התוכנית השאפתנית של תדיראן: הגדלת מחזור המכירות ל-2 מיליארד שקל בחמש שנים

תדיראן הודיעה על תוכנית אסטרטגית חדשה: כניסה לתחום הטיפול באיכות האוויר ושיפורו. במקביל החברה תחל בהתרחבות גלובלית לשווקים חדשים. תדיראן הרוויחה ברבעון הראשון 17 מיליון שקל

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה ממרוד
משה ממרוד. "הכפלנו את גודלה של תדיראן בתוך זמן קצר"צילום: עופר וקנין
ערן אזרן
ערן אזרן

תדיראן, שבשליטת משה ממרוד, הודיעה היום (ד') על תוכנית אסטרטגית חדשה. על פי התוכנית, החברה מתכוונת להיכנס לתחום הטיפול באיכות האוויר ושיפורו, ותחל במקביל בהתרחבות גלובלית לשווקים חדשים. בחברה קבעו יעדים שאפתניים: להביא את מחזור המכירות מ-850 מיליון שקל ליותר מ-2 מיליארד שקל תוך חמש שנים; התבססות כשחקנית בינלאומית משמעותית בשניים-שלושה שווקים; והשקת פתרון ייחודי לטיפול באוויר ב-INDOOR בעתיד הקרוב.

תדיראן שמה לעצמה על הכוונת את אירופה, שבה נמכרו 6% מיחידות המזגנים בעולם ב-2018. בתדיראן ציינו כי "אירופה נחשבת לאזור האטרקטיבי ביותר לחדירה, בשל שיעור הגידול הגבוה במכירות מזגנים בשנים האחרונות (זינוק שנתי של כ-15% מ-2015 עד 2018). בתוך אירופה, מתכוונת תדיראן להתמקד במדינות מזרח האיחוד ובחצי האי האיברי. תדיראן תתחיל לפעול בשווקים אלה על בסיס רכישת חברות בסדר גודל של עשרות מיליוני דולר בודדים.

ביחס לתחום הטיפול באוויר, בתדיראן ציינו כי מיקוד המאמץ יהיה ביצירת "בית בריא" על ידי פינוי גזים מזיקים, זיהומים, וירוסים וחיידקים, לחות, ריחות ועוד. לפי הודעת החברה, "תדיראן מבקשת להמציא עצמה מחדש כחברת טכנולוגיה העוסקת באיכות האוויר וטיפול באוויר תוך שדרוג מרחב המחייה בבית ובסביבת העבודה. זאת, בין השאר, באמצעות השקעות חדשות בכוח אדם בתחומי ההנדסה, המחקר והפיתוח. במסגרת זו, החברה אף גייסה באחרונה את אבי מנקס לתפקיד סמנכ"ל טכנולוגיות (CTO), שיוביל את חטיבת הטכנולוגיה והחדשנות בחברה".

מניית תדיראן הולדינגס

ממרוד, מנכ"ל תדיראן, מסר כי "התוכנית היא תוצאה של חזון שלקחנו על עצמנו כבר לפני שנתיים ובמרכזו הכוונה לשפר את איכות האוויר במרחב המחייה ולספק ללקוחות בית בריא ונקי מזיהומים שמקורם באוויר כדי לממש את החזון, הקמנו חטיבה ייעודית לפיתוח מוצרים שאותם נתחיל להציג לשוק כבר ב-2020".

הוא הוסיף כי "בצל הקורונה, הפעילות הזו הפכה למשמעותית עוד יותר. המודעות למשמעויות הבריאותיות שיש לאוויר שאנו נושמים גדלה מאוד, וכך גם הביקוש לאמצעים שיטהרו את האוויר. אני מאמין שאסטרטגיית הצמיחה החדשה שהצגנו, המכוונת לאוויר נקי ולפתרונות טכנולוגיים, שכוללת גם כניסה לשווקים חדשים והפיכה לחברה בינלאומית, תביא אותנו אל מעל ליעד של 2 מיליארד שקל במחזור המכירות".

תדיראן פירסמה הבוקר את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2020. מחזור המכירות הסתכם ב-183.8 מיליון שקל, גידול של 6.4% לעומת 172.7 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019. הגידול במחזור המכירות נבע מגידול כמותי וכספי במכירות המזגנים.

הרווח הגולמי ברבעון הראשון ב-2020 הסתכם ב-53.9 מיליון שקל (29.3% מהמכירות), גידול של כ-22.5% לעומת כ-44 מיליון שקל (25.5% מהמכירות) אשתקד. השיפור בשיעור הרווחיות נבע בעיקר מעלייה בסך ההכנסות של החברה, מירידה בעלויות הרכש ובשער הדולר וכן מהכרה ברווח בגין פרויקט התייעלות אנרגטית בבתי חולים.

הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) ברבעון הראשון הסתכם ב26.2 מיליון שקל (14.2% מההכנסות), גידול של כ-49% לעומת 17.6 מיליון שקל (10.2% מההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי עלה לכ-17.1 מיליון שקל (שיעור של 9.3%) לעומת כ-7.6 מיליון שקל (שיעור של 4.4%) אשתקד - גידול של כ-125%. ההון העצמי בסוף מארס הסתכם בכ-338 מיליון שקל, לעומת 342.1 מיליון שקל בתום 2019. הקיטון נבע מחלוקת דיווידנדים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש