חברת הנדל"ן מישורים עברה לרווח; הכנסות הקבוצה צמחו ב-10.3%

בתשעת החודשים הראשונים של 2019 הרווח הנקי התזרימי של החברה, ללא החברה הבת סקיליין, צמח ל-6.1 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-600 אלף שקל בתקופה המקבילה ב-2018 ■ מנכ"ל מישורים: יש שיפור מתמשך בפרמטרים התפעוליים"

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיל בלוטרייך ואלכס שניידר
גיל בלוטרייך ואלכס שניידר
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הנדל"ן מישורים דיווחה הבוקר (ד') על מעבר לרווח של 11.4 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2019, לעומת הפסד של כ-2.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד (מיוחס לבעלים).

בתשעת החודשים הראשונים לשנת 2019 הרווח הנקי הסתכם ב-20.6 מיליון שקל, לעומת 1.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

מישורים, שנסחרת לפי שווי של כ-290 מיליון שקל, עוסקת בניהול נכסים מניבים, מסחריים ומשרדים בישראל ובארה"ב, וכן בתחום המלונות, אתרי נופש ואירוח בקנדה ובארה"ב - באמצעות אחזקה של 49% בסקייליין, שנסחרת לפי שווי של כ-450 מיליון שקל.

סביב השליטה בחברה התנהל בחודשים האחרונים מאבק שליטה בין המייסד גיל בלוטרייך, לבין המיליארדר אלכס שניידר. לפי שעה, שניידר קיבל את השליטה בחברה, לאחר שרכש מקבוצת הראל חלק מאחזקות המיעוט. עם זאת, המאבק ממשיך להתנהל כעת בזירה המשפטית.

מנכ"ל מישורים, דניאל לבנטלצילום: עופר וקנין

עלייה בהכנסות

סך הכנסות קבוצת מישורים - שמנוהלת על ידי דניאל לבנטל - עלה ברבעון ב-10.3% והסתכמו ב-184.2 מיליון שקל, לעומת כ-167 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-NOI (סולו מורחב) - כלומר ההכנסות בניכוי הוצאות תפעול של מישורים לבדה, ללא סקייליין - עלו ברבעון בכ-24% לכ-17 מיליון שקל, לעומת 13.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הנקי התזרימי (FFO, סולו מורחב) של מישורים, ללא סקייליין, צמח ברבעון לכ-1.9 מיליון שקל, לעומת FFO שלילי של כ-200 אלף שקל ברבעון המקביל אשתקד. בתשעת החודשים הראשונים של 2019, ה-FFO (סולו מורחב) צמח לכ-6.1 מיליון שקל, לעומת FFO שלילי של כ-600 אלף שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

נכון לסוף ספטמבר, הונה העצמי של מישורים עמד על כ-452 מיליון שקל, מיוחס לבעלי המניות ומשקף כ-15 שקל למניה - ביחס למחיר מניה של כ-9.7 שקל בשוק. יתרות הנזילות של בקבוצה הסתכמו בכ-144 מיליון שקל, מתוכם כ-94 מיליון שקל בידי החברה עצמה (ללא סקייליין).

"מגמת הצמיחה נמשכה"

למישורים נכסים בישראל בשווי של כ-156 מיליון שקל שאינם משועבדים וללא חוב פיננסי, וכן כ-7.3 מיליון מניות של סקייליין, ששווי השוק שלהן מסתכם בכ-210 מיליון שקל. המניות אינן משועבדות וללא חוב פיננסי. בנוסף, לסקייליין מסגרות אשראי לא מנוצלות של כ-16 מיליון דולר קנדי (כ-42 מיליון שקל) ונכסים ללא חוב פיננסי בסך של כ-96 מיליון דולר קנדי (כ-252 מיליון שקל).

דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים, מסר: "מגמת הצמיחה שמאפיינת את החברה בשנתיים האחרונות נמשכה גם ברבעון השלישי. במהלך הרבעון השלימה החברה את רכישת הנכס בטמפה, פלורידה, בעלות כוללת של כ 63 מיליון דולר (חלקנו 60%) הנכס הגדול ביותר שרכשה החברה, אשר תוצאותיו צפויות לשפר משמעותית את התוצאות התפעוליות של החברה".

"בנוסף, כחלק מהמהלכים האסטרטגיים להשבחת נכסי החברה, אנו חווים שיפור מתמשך בפרמטרים התפעוליים ובפרט ב-FFO וה-NOI שממשיכים להציג שיפור עקבי, ואף נמצאים בטווח השנתי אליו אנו מכוונים", אמר לבנטל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?