לאומי פרטנרס: "אספן גרופ נסחרת בדיסקאונט משמעותי ביחס לתזרים שהיא מייצרת"

חברת הנדל"ן, שבשליטת רוני צארום, דיווחה על עלייה של כ-10% ברווח הנקי תזרימי (FFO) במחצית הראשונה של 2019, על רקע גידול במצבת הנכסים המניבים באירופה ■ בלאומי פרטנרס מחקרים נקבו במחיר יעד של 9.6 שקלים למניית אספן, המגלם פוטנציאל עלייה של 26%

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נכס של אספן גרופ בהאג
נכס של אספן גרופ בהאגצילום: ללא קרדיט
ערן אזרן
ערן אזרן

אספן גרופ עולה הבוקר (ד') ב-1%, לאחר שחברת הנדל"ן דיווחה על רווח נקי של 51.5 מיליון שקל ברבעון השני של 2019, גידול של 130% ברבעון המקביל של השנה שעברה. המניה מקבלת רוח גבית גם מהמלצת "קנייה" שניפקו בלאומי פרטנרס מחקרים לחברה; ומההודעה כי בכוונת החברה לבצע רכישה עצמית של מניות בסכום של עד 18 מיליון שקל.

הכנסות אספן ברבעון השני עלו ב-9% לכ-70 מיליון שקל, לעומת כ-64 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול נובע מרכישת נכסים בחו"ל. ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) בתחום הנדל"ן המניב עלו ברבעון ב-9% ל-43.6 מיליון שקל, לעומת כ-40 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עיקר הגידול נובע מרכישת נכסים חדשים בחו"ל, שלא נכללו בתוצאות של התקופה המקבילה.

ה-NOI עלה במחצית הראשונה של 2019 ב-7% ל-85.7 מיליון שקל, לעומת כ-80 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד; בעוד הרוח הנקי התזרימי (FFO), לפי גישת ההנהלה, הסתכם במחצית הראשונה בכ-50 מיליון שקל, לעומת 44 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה שעברה - עלייה של קרוב ל-10%. על חשבון רווחי הרבעון השני, דירקטוריון החברה הכריז על חלוקת דיווידנד בסך של 4 מיליון שקל.

נכון לסוף יוני 2019, לאספן יתרות מזומנים ושווי מזומנים ונכסים פיננסים לזמן קצר בסך של כ-130 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה, המיוחס לבעלי המניות, הסתכם ב-592 מיליון שקל, לעומת 594 מיליון שקל בסוף 2018. החברה נסחרת כיום במכפיל של 0.8 על ההון העצמי בלבד.

גיא פרג

אספן גרופ, שנסחרת לפי שווי של כ-470 מיליון שקל, עוסקת ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים, ובהם כאלה המשמשים משרדים, שירותים, מסחר, תעשייה ולוגיסטיקה בישראל, בגרמניה ובהולנד; לצד פעילות של אנרגיה סולארית. החברה, שבשליטת רוני צארום, מיישמת תוכנית אסטרטגית חדשה למימוש נכסים והשבחת תיק הנדל"ן. מניית החברה עלתה ב-12 החודשים האחרונים בכ-25%.

"הן ברבעון השני והן במחצית נרשם שיפור מתמשך בכל הפרמטרים התפעוליים", אמר גיא פרג, יו"ר אספן גרופ. "הצמיחה ברווחי החברה נבעה מיישום האסטרטגיה העסקית והרחבת פעילות החברה. במהלך תקופת הדו"ח השלמנו את מכירת המרכז הלוגיסטי בהולנד, ומימשנו מבנה משרדים בגרמניה, תוך הצפת ערך כמתבטא ברווחי הון ותזרים משמעותיים. נמשיך לפתח את פעילות החברה בתחום המשרדים במערב אירופה ובישראל", הוא הוסיף.

בלאומי פרטנרס מחקרים, שהיא החברה האחות של לאומי פרטנרס חתמים המבצעת את ההנפקות של אספן, נקבו במחיר יעד של 9.6 שקלים למניית אספן, המגלם פוטנציאל עלייה (אפסייד) של 26% ביחס למחיר המניה של אספן הבוקר בבורסה - 7.6 שקלים.

"אנו מעריכים כי החברה נסחרת בדיסקאונט משמעותי ביחס לשווי שלה, מאחר ששיעור התשואה של התזרים מפעילות נדל"ן המשתקף מהמחיר בבורסה עומד על כ-14.5%. עם זאת, השווי המתקבל על ידינו מייצג מכפיל הון של כ-1, ביחס לחברות נדל"ן מניב אחרות הנסחרות בפרמיה משמעותית להון העצמי. הפער נובע להערכתנו מהיקף הוצאות הניהול המשמעותי ביחס ל-NOI", ציין האנליסט ברי גנדנשטיין מלאומי פרטנרס.

לצד הוצאות הניהול הגבוהות, נקודת חולשה שנייה באספן, כפי שמזכיר גנדנשטיין, היא שיעור המינוף הגבוה של הקבוצה - יחס של 71% בין החוב הפיננסי נטו לבסיס ההון נטו (CAP). בלאומי פרטנרס העריכו כי לאחר מימוש נכס מרכזי שביצעה אספן באחרונה בהולנד, שיעור המינוף של החברה ירד ל-65% - "זהו מינוף גבוה יחסית לחברת נדל"ן מניב, שנובע משימוש באג"ח כהון עצמי בהשקעות בחו"ל", הדגישו בלאומי פרטנרס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב