הקורונה הכתה בכאל: הפרשות של 105 מיליון שקל הסבו הפסד של 7 מיליון שקל

למרות הערת עסק חי באל על, חברת כרטיסי האשראי לא ביצעה עד כה הפחתות בגין שותפות במועדון פליי קארד ■ המנכ"ל הלוי: "בנטרול השפעת משבר הקורונה, רשמה כאל צמיחה בכל הפרמטרים העסקיים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוי הלוי, מנכ"ל כאל
לוי הלוי, מנכ"ל כאלצילום: רמי זרניגר

חברת כרטיסי אשראי כאל שבשליטת בנקי דיסקונט (72%) והבינלאומי (28%) פותחת את הדו"חות הכספיים של חברות כרטיסי אשראי לרבעון הראשון של 2020 עם הפסד נקי של 7 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 37 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנה שעברה.

למרות הגידול בהפעילות בכל הפרמטרים העסקיים, משבר הקורונה אילץ אותה לבצע הפרשות גבוהות להפסדי אשראי - כך שההוצאות להפסדי אשראי הסתכמו ברבעון הראשון ב-105 מיליון שקל, לעומת הוצאות של 34 מיליון שקל ברבעון המקביל - גידול של פי שלושה לעומת התקופה המקבילה.

מתחילת השנה ועד למועד פרסום הדו"ח העמידה כאל ללקוחותיה אשראי חדש של כ-1.5 מיליארד שקל. במהלך תקופת משבר הקורונה, החל בתחילת מארס ועד מועד פרסום הדו"חות, הועמד אשראי של כ-750 מיליון שקל. תיק האשראי הצרכני, נכון לסוף מארס, היה 5.66 מיליארד שקל - גידול של 16% לעומת הרבעון המקביל.

ההכנסות של כאל, המנוהלת על ידי לוי הלוי, הסתכמו ברבעון הראשון ב-472 מיליון שקל - גידול של 9% לעומת הרבעון המקביל.

היקף שימוש בכרטיסי כאל הסתכם ברבעון הראשון של השנה ב-27.1 מיליארד שקל - גידול של כ-10% לעומת הרבעון המקביל. בכאל מציינים כי משבר הקורונה והאטת הפעילות במשק הביאה ברבעון הראשון לפגיעה בהיקפי מחזורי העסקות בארץ ופגיעה מהותית בעסקות המבוצעות בחו"ל.

מספר הכרטיסים של כאל בסוף הרבעון היה כ-3.6 מיליון כרטיסים, בהשוואה ל-3.4 מיליון כרטיסים ברבעון המקביל - גידול של 6%. מתוכם, 1.7 מיליון כרטיסים חוץ-בנקאיים לעומת 1.6 מיליון כרטיסים מסוג זה אשתקד, גידול של 2%.

למרות השבתת הפעילות של חברת התעופה אל על, שעמה כאל שותפה בתפעול והנפקה של כרטיסי הנוסע המתמיד "פליי קארד", ציינה כאל בדו"חותיה כי "החברה בחנה התפתחות זו, ובהתאם להערכות שביצעה, בהתבסס בין היתר על ביצועי המועדון וההכנסות הצפויות ממנו, הגיעה למסקנה כי בשלב זה אין מקום לבצע הפחתה (בגין סכומים מהותיים ששולמו לאל על במסגרת ההסכם). מסקנה זו מבוססת על המידע הקיים בחברה למועד הדו"ח ועל הערכת החברה כאמור. ייתכן כי ההתפתחויות בפועל יהיו שונות מכפי שהוערך על ידי החברה".

בעקבות פרסום הדו"חות מסר הלוי: "דו"חות הרבעון הראשון משקפים את השפעות משבר הקורונה על תוצאות החברה. התוצאות הושפעו בעיקר מגידול דרמטי בהפרשות להפסדי אשראי, לאור האי-ודאות השוררת בשווקים. עם זאת, בנטרול השפעת משבר הקורונה, רשמה כאל צמיחה בכל הפרמטרים העסקיים, זאת לצד פעולות רבות שביצענו כדי להקל על לקוחותינו בתקופת המשבר".

מטוסי אל על בנתב"גצילום: AP

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות