שוק ההון דוחף את הרווח של הכשרה ביטוח לגידול של 63%

הכשרה ביטוח מסכמת את הרבעון הראשון של 2019 עם רווח נקי כולל של 18 מיליון שקל ■ מגזר הביטוח הכללי תרם את עיקר הגידול ברווחיות

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אלעזרא, יו"ר הכשרה
אלי אלעזרא, יו"ר הכשרהצילום: עופר וקנין
אסא ששון
אסא ששון

חברת הביטוח הכשרה הציגה גידול של 63% ברווח הכולל הנקי שלה ברבעון הראשון, שהגיע ל-18 מיליון שקל - לעומת רווח כולל נקי של 10.3 מיליון שקל ברבעון המקביל. המקור לגידול ברווחיות הוא מגזר הביטוח הכללי, ומיוחס בעיקרו להתרחבות ההכנסות מהשקעות. זאת מותנה עם ירידה בריבית, שהגדילה את ההתחייבויות הביטוחיות העתידיות.

עוד עולה מדו"חות הכשרה כי סך הפרמיות ברוטו שהרוויחה החברה ברבעון הסתכמו ב-420.4 מיליון שקל בהשוואה לכ-423.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הכולל לפני מס ברבעון החולף הסתכם ב-27.5 מיליון שקל, בהשוואה לרווח כולל לפני מס של כ-16.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

שמעון מירון, מנכ"ל הכשרה

הפרמיות ברוטו בתחום ביטוח החיים וחיסכון ארוך הטווח ברבעון ראשון הסתכמו ב-146 מיליון שקל, לעומת 158.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הקיטון בהיקף הפרמיות שהרוויחה החברה בתקופת הדו"ח לעומת התקופה המקבילה אשתקד, נובע מירידה של 9 מיליון שקל בפרמיה השוטפת בפוליסות ביטוחי מנהלים, ומירידה בפרמיה החד פעמית בסכום של כ-3 מיליון שקל מול השנה שעברה.

ההפסד הכולל לפני מס בתחום ביטוח החיים ברבעון ראשון הסתכם ב-5.2 מיליון שקל, לעומת הפסד כולל לפני מס של 1.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול בהפסד בתקופת הדו"ח לעומת התקופה המקבילה נובע בעיקר מהצטמצמות ברווח מהשפעות סיכון, בסכום של 3 מיליון שקל - עקב עלייה בתביעות שייר נגד החברה. כמו כן, יש גידול בהוצאות הנהלה וכלליות ועמלות נפרעים בסכום של 5.5 מיליון שקל, שקוזז עם העלייה בסעיף הכנסות מדמי ניהול. מעבר לכך, העתודות הביטוחיות הוגדלו בסכום של כ-1.5 מיליון שקל בתקופת הדו"ח, לעומת גידול של 0.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - בעקבות השינוי בעקום הריבית חסרת הסיכון, לפיה מהוונות העתודות הביטוחיות.

ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות של החברה ל-31 במארס 2019 הסתכם ב-364.2 מיליון שקל, בהשוואה ל-346.2 מיליון שקל ב-31 בדצמבר 2018. הגידול בהון העצמי נובע מהרווח הכולל לאחר מס ברבעון, בסך של 18 מיליון שקל.

שמעון מירון, מנכ"ל הכשרה, מסר עם פרסום הדו"חות: "אנו מציגים המשך של מגמת הצמיחה וגידול בפרמיות בענפים שבהם פועלת החברה, בעיקר בענפי הביטוח הכללי. כמו כן אנו מציגים שיפור מתמשך בתוצאות החיתומיות, שבא לידי ביטוי בגידול משמעותי באחוזי הרווח, הודות לפעילות אינטנסיבית של טיוב התיק האלמנטרי בתחומי הרכב והרכוש, שמבוצע באופן עקבי מזה כשנתיים.

"הגידול בתוצאות נובע בעיקרו מרווחי השקעה בתיק הנוסטרו של החברה, וצמיחה ברווחיות חיתומית בתחום האלמנטרי, תוך שהתיק האלמנטרי גדל ברבעון הנוכחי ב13.3% מול אשתקד (פרמיות ברוטו)".

עוד הוסיף מירון: "בכוונתנו להמשיך לשים דגש על צמיחת החברה בכל הסגמנטים הקיימים וצמיחה עקבית מבוקרת בפעילות העסקית - תוך שמירה ושיפור היעילות התפעולית ורמת השירות, לצד השקעה רבה בהטמעת טכנולוגיות מתקדמות ופיתוח מערכות הדיגיטל בחברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"