פרטנר: למרות הקשיים בשוק - רווח של 19 מיליון שקל ברבעון הרביעי

הרווח נתמך בהכנסה חד פעמית של 16 מיליון שקל ■ לעומת המתחרה ההפסדית סלקום, פרטנר הרזה יותר הרוויחה 56 מיליון שקל ב-2018 ■ עם זאת, עדיין מדובר בנפילה של 51% בשורה התחתונה השנתית ■ ההכנסות ברבעון האחרון ירדו ב-2% וההכנסה החודשית מסלולר ירדה ב-3%

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרטנר TV השקה 2017
צילום: עופר וקנין
גיא ארז
גיא ארז

דו"חותיה של חברת הסלולר פרטנר ל-2018 ולרבעון האחרון של השנה מצביעים בראש ובראשונה על יתרונותיה של חברה רזה כמוה בהתנהלות בשוק התקשורת המאתגר. זאת בפרט בהשוואה למתחרה סלקום, שהציגה בשבוע שעבר הפסדים של 64 מיליון שקל ב-2018. לעומת זאת, פרטנר דווקא הרוויחה 56 מיליון שקל בשנה שעברה, אף שהקשיים בשוק לא פוסחים עליה לגמרי – מדובר בצניחה של 51% בהשוואה לרווחי 2017. ברבעון האחרון של 2018 הרוויחה פרטנר 19 מיליון שקל, וזאת לעומת הפסד של 50 מיליון שקל ברבעון המקביל. עם זאת, הרווח הושג בזכות הכנסה חד פעמית ממסים בגובה 16 מיליון שקל.

מניית פרטנר מגיבה בחיוב לפרסום הדו"ח, וקופצת ביותר מ-5.5%. הפרסום דוחף מעלה גם את מניית סלקום , שעולה בכ-2.5%.

הכנסותיה של פרטנר ברבעון האחרון של השנה הסתכמו ב-814 מיליון שקל, ירידה של 2% לעומת הרבעון המקביל. החברה מציגה יציבות יחסית בהכנסות, כשהכנסותיה משירותים נחלשו ב-1% ל-625 מיליון שקל, וההכנסות מציוד ירדו בשיעור חד יותר של 7% ל-189 מיליון שקל. בסיס מנויי הסלולר שלה ירד ב-1% ל-2.65 מיליון מנויים, והחשבונית הממוצעת מהם (ARPU), ירדה מ-58 שקל ברבעון השלישי ל-57 שקל ברבעון האחרון של 2018 (ירידה עונתית). בסיכום 2018 עומד ה-ARPU על 58 שקל, לעומת 62 שקל ב-2017.

פרטנר TV. השחקניות החדשות הכניסו תחרות משמעותית לשוק הטלוויזיהצילום: גד גניר

בסיס מנויי הטלוויזיה של החברה, אחד ממנועי הצמיחה העיקריים שלה, הסתכם בכ-122 אלף מנויים בסוף הרבעון - עלייה של 79 אלף מנויים, המהווים גידול של כ-184%. החוב (נטו) של פרטנר גדל ב-44 מיליון שקל ל-950 מיליון שקל. תזרים המזומנים החופשי המתואם (לפני ריבית) שלה היה שלילי בגובה 22 מיליון שקל ברבעון האחרון, ירידה של 85 מיליון שקל. בסיכום 2018, תזרים המזומנים החופשי המתואם צנח ב-79% ל 124 מיליון שקל.

לירן לובלין, מנהל מחלקת המחקר, אי.בי.אי בית השקעות: "הדו"ח בהתאם לצפי המוקדם והושפע מהמשך שחיקה בפעילות הסלולר במקביל לצמיחה מרשימה בפעילות פרטנר TVופרישת הסיבים. החברה מציגה ממוצע טוב (ביחס לסלקום) שהציג מספר מגמות חיוביות כגון המשך צמיחה במספר מנויי פוסט פייד וצמיחה במגזר הקווי. היקפי ההשקעות בפריסת הסיבים ימשיכו להכביד על התזרים של החברה גם בהמשך אך מבנה המאזן האיתן של החברה יספק סביבה נוחה להמשך השקעות ב-2019 בקצב דומה לזה של השנה האחרונה. החברה רואה תקופת החזר השקעה כוללת לסך הפרישה המתוכננת של כ-7 שנים – וכפי שציינו בעבר מדובר במודל אטרקטיבי".

איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר, אמר: "תוצאות 2018 מבטאות את חוסנה של חברת פרטנר בשוק התקשורת הישראלי. במציאות התחרותית המורכבת הצליחה פרטנר לסיים את הרבעון הרביעי ברווח של 19 מיליון שקל, וברווח שנתי של 56 מיליון שקל. פרטנר TV הוא שירות הטלוויזיה הצומח בישראל עם בסיס מנויים של 140 אלף מנויים נכון להיום, כאשר רק בשנת 2018 נוספו 79 אלף מנויים. תשתית הסיבים האופטיים של פרטנר, פרטנר פייבר, צומחת בקצב המהיר ביותר בשוק, וכבר כיום אנחנו מגיעים ליותר מ-350 אלף משקי בית, שמהווים קרוב ל- 20% ממשקי הבית שמחוברים לאינטרנט בישראל.

"בנוסף, לנוכח האתגרים הניצבים כיום בפני החברות הפועלות בענף התקשורת, הצלחנו בשיתוף עם ועד העובדים וההסתדרות, להגיע בתחילת החודש להסכם קיבוצי חדש שדואג לרווחת העובדים, וקושר ישירות בין הצלחתה של פרטנר לתגמול העובדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב