אלרוב נדל"ן ספגה מתחילת השנה הפסד של 177 מיליון שקל בתיק ניירות ערך בלאומי וכלל ביטוח

אלרוב סגרה את את כל המלונות של החברה, ומסרה כי הפעילות המלונאית צפויה להשפיע מהותית לרעה על הרווחיות התפעולית ■ החברה מזהירה כי אם המשבר יימשך תהיה לכך השפעה שלילית גם על פעילות הנדל"ן המניב שלה בישראל ובחו"ל

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
בית מלון ממילא ירושלים
מלון ממילא בירושלים, בבעלות אלרוב. ענף התיירות ספג פגיעה קשהצילום: טס שפלן
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

חברת אלרוב נדל"ן, שבשליטת אלפרד אקירוב, פירסמה היום (ב') את דו"חותיה הכספיים ל-2019, בהם ניתן לראות היטב את החשיפה הבעייתית של החברה לענפי המלונאות בחו"ל והפיננסיים בישראל - הענפים שנפגעו ממשבר הקורונה.

אלרוב נדל"ן עידכנה כי נכון לעכשיו כל חמשת המלונות של החברה בישראל, צרפת, הולנד ואנגליה נסגרו באופן זמני. במלונות נרשם ביטול של הזמנות קיימות רבות וירידה מהותית בהזמנות עתידיות. לפי החברה, מתחילת השנה ועד עכשיו נרשם הפסד של כ-177 מיליון שקל בתיק ניירות ערך שלה, המורכב מהחזקה של כ-1% בבנק לאומי ושל 4.9% בכלל ביטוח.

אלרוב מציינת בדו"חות כי הפעילות המלונאית צפויה להשפיע מהותית לרעה על הרווחיות התפעולית. אלרוב מסרה כי "החברה פועלת לצמצום הוצאותיה והתאמתן לפעילות החברה בתקופה הנוכחית, על דרך של סגירת כלל בתי המלון של הקבוצה בארץ ובאירופה וכן צמצום כוח האדם בקבוצה (לרבות, הוצאת עובדים לחל"ת לתקופה קצובה).

"כמו כן, החברה מסתייעת, ככל הניתן, בחבילות סיוע של הרשויות הרלוונטיות המקומיות בחו"ל, לרבות ביטול מסי עירייה, דחיית תשלומים, השתתפות בשכר עובדים, אפשרות למתן אשראי ועוד". אלרוב מזהירה כי אם המשבר יימשך תהיה לכך השפעה שלילית גם על פעילות הנדל"ן המניב שלה בישראל ובחו"ל.

הכנסות אלרוב נדל"ן ברבעון הרביעי של 2019 הסתכמו ב-522.4 מיליון שקל, עלייה של כ-19%, לעומת הרבעון המקביל ב-2018. דמי השכירות שיצרו הנכסים המניבים בישראל ובחו"ל הסתכמו בכ-103 מיליון שקל, בדומה לתקופה המקבילה בשנה קודם לכן.

הרווח הנקי של החברה רשם קפיצה של כ-123% ברבעון הרביעי, והסתכם ב-380.6 מיליון שקל לעומת 170.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. זאת, כתוצאה מרווחי שערוך על רכוש קבוע של כ-153 מיליון שקל. הרווח התפעולי ב-2019 הסתכם ב-307.4 מיליון שקל - גידול של כ-53% לעומת 2018.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"