הפסדים בביטוח רכוש וירידות בבורסה גרמו לביטוח ישיר להפסיד 9 מיליון שקל

החברה סיכמה את הרבעון הראשון בהפסד, לעומת רווח של 51 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה ■ הפסדי ביטוח ישיר בבורסה הסתכמו ב-72 מיליון שקל

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל ביטוח ישיר קובי הבר
מנכ"ל ביטוח ישיר, קובי הברצילום: מוטי מילרוד
אסא ששון
אסא ששון

חברת איי.די.איי ביטוח (ביטוח ישיר) סיכמה את הרבעון הראשון של 2020 עם הפסד כולל של 9 מיליון שקל, לעומת רווח של 51 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019. ההפסד נובע בעיקר מירידה של 72 מיליון שקל ברוטו בהכנסות מהשקעות בתיק הנוסטרו ברבעון הנוכחי, אל מול הרבעון המקביל, וכן ירידות שערים ניכרות במארס. כמו כן, חלה ירידה ברווח החיתומי בענפי הרכוש, בין היתר כתוצאה מהשפעות חד-פעמיות כמו נזקי מזג אוויר, ביטול נופש חברה עקב התפרצות מגפת הקורונה וגידול בהוצאות הנדחות.

עם זאת, מתום תקופת הדו"ח ועד למועד פרסום הכתבה חלה התאוששות בשווקים הפיננסיים, שהשתקפה בעלייה מהכנסות מהשקעות בתיק הנוסטרו בסך של 37 מיליון שקל. החברה פועלת ליישום התוכנית האסטרטגית, שמבוססת על מיקוד בצמיחה רווחית, בין היתר על ידי טיוב התיק בענף רכב, מיקוד בלקוח באמצעות שימוש ביכולות דאטה מתקדמות, השקעה רחבה בחדשנות וטכנולוגיה ופיתוח מנועי צמיחה נוספים.

סך הפרמיות ברוטו ברבעון הראשון של 2020 הסתכמו ב-671.4 מיליון שקל, לעומת 721.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, קיטון של 7%. השינוי בפרמיות ברוטו נובע בעיקר מגידול במספר הלקוחות והיקף הפעילות במרבית הענפים שבהם פועלת החברה, לצד פעולות יזומות של החברה לטיוב תיק הלקוחות והורדת תעריפים בענף רכב רכוש עקב השינויים בסביבה התחרותית. בנוסף, הפרמיות ברוטו בתקופת הדו"ח הושפעו מירידה בביקושים, בעיקר בענפי הרכב. הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח כללי הסתכמו ב-524.8 מיליון שקל, לעומת 583.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, קיטון של 10%.

מניית איי.די.איי

ההפסד הכולל לפני מס מתחום ביטוח כללי הסתכם ב-10.4 מיליון שקל , לעומת רווח של 53.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. השינוי בתקופת הדו"ח נובע בעיקר מהפסד כולל מהשקעות וכן מירידה ברווח החיתומי בענפי הרכוש, שקוזז בחלקו על ידי שיפור ברווח החיתומי בענף רכב חובה.

הפרמיות שהורווחו ברוטו מעסקי ביטוח חיים, כולל חיסכון לטווח ארוך, צמחו ב-9% והסתכמו ב-81.1 מיליון שקל, לעומת 74.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. העלייה נובעת מגידול בהיקף הפעילות. הרווח הכולל לפני מס בתחום ביטוח חיים הסתכם ב-20.9 מיליון שקל, לעומת 14.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2019, גידול של 40%. הגידול ברווח בתקופת הדו"ח נובע משיפור ביחס התביעות לעומת השנה שעברה.

הפרמיות שהורווחו ברוטו מעסקי ביטוח בריאות צמחו ב-3%, והסתכמו ב-65.7 מיליון שקל, לעומת 64.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. העלייה נובעת מהגידול נטו בהיקף הפעילות ובמספר הלקוחות. הרווח הכולל לפני מס בתחום ביטוח בריאות הסתכם ב-3.4 מיליון שקל, לעומת של 11 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2019. הקיטון ברווח בתקופת הדו"ח נובע מיחס תביעות גבוה, בין היתר בגין התפתחות תביעות בתת-ענף תאונות אישיות, לצד שיפור חיתומי ביתר ענפי בריאות לזמן ארוך, לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

הפסדים מהשקעות נטו, לרבות הפסד כולל אחר (לפני מס) והכנסות מימון, הסתכמו בתקופת הדו"ח ב-80 מיליון שקל, לעומת רווח של 32.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, מתוכם הפסדים מהשקעות שאינן מיוחסות לפוליסות משתתפות ברווחים בסך 52.1 מיליון שקל בתקופת הדו"ח, לעומת הכנסות של 20.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. המעבר להפסד משמעותי נובע מירידות חדות בשוק ההון במארס.

הוצאות מכירה, הנהלה וכלליות הסתכמו בתקופת הדו"ח ב-151.2 מיליון שקל, לעומת 135.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. גידול של 11%, הנובע בעיקר מעלות נופש בחו"ל שהיה אמור להתקיים בחודש מארס והתבטל עקב מגפת הקורונה. זאת בנוסף לחלק של העובדים בהוצאות שהחברה לקחה על עצמה, המשך הגדלת ההשקעות בתשתיות הטכנולוגיות, הוצאות שיווק ופרסום וכן מהשפעת השינוי בהוצאות הרכישה הנדחות.

ההפסד הכולל בתקופת הדו"ח הסתכם ב-9.4 מיליון שקל , לעומת רווח של 51 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. השינוי הושפע ברובו מירידה בהכנסות מהשקעות (הפסד כולל לפני מס של 52.1 מיליון שקל בתקופת הדו"ח, לעומת רווח כולל לפני מס של 20.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה), ירידה ברווח החיתומי בענפי הרכוש ובתחום הבריאות, לצד שיפור ברווחיות החיתומית בענף רכב חובה ובתחום ביטוח חיים.

"לאורך כל התקופה אנו עוסקים בניהול אחראי של המשבר, תוך שמירה על רציפות עסקית מלאה", מסר מנכ״ל ביטוח ישיר, קובי הבר. "בזכות ההתאמה המהירה של החברה לשינויים, המשכנו כל העת להעניק שירות מצוין ללקוחותינו בכל הערוצים. שוק ההון, שגרם לנו להפסד משמעותי ברבעון הראשון, מראה סימני התאוששות נאים, אך אנו ממשיכים לעקוב אחר התנודתיות הגבוהה.

"אנו פועלים גם עתה לפי התוכנית האסטרטגית שהגדרנו, תוך העמקת הדגש על מרכיבי התוכנית שעוסקים בהוצאות והתייעלות, על מנת להתאים לתקופה. כמו כן, אנו ממוקדים כל העת בחיזוק וגיוון מקורות הצמיחה שלנו, ונהנים גם בתקופה זו מהיותנו חברה חזקה, עם מספר רגליים יציבות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט