הרווח של לאומי גדל ברבעון השני ב-2.2% ל-923 מיליון שקל

הבנק יחלק דיווידנד של 369 מיליון שקל ■ מתחילת השנה ההחזר למשקיעים הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל ■ תיק האשראי לציבור צמח במחצית הראשונה של 2019 ב-2.2%

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי היוצאת
רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי היוצאתצילום: מורג ביטן
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

בנק לאומי פירסם הבוקר (ד') את תוצאותיו לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2019, על רק אי ודאות ניהולית שקיימת בבנק. לפני כחודש וחצי הודיעה המנכ"לית בשבע השנים האחרונות, רקפת רוסק עמינח, על סיום תפקידה בעוד כמה חודשים. ועדת האיתור, בראשות היו"ר החדש סאמר חאג'י יחיא, מחפשת בימים אלה אחר מנכ"ל חדש.

התוצאות של לאומי ברבעון השני הושפעו מאינפלציה חיובית, גידול בתיק האשראי, רווחים בגלל מכירת חברת כרטיסי האשראי מקס (לשעבר לאומי קארד), החזקות בסופר-פארם ושב"א. בין ההשפעות השליליות על התוצאות ניתן למנות גידול בהוצאות על הפסדי אשראי, תרומה נמוכה של פעילות בינלאומית שמתרכזת בארה"ב ובריטניה, והוצאות לעובדים בגין הסכם שכר חדש שנחתם בבנק.

הבנק סיים את הרבעון השני עם רווח נקי של 923 מיליון שקל, עלייה של 2.2% לעומת הרבעון המקביל. התשואה להון ברבעון השני של 2019 עמדה על 10.6%, בהשוואה ל-10.4% ברבעון המקביל בשנה שעברה.

בעקבות התוצאות, לאומי יחלק לבעלי מניותיו דיווידנד של 369 מיליון שקל. המשמעות היא שמתחילת השנה חילק לאומי דיווידנדים בהיקף של 806 מיליון שקל - הגבוה ביותר במערכת הבנקאות. בתוך כך, מתחילת השנה ביצע לאומי רכישה עצמית של מניות בהיקף של 301 מיליון שקל. כלומר, ההחזר למשקיעים הסתכם ב-1.1 מילייארד שקל, יותר מ-50% מהרווח הנקי במחצית הראשונה של 2019.

הרווח הנקי של הבנק במחצית הראשונה הסתכם ב-2.015 מיליארד שקל, עלייה של 23.3% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. הרווח מגלם תשואה להון של 11.4%, לעומת 9.9% בתקופה המקבילה. תיק האשראי לציבור צמח במחצית הראשונה של 2019 ב-2.2% ל-277.1 מיליארד שקל. הצמיחה הושפעה ממשכנתאות, עסקים בינוניים ועסקים גדולים.

הכנסות ריבית נטו ברבעון השני הסתכמו ב-2.47 מיליארד שקל, עלייה של 2.2% לעומת הרבעון המקביל. הכנסות ריבית נטו במחצית הראשונה הסתכמו ב-4.6 מיליארד שקל, גידול של 3.8% לעומת התקופה המקבילה. הגידול בהכנסות סייע ללאומי להציג יחס יעילות תפעולית משופר של 55%-53%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"