הכשרת הישוב עברה לרווח של 86 מיליון שקל הודות לנדל"ן בפולין

במהלך הרבעון הראשון של 2020 ביצעה הכשרת הישוב הפחתה חד פעמית בסך 14 מיליון שקל המיוחסת לירידת ערך קניון שבעת הכוכבים, ומשקפת את הירידה הצפויה בהכנסות כתוצאה ממשבר הקורונה

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הכיכר המרכזית של קרקוב
הכיכר המרכזית של קרקובצילום: WarXboT
ערן אזרן
ערן אזרן

קבוצת הכשרת הישוב, שבשליטת משפחת נמרודי, פירסמה אמש את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2020. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות עלה ברבעון ל-86 מיליון שקל, לעומת הפסד של 21 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות החברה עלו ב-29% ל-119 מיליון שקל לעומת, 92 מיליון שקל במקביל. הגידול נבע מעלייה בהכנסות מייזום בניה למגורים בחו"ל ומעלייה בהכנסות מהשכרת נכסים.

הכשרת הישוב, שנסחרת לפי שווי של כ-950 מיליון שקל, עוסקת בתחום ייזום והשכרת נכסים מניבים בישראל ובפולין - שטחי מסחר, משרדים ופארקים לוגיסטיים; וכן ייזום פרויקטים למגורים בפולין והתחדשות עירונית בישראל. מנכ"ל החברה הוא עופר נמרודי.

החברה רשמה ברבעון הראשון עליית ערך נטו של נדל"ן להשקעה של 132 מיליון שקל, לעומת עליית ערך לא מהותית של נדל"ן להשקעה ברבעון המקביל ב-2019. עליית ערך של 153 מיליון שקל ברבעון הראשון נובעת מן הפארקים הלוגיסטיים בפולין ובגרמניה, שקוזזה על ידי ירידת ערך מנכסי החברה בישראל - בעיקר כ-20 מיליון שקל בקניון שבעת הכוכבים, בשל הפחתה חד פעמית בסך 14 מיליון שקל המשקפת את הירידה הצפויה בהכנסות כתוצאה ממשבר הקורונה - והיתרה כתוצאה מירידת מדד המחירים לצרכן.

הכשרת הישוב

סך המזומנים ושווי המזומנים והשקעות לזמן קצר של החברה במאזנה המאוחד הסתכם ב-436 מיליון שקל בסוף מארס. הונה העצמי של החברה, המיוחס לבעלי המניות, הסתכם בכמיליארד שקל. שווי הנכסים של החברה מסתכם ב-5.6 מיליארד שקל.

נמרודי מסר: "התוצאות ברבעון הראשון הן פועל יוצא של פעילות ממוקדת בתחומי הנדל"ן עם פיזור נכון של נכסים מניבים בתחומי הלוגיסטיקה, המסחר והמשרדים לצד פרויקטים יזמיים. הפארקים הלוגיסטיים בפולין ובגרמניה של החברה הבת הפולנית MLP, המשיכו לפעול כסדרם, וגביית דמי השכירות נמשכה במלואה ובמועדה.

"במהלך הרבעון באה לידי ביטוי ההשבחה שבוצעה בפעילות זו, ורשמנו רווח מעליית ערך נכסי MLP. לשמחתנו, גם בישראל, לא חווינו פגיעה מהותית על אף הסגר, ומאז תחילת החזרה לשגרה, אנו עדים לתנועת מבקרים הולכת וגדלה מידי יום במרכזים המסחריים שלנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי