זינוק של 47%: אלבר הרוויחה 20 מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה

עיקר הרווח נבע ממגזר הליסינג התפעולי שהניב לה רווח של 36.7 מיליון שקל ■ אחד ממקורות ההכנסה העיקריים של החברה - מסחר בכלי רכב - הציג ירידה של 18%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
סניף סוכנות למכוניות אלבר
אלברצילום: עופר וקנין
שלי אפלברג
שלי אפלברג

אלבר, הנשלטת על ידי אלי אלעזרא, סיכמה את הרבעון השלישי של 2019 עם רווח של 20 מיליון שקל - 47% יותר מהרבעון המקביל בשנה שעברה. עיקר הרווח של החברה נבע ממגזר הליסינג התפעולי שהניב לה רווח של 36.7 מיליון שקל לעומת 28 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018.

מגזר מתן אשראי צרכני הניב לקבוצה רווח של 15 מיליון שקל לעומת 9.8 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. הרווחיות של מגזר סחר נפגעה, שכן ברבעון השלישי של 2019 היא הניבה רווח מגזרי של 11 מיליון שקל לעומת 24 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

אלי אלעזרא, בעל השליטה באלברצילום: עופר וקנין

אחד ממקורות ההכנסות העיקריים של אלבר, הכנסות מסחר בכלי רכב ירד ברבעון השלישי של 2019 ב-18% והסתכם ב-237.8 מיליון שקל. החברה הצליחה להגדיל את יתר מגזרי הפעילות - הכנסות ממגזר הליסינג התפעולי ב-3%; הכנסות מהשכרת רכב לזמן קצר ב-7%; הכנסות ממכירת כלי רכב ששימשו לפעילות ליסינג ב-14%; הכנסות ממכירת כלי רכב בפעילות טרייד אין ב-22% ואת ההכנסות ממתן אשראי צרכני ב-46%.

החברה גם הציגה גידול של 20% בהכנסות משירותי מוסך דרך וגרירה. בזכות הגדילה במגזרי הפעילות הללו, סך הכנסותיה של אלבר נותרו כמעט ללא שינוי לעומת הרבעון המקביל וצמחו ב-0.1% ל-778.3 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2019.

תזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת היה חיובי, והסתכם ב-155 מיליון שקל לעומת תזרים שלילי של 65 מיליון שקל שעמד לחברה ברבעון המקביל ב-2018. ההון של אלבר הסתכם בסוף תקופת הדו"ח ב-517 מיליון שקל לחברה, התחייבויות שוטפות בהיקף של 1.1 מיליארד שקל לצד התחייבויות לטווח ארוך לבנקים ומחזיקי אגרות החוב בהיקף של 2 מיליארד שקל.

אורן אלעזרא, מנכ"ל החברה מסר: "אנו מסכמים רבעון חזק נוסף אשר ממשיך את המומנטום החיובי בפעילות החברה בשנים האחרונות בכלל והשנה בפרט. העבודה הקשה שהשקענו במגזרי ההשקעה והליסינג הביאה לכך שבאופן חריג לענף, אלבר מציגה באותם מגזרים רווחיות משמעותית שתלווה אותנו עוד שנים קדימה. אלבר תמשיך בהתפרסותה לרוחב כל תחומי המוביליות והרכב בישראל, ביניהם סחר, מימון, מוסכים, ליסינג, השכרה, ביטוח, דו גלגלי, חלפים ועוד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?