקביל בשנה שעברה - עלייה של כ-3%.

מניית פוקס

הרווח התפעולי של פוקס ברבעון השני הסתכם ב-126.3 מיליון שקל - 19.9% מהמכירות, בהשוואה ל-84.5 מיליון שקל, 13.1% מהמכירות ברבעון המקביל בשנה שעברה – זינוק של 50%. הרווח התפעולי בנטרול התקן החשבונאי 16 IFRS הסתכם ב-118.3 מיליון שקל, בהשוואה ל-77.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019 – עלייה חדה של 53%.

הרווח התפעולי בחציון הראשון, בנטרול תקן 16 IFRS, הסתכם בכ-86.1 מיליון שקל, כ-7.1% מהמכירות, בהשוואה לרווח תפעולי בסך של כ-75.1 מיליון שקל, כ- 6.5% מהמכירות, בחציון המקביל ב-2019 – עלייה של כ-15%. נכון לסוף יוני, לקבוצת פוקס היו יתרות מזומנים (ושווי מזומנים) של יותר ממיליארד שקל.

בתגובה לפרסום הדו"חות הכספיים, מניית פוקס מזנקת בכ-8%. מתחילת החודש זינקה המניה בכ-40%. שווי הקבוצה עלה לכ-2.3 מיליארד שקל.

ביוני הודיעה פוקס על חלוקת דיווידנד של 50 מיליון שקל לבעלי מניותיה – לאחר שוויזל פעל על מנת לקבל תמיכה ממשלתית בעסקיו (ובכלל העסקים במדינה). לחציו של ויזל נשאו פרי, ופוקס – שהחזיקה באותה העת מזומנים בסכום של מיליארד שקל בקופה – אמורה היתה לקבל מענקי מדינה בסכום של 18-13 מיליון שקל, לא כולל הטבות נוספות. ואולם, בעקבות המחאה שהתעוררה, הביקורת ברשתות החברתיות והאיום בחרם צרכנים – בפוקס התקפלו, והחליטו לוותר על המענק.

בהתייחס לדו"חות הכספיים, בפוקס ציינו: "לשמחתנו, עם הסרת הסגר, חלה עלייה משמעותית בכל ערוצי המכירה, מה שסייע לשיפור ברווחיות, ביחס לתקופות מקבילות אשתקד, כל זאת תוך שמירה על איתנות פיננסית מרשימה והצגת מאזן ותזרים מזומנים חזקים. עם סיום תקופת הסגר, החזירה הקבוצה את כלל עובדיה. בהמשך, ועם מגמת השיפור הניכר בהכנסות הקבוצה במהלך הרבעון השני, הודיעה החברה כי לא תפנה לקבלת מענקי המדינה לחודשים אלו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד