לאומי יחלק דיבידנד של 306 מיליון שקל, מתחילת השנה - 1.1 מיליארד שקל

אינפלציה גבוהה, עלויות בגין החלפת אג"ח והעדר מימושים פגעו ברווח הנקי ברבעון השלישי שהסתכם ב-765 מיליון שקל - ירידה של 18.3% לעומת הרבעון המקביל

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
חנן פרידמן
מנכ"ל לאומי, חנן פרידמן, והמנכ"לית לשעבר, רקפת רוסק-עמינחצילום: דוברות הכנסת / יצח
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

בנק לאומי פירסם היום תוצאות פושרות לרבעון השלישי של השנה. התוצאות הושפעו לרעה מהאינפלציה השלילית, העלויות בגין החלפת איגרות חוב והעדר רווחים מהותיים ממימוש השקעות ריאליות בלאומי פרטנרס. גורמים אלו פגעו ברווח הנקי של לאומי בכ-370 מיליון שקל ברבעון השלישי.

אלה היו הדו"חות האחרונים תחת ניהולה של של רקפת רוסק-עמינח. היא סיימה את תפקידה בסוף אוקטובר האחרון, ובמקומה החל לכהן כמנכ"ל חנן פרידמן.

לאומי סיים את הרבעון השלישי של השנה עם ירידה של 18.3% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל - ל-765 מיליון שקל. התשואה להון ברבעון השלישי של 2019 הסתכמה ב-8.7% לעומת 11.2% ברבעון המקביל.

את תשעת החודשים הראשונים של השנה סיים לאומי עם רווח נקי של כ-2.8 מיליארד שקל - עלייה של כ-8% לעומת התקופה המקבילה. הרווח מגלם תשואה להון של 10.4% לעומת 10.2% בתקופה המקבילה.

מניית לאומי

מניית לאומי

לאומי יחלק דיבידנד של 306 מיליון שקל בגין התוצאות של הרבעון השלישי – 40% מהרווח הנקי. מתחילת השנה חילק לאומי לבעלי מניותיו דיבידנד של 1.1 מיליארד שקל - הגבוה במערכת הבנקאות. אם מוסיפים לכך רכישות עצמיות של מניות שביצע הבנק בהיקף של 700 מיליון שקל, מדובר בהחזר השקעה של כ-65% מהרווח הנקי בתשעה חודשים.

לאומי הציג המשך שיפור ביחס יעילות תפעולית בתשעת החודשים הראשונים - 55.2% לעומת 59.5% בתקופה המקבילה. לאומי גם הציג יחס הלימות הון (יחס בין הון עצמי לנכסי סיכון) גבוה של 11.73% - עודף של כ-3.5 מיליארד שקל ממה שנדרש ממנו מבנק ישראל.

תיק האשראי הסתכם נכון לסוף ספטמבר 2019 ב-279.7 מיליארד שקל - גידול של 4.5% לעומת סוף ספטמבר 2018. התיק המסחרי לעסקים בינוניים גדל ב-8.6%, תיק המשכנתאות גדל בשיעור של 4.8% והתיק העסקי גדל בשיעור של 10.9%.

ההוצאות בגין הפסדי אשראי בתשעת החודשים הראשונים של 2019 היוו כ-0.21% מתיק האשראי בהשוואה ל-0.12% בתקופה המקבילה. הגידול בהוצאה נבע מגידול באשראי, ירידה בגביות ושינויי סיווג.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן