חרף המאבק בין בעלי השליטה: הכנסות מישורים עלו ברבעון השני ב-16%

מישורים עברה לרווח נקי תזרימי (FFO) של כ-2.1 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-100 אלף שקל ברבעון המקביל אשתקד ■ היום תתכנס האסיפה הכללית של מישורים, שבה יועלו להצבעה נושאי מינוי דירקטורים ושכר המנכ"ל

ערן אזרן
ערן אזרן
מנכ"ל מישורים, דניאל לבנטל
מנכ"ל מישורים, דניאל לבנטל
ערן אזרן
ערן אזרן

ברקע לזעזועים האחרונים ולמאבק המתוקשר בין שני בעלי השליטה, גיל בלוטרייך ואלכס שניידר, חברת הנדל"ן מישורים, הפועלת בישראל, ארה"ב וקנדה, פירסמה את תוצאותיה לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2019. התוצאות פורסמו קודם לכינוס האסיפה הכללית של מישורים, שבה יועלו היום להצבעה נושאי מינוי דירקטורים ושכר המנכ"ל.

הכנסות מישורים עלו ברבעון השני בכ-15.8% לכ-222.1 מיליון שקל, לעומת כ-192 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) – ללא החברה הבת סקייליין (סולו מורחב) - עלו בכ-29.4% לכ-17 מיליון שקל לעומת כ-13.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. במחצית הראשונה עלה ה-NOI בכ-35.3% לכ-34 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

הרווח הנקי התזרימי (FFO) צמח לכ-2.1 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-100 אלף שקל ברבעון המקביל אשתקד. במחצית הראשונה לשנת 2019, ה-FFO (סולו מורחב) צמח לכ-4.2 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-400 אלף שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח הנקי של מישורים המיוחס לבעלים הסתכם ברבעון השני בכ-8 מיליון שקל, לעומת כ-7 מיליון שקל הרבעון המקביל אשתקד. במחצית הראשונה לשנת 2019 הרווח הנקי המיוחס לבעלים עלה בכ-178% והסתכם בכ-9.3 מיליון שקל, לעומת כ-3.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

נכון לסוף יוני, ההון העצמי של מישורים הסתכם בכ-460 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות), כ-30.1% מסך המאזן, המשקף כ-15.3 שקל לכל מניה. לחברה יתרות מזומנים, שווי מזומנים וני"ע סחירים בשווי של כ-172 מיליון שקל, מתוכם כ-90 מיליון שקל בידי החברה (ללא סקייליין).

במישורים הזכירו שלחברה נכסים בישראל בהיקף שווי של כ-190 מיליון שקל לא משועבדים וללא חוב פיננסי, וכן כ-7.3 מיליון מניות של סקייליין בשווי כ-219 מיליון שקל, שאינן משועבדות וללא חוב פיננסי. בנוסף, לסקייליין מסגרות אשראי לא מנוצלות בסך של כ-37.5 מיליון שקל, ונכסים ללא חוב פיננסי בסך של כ-254 מיליון שקל.

דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים, מסר: "אנו מסכמים את הרבעון השני של השנה עם המשכיות במגמת הצמיחה שמאפיינת את פעילות החברה בשנתיים האחרונות. מישורים ממשיכה להתמקד במהלכים האסטרטגיים להשבחת נכסי החברה, תוך המשך מיקוד ושיפור הפעילות וביצוע עסקות אטרקטיביות נוספות כפי שביצענו בשנים האחרונות. ה-FFO וה-NOI ממשיכים להציג שיפור משמעותי, ונמצאים בטווח השנתי אליו אנו מכוונים. מישורים ממשיכה להיות ממוקדת בפעילות העסקית, עם אמונה מלאה ביכולות החברה לשמר את המגמה החיובית ולהמשיך ליישם בהצלחה את התוכניות העסקיות של החברה".

בלוטרייך ושניידר נמצאים בעיצומו של מאבק וסכסוך על השליטה בחברה, לאחר שלא הצליחו לסכם על מנגנון היפרדות מוסכם. באחרונה התפטר בלוטרייך מדירקטוריון מישורים. ככל הידוע, הסכסוך נגע לקשרים לכאורה שניהל שניידר, שאינו נושא בתפקיד רשמי במישורים, עם מנכ"ל סקייליין, בלייק ליון (Blake Lyon).

לטענת בלוטרייך, הסכסוך היה על עסקה שקידם שניידר לרכש תנורים מחברה הקשורה אליו - ושלא דווחה כעסקת בעלי עניין. מנגד, שניידר טען כי בלוטרייך פעל לניפוח הערכת שווי של אתר הנופש Horseshoe Resort, שהביאה אותו לרכוש את המניות במישורים במחיר גבוה; וכן העלה טענות לפעולות פסולות אחרות ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?