דיסקונט הרוויח יותר מהפועלים ולאומי יחד - והמניה קופצת

עם זאת, הרווח הנקי של דיסקונט ירד ב-31% ■ הבנק התמודד עם גידול ניכר בהוצאות להפסדי אשראי, שהיו 1.42% מתיק האשראי שלו ברבעון האחרון ■ החברות הבנות של דיסקונט הושפעו אף הן ממשבר הקורונה; מרכנתיל רשמה ירידה של 27% ברווח הנקי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי לוין, מנכ"ל דיסקונט
אורי לוין, מנכ"ל דיסקונט

בנק דיסקונט, המנוהל על ידי אורי לוין, פירסם הבוקר (רביעי) את תוצאותיו הכספיות לרבעון הראשון של 2020, וחשף ירידה של 31% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל ב-2019. הרווח הסתכם ב-279 מיליון שקל בלבד, והירידה נבעה בעיקר מגידול ניכר בהוצאות להפסדי אשראי: 656 מיליון שקל ברבעון החולף, לעומת 141 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה. הסיבה להפסדים היא משבר הקורונה. ההוצאות להפסדי אשראי היו 1.42% מסך תיק האשראי של הבנק.

עם זאת, מניית דיסקונט קופצת 4% אחרי הדו"חות. ייתכן שאחת הסיבות לכך היא שדיסקונט הציג רווח גבוה יותר מהרווח המצטבר של הפועלים, שהרוויח ברבעון הראשון 192 מיליון דקל, ומלאומי שהפסיד 232 מיליון שקל.

סך ההכנסות של דיסקונט שאינן מריבית הסתכמו ב-1.2 מיליארד שקל - צמיחה של 29.9% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. ההכנסות הושפעו מגידול ברווחים ממימוש אג"ח ומפעילות במכשירים נגזרים. בנוסף, הבנק רשם גידול של 2.4% בהכנסות ריבית נטו, לעומת הרבעון המקביל ב-2019. סך ההוצאות התפעוליות והאחרות היה 1.5 מיליארד שקל, בדומה לרבעון המקביל אשתקד. יחס היעילות התפעולית היה 58.6%.

מניית דיסקונט

מהדו"חות עולה כי נרשמה צמיחה בתיק האשראי: סך האשראי לציבור נטו הסתכם ב-183.2 מיליארד שקל, עלייה של 1.5% מתחילת השנה, וגידול של 7.6% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הגידול באשראי לציבור ברבעון הראשון של 2020 התמקד באשראי לעסקים ואשראי לדיור.

החברות הבנות הבת של דיסקונט הושפעו אף הן ממשבר הקורונה. בנק מרכנתיל הציג רווח נקי של 49 מיליון שקל - ירידה של 26.9% ביחס לרבעון המקביל ב-2019, שרובה נבעה מגידול בהוצאות להפסדי אשראי. כמו כן, נרשם גידול של 12.2% בסך ההכנסות.

כאל הציגה הפסד של 7 מיליון שקל, שנגרם בעיקר מעלייה משמעותית בהוצאות להפסדי אשראי. החברה גם רשמה גידול של 5.4% בהכנסות מעסקות בכרטיסי אשראי, הנובע מהרחבת מחזור העסקאות בתקופה שקדמה למשבר הקורונה.
דיסקונט ניו יורק הציג רווח נקי של 22 מיליון דולר, ירידה של 8.3% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה, שנבעה מהוצאה להפסדי אשראי. מנגד, דיסקונט ניו יורק רשם גידול משמעותי בהכנסות שאינן מריבית, שעלו בשיעור של 88.2% ביחס לרבעון המקביל בשנה שעברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי