9.3 מיליון משתמשים חדשים: הקורונה דוחפת את וויקס לתוצאות שיא

ההכנסות ברבעון השני הסתכמו ב-236.1 מיליון דולר - גידול של 27% ביחס לתקופה המקבילה ■ החברה נסחרת היום בשווי שיא של 15.7 מיליארד דולר ■ וויקס: "ביקוש גובר לנוכחות אינטרנטית וצורך ביכולות אי-קומרס"

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבישי אברהמי
אבישי אברהמי, מייסד וויקס: "יש פה כישרון ואנחנו צריכים ליצור חברה שמאפשרת לגדול, להתפתח ולהצליח"צילום: אייל טואג
אסא ששון
אסא ששון

גידול של 9.3 מיליון משתמשים חדשים ברבעון השני - כך עולה מדו"חותיה של וויקס, חברת בניית האתרים, שפורסמו הבוקר (ה'). זהו גידול של 64% בהשוואה לתקופה המקבילה. ההכנסות ברבעון השני הסתכמו ב-236.1 מיליון דולר, בהשוואה להכנסות של 185.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה, גידול של 27%. וויקס נסחרת היום בשווי שיא של 15.7 מיליארד דולר.

בחברה מסבירים את הזינוק בתוצאות הכספיות במשבר הקורונה: "במחצית השנייה המשכנו לראות מגמה של ביקוש גובר לנוכחות אינטרנטית וצורך ביכולות אי-קומרס. צמיחה מואצת זו היתרגמה לתוצאות עסקיות חסרות תקדים והציגה בפנינו הזדמנות - עליה הגבנו במהירות עם גידול אגרסיבי בהשקעה בשיווק. כתוצאה, ראינו צמיחה של 90% בסכומי הגבייה העתידיים מקבוצות המשתמשים שהצטרפו ברבעון השני (cohort) בהשוואה לתקופה המקבילה".

הכנסות ממנויי מוצרי הליבה של וויקס (חבילות המנויים של החברה) הסתכמו ברבעון השני ב-190.2 מיליון דולר, בהשוואה ל-157 מיליון דולר ברבעון המקביל - גידול של 21%. החברה מציינת עוד כי נרשם גידול של 62% בהכנסות החברה ממוצרים עסקיים נלווים (אפליקציות צד שלישי, צ'אט, אפשרויות סליקה ועוד) בהשוואה לשנה שעברה - 45.9 מיליון דולר ב-2020 לעומת 28.4 מיליון דולר ב-2019.

מניית וויקס

ההכנסות השנתיות החוזרות ממוצרי הליבה של וויקס ברבעון השני הסתכמו ב-790.9 מיליון דולר בהשוואה ל-648.2 מיליון דולר בשנה שעברה - גידול של 22%. סך כל סכומי הגבייה ממשתמשים משלמים עמד בסוף הרבעון השני של 2020 על 265.9 מיליון דולר, בהשוואה ל-199.6 מיליון דולר אשתקד - גידול של 33%.

סכומי הגבייה ממשתמשים משלמים על מוצרי הליבה של החברה היו ברבעון השני 217.7 מיליון דולר, בהשוואה ל-170.5 מיליון דולר ברבעון השני ב-2019 - גידול של 28%. המוצרים העסקיים של החברה הציגו גידול של 66% בסכומי הגבייה במהלך הרבעון השני של השנה: 48.2 מיליון דולר לעומת 29.1 מיליון דולר אשתקד.

משרדי חברת וויקסצילום: תומר פולטין

המשתמשים החדשים הכניסו לחברה עשרות מיליוני דולרים

קבוצת המשתמשים החדשים שהצטרפו ברבעון השני הניבו יותר מ-38 מיליון דולר בגבייה במהלך הרבעון השני, גידול של 66% מהקבוצה ברבעון המקביל. המשתמשים רכשו חבילות עסקיות וחבילות אי-קומרס (מנויים על בסיס שנתי ורב שנתי) בתדירות גבוהה יותר. בחברה ציינו כי "בהתבסס על ההתנהגות הנוכחית של קבוצות משתמשים שהצטרפו בתקופה נקובה, אנו צופים שקבוצת המשתמשים שהצטרפה ברבעון השני תניב החזר של 570 מיליון דולר בסכומי גבייה במהלך שמונה השנים הקרובות, כ-90% יותר ממה שהניבה הגבייה מקבוצת המשתמשים שהתווספה ברבעון המקביל".

ההפסד הנקי על בסיס GAAP ברבעון השני של 2020 עמד על 57.7 מיליון דולר, בהשוואה להפסד נקי של 16.7 מיליון דולר ברבעון השני של 2019. ההפסד הנקי על בסיס Non-GAAP ברבעון השני עמד על 14.2 מיליון דולר, בהשוואה לרווח נקי על בסיס Non-GAAP של 17 מיליון דולר, ברבעון המקביל. הירידה ברווח הגולמי בהשוואה לשנה שעברה היא בהשקעה מצטברת במערך התמיכה ובהמשך הצמיחה המהירה בהכנסות מהפתרונות העסקיים שמציעה החברה.

תזרים המזומנים הנקי שנבע מפעילות שוטפת ברבעון השני של 2020 עמד על 50 מיליון דולר, בעוד ההשקעות ברכוש קבוע הסתכמו לסך של 3.3 מיליון דולר, מה שהוביל לתזרים מזומנים חופשי בסך 46.7 מיליון דולר בהשוואה לתזרים מזומנים חופשי בסך 30.8 מיליון דולר ברבעון השני אשתקד - גידול של 52%. בנטרול ההשקעה הקשורה למשרדי המטה החדש בתל אביב, תזרים המזומנים החופשי היה עומד על 47.1 מיליון דולר, עלייה של 53% בהשוואה לשנה הקודמת.

בחברה מציינים כי בחינת תוצאות יולי מראות כי מגמת הצמיחה נמשכת לתוך הרבעון השלישי: נמשיך לראות גידול בהצטרפות משתמשים חדשים במקביל לעלייה בסכומי הגבייה מקבוצות משתמשים חדשים בתקופה נקובה. בהתבסס על המומנטום הנוכחי, התחזית לרבעון השלישי עומדת על גידול בהכנסה של בין 26%-27% וגידול של 31%-34% בגבייה מלקוחות משלמים, ביחס לשנה שעברה".

עוד ציינו בוויקס כי "אנו רואים בצמיחה המואצת הזדמנות שנקרתה בפנינו. על מנת להמשיך את המגמה, הגדלנו משמעותית את ההשקעה בשיווק עד סוף השנה, הרבה מעבר למה שתוכנן קודם לכן. ברבעון השני הגדלנו את ההשקעה בשיווק ישיר בכ-90% בהשוואה לרבעון המקביל, וצירפנו את קבוצת המשתמשים הגדולה ביותר בזמן נקוב בהיסטוריה של החברה. אנחנו מאמינים שזה מהלך שימשיך את מגמת הצמיחה ויניע אותה קדימה בשנים הבאות. אנו צופים לראות את זה מיתרגם לגידול של כ-90% בסכומי הגבייה בהשוואה לקבוצות משתמשים מהרבעון המקביל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים