רמז קל לאטרקטיביות: אירונאוטיקס עברה לרווח תפעולי ברבעון הרביעי

יצרנית המל"טים שצפויה להירכש על ידי רפאל ולהימחק מהמסחר הרוויחה 5.2 מיליון דולר ברבעון האחרון של 2018 - אך סגרה את השנה בהפסד של 1.5 מיליון דולר ■ צבר ההזמנות המשיך לגדול והגיע לשיא של 227 מיליון דולר

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוצרים של חברת אירונאוטיקס
מוצרים של חברת אירונאוטיקסצילום: ללא קרדיט
גיא ארז
גיא ארז

בראשונה מאז החל המאבק על רכישתה, ובמובן מסוים בפעם הראשונה מאז שהיא חברה ציבורית, יצרנית המל"טים אירונאוטיקס מציגה דו"ח כספי טוב. החברה, שנרכשה על ידי חברת רפאל ואיש העסקים אביחי סטולרו במהלך הרבעון הראשון של 2019 בתמורה לכ-850 מיליון שקל, רשמה רווח נקי של 5.2 מיליון דולר ברבעון האחרון של 2018. זאת לאחר הידרדרות עסקית מתמשכת מאז החלה להיסחר בבורסה.

למרות הרווח הנאה ברבעון האחרון, אירונאוטיקס עדיין מסכמת את השנה בהפסד של 1.5 מיליון דולר. השלמת המיזוג בין אירונאוטיקס לרפאל עדיין כפופה לכמה תנאים ולקבלת האישורים רגולטוריים הדרושים.

הכנסות החברה ברבעון הרביעי גדלו ב-26% ל-49.9 מיליון דולר, אך בסיכום השנה הן הסתכמו ב-141 מיליון דולר - ירידה של 5% לעומת 2017. הקיטון בהכנסות נבע מהירידה בהכנסות בתחום המערכות הבלתי מאוישות על רקע האטה ודחיות במימוש פרויקטים מצבר ההזמנות של החברה. לעומת הקיטון בתחום המערכות הבלתי מאוישות, נרשמה עליה בתחום המערכות האלקטרו-אופטיות, דרך חברת קונטרופ.

עמוס מתןצילום: ללא קרדיט

עסקי החברה, שבשליטת הקרנות KCPS, בראשית ו-ויולה (36% יחדיו), נפגעו במהלך השנה שחלפה בשל הפרשה העלומה שבה אירונאוטיקס היתה מעורבת מול לקוח מהותי בחו"ל. בעקבותיה התלה משרד הביטחון את רישיון השיווק והייצוא של מל"ט החברה מסוג אורביטר K1. התליית משרד הביטחון הופסקה בפברואר השנה, אך ההסתבכות תמשיך לרחף מעל החברה ובכיריה. הפרקליטות מתכוונת לזמן את המנכ"ל עמוס מתן ובכירים נוספים לשימוע לקראת הגשת כתב אישום. לצד זאת, בסוף השנה שעברה ביצעו חוקרי רשות ניירות ערך חיפוש במשרדי החברה בשל חשד לשימוש במידע פנים.

ההפסד התפעולי של אירונאוטיקס הסתכם ב-1.1 מיליון דולר ב-2018, לעומת רווח תפעולי של כ-4 מיליון דולר ב-2017. בחברה מעודדים מרוווח תפעולי של 2.1 מיליון דולר שהושג ברבעון האחרון של השנה, לעומת הפסד תפעולי כולל של 7.18 מיליון דולר בשלושת הרבעונים הקודמים.

ה-EBITDA המתואם הסתכם ב-2018 בכ-7.5 מיליון דולר, וה-EBITDA הסתכם בכ-5.1 מיליון דולר. ה-EBITDA המתואם מייצג את הרווחיות התפעולית המיוחסת לבעלי המניות בחברה (חלק המיעוט ברווח משקף את חלקם של זכויות המיעוט בתוצאותיה של חברת אר-טי), בהתעלם מהוצאות הכרוכות בתשלום מבוסס מניות, אשר הינן תיאורטיות במהותן.

בחברה ממשיכים ליהנות מגידול בצבר ההזמנות, שהגיע לשיא של 227 מיליון דולר בסוף 2018, עלייה של 35% לעומת סוף 2017.

מניית אירונאוטיקס מגיבה בעלייה של כ-1% לפרסום הדו"ח תוך ריכוז מחזור דל, והיא נסחרת בבורסה לפי שווי של כ-788 מיליון שקל. השווי נמוך בכ-7% מתג המחיר שקיבלה על ידי רפאל וסטולרו, 850 מיליון שקל.

עמוס מתן, מנכ"ל קבוצת אירונאוטיקס: "הרבעון האחרון של 2018 מסכם שנה מאוד מאתגרת, ותוצאותיו מאפשרות לנו להסתכל קדימה באופטימיות. צבר ההזמנות הגדול וההשקעה המשמעותית במחקר ופיתוח, ביחד עם האמון הרב שלו אנו זוכים מצד לקוחותינו, מהווים תשתית איתנה להמשך הצמיחה בפעילות החברה ובמכירותיה ולמיצובה של אירונאוטיקס בחזית הטכנולוגית בתחומי פעילותה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?