לפני התפרצות הקורונה ובגלל משבר האקלים: שנת שיא לתדיראן

תדיראן, שבשליטת משה ממרוד, סיימה את 2019 עם רווח שיא של כ-70 מיליון שקל ■ ממרוד: "רואים בעולם שינויי אקלים קיצוניים המלווים בעומסי חום כבדים במדינות שעד היום לא חוו מזג אוויר כזה" ■ על הקורונה: "אין פגיעה מהותית. ערוכים עם מלאים מתאימים"

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה ממרוד, מנכ"ל תדיראן
משה ממרוד, מנכ"ל תדיראןצילום: סיון פרג'
ערן אזרן
ערן אזרן

תדיראן, שבשליטת משה ממרוד, סיימה את 2019 עם תוצאות שיא. החברה הרוויחה כ-70.5 מיליון שקל – גידול של כ-17% ביחס לכ-60.2 מיליון שקל ב-2018. הרווחים ב-2019, בקיזוז דיווידנד שחולק, הגדילו את ההון העצמי של החברה לכ-342.1 מיליון שקל.

מניית תדיראן זינקה בחמש השנים האחרונות בכ-550% - ושווי החברה מסתכם בכמיליארד שקל. מחזור המכירות שלה ב-2019 הסתכם בכ-853.6 מיליון שקל לעומת כ-791.5 מיליון שקל ב-2018. גידול של 7.8%.

ממרוד, שמכהן כמנכ"ל תדיראן, ציין שתוצאות השיא ב-2019 נבעו מהמשך מגמת הצמיחה ושיפור בפרמטרים התפעוליים, תוך מיקוד בהרחבת סל המוצרים.

"הגדלנו את נתח השוק תוך שמירה על שולי הרווח שאותם הצגנו בשנים האחרונות. אנו רואים בעולם שינויי אקלים קיצוניים המלווים בעומסי חום כבדים במדינות שעד היום לא חוו מזג אוויר כזה. לכן, תדיראן רואה בפעילות הבינלאומית מנוע צמיחה חשוב לעתיד החברה ובוחנת מספר שיתופי פעולה".

מותג חזק והתרחבות לחו"ל. תדיראןצילום: תומר נויברג / ג'ינ

בהתייחסותו להתפתחויות האחרונות בנוגע להתפשטות נגיף הקורונה, אמר ממרוד: "כחלק ממדיניות החברה, אנו ערוכים באופן שוטף עם מלאים מתאימים ועד כה אין פגיעה מהותית בפעילות החברה. החברה תמשיך לבחון את ההשלכות האפשריות להמשך התפשטות נגיף הקורונה. משבר הקורונה העולמי תופס את החברה כשהיא יציבה וחזקה פיננסית, עם רמות מינוף מזעריות ותזרים חזק. בכוונתנו להמשיך לפעול ולהשיא ערך לכלל בעלי המניות."

תדיראן דיווחה כי מחזור המכירות ברבעון הרביעי של 2019 הסתכם בכ-162.1 מיליון שקל, לעומת כ-177.2 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. הקיטון במחזור המכירות נבע, בעיקר כתוצאה מעיתוי חגי תשרי. הרווח הנקי ברבעון הרביעי עמד על 20 מיליון שקל (שיעור של כ-12.3% מההכנסות) לעומת כ-18.3 מיליון שקל (שיעור של כ-10.3% מההכנסות) ב-2018 – גידול של כ-9%.

הרווח התזרימי התפעולי (EBITDA) ברבעון הרביעי של 2019, הסתכם בכ-22.9 מיליון שקל (כ-14.1% מההכנסות), לעומת כ-24.4 מיליון שקל (כ-13.8% מההכנסות) ברבעון המקביל.

הפעילות השוטפת הניבה עודף של כ-35 מיליון שקל בתזרים המזומנים, לעומת תזרים של כ-33.3 מיליון שקל ברבעון המקביל. מידרוג הודיעה באחרונה על העלאת דירוג האשראי של תדיראן מ- A2 (אופק חיובי) ל- A1 (אופק יציב).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב