הכנסות סאני תקשורת בשיא: 1.13 מיליארד שקל ב-2018

היבואנית הרשמית של סמסונג ממשיכה ליהנות מהביקושים למוצרי הסלולר של החברה הקוריאנית ■ ההכנסות ב-2018 עלו ב-8.5% ■ בשל הרצון להגדיל את חדירת השוק, החברה הורידה מחירים - מה שפגע ברווחיות שלה

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דגמי הסמסונג גלקסי החדשים
דגמי הסמסונג גלקסי החדשיםצילום: רויטרס
גיא ארז
גיא ארז

סאני תקשורת שבשליטת לפידות קפיטל (45.9%), פירסמה הבוקר (א') את דו"חותיה הכספיים לרבעון האחרון של 2018 ולשנה כולה. החברה ממשיכה ליהנות ממעמדה של חברת סמסונג הקוריאנית בקרב הישראלים, והכנסותיה גדלו ב-2018 ב-8.5% ל-1.13 מיליארד שקל. זאת, בין היתר בזכות השקות מוצלחות של סדרות ה-Note 9 וה-A, לצד גידול בהכנסות האביזרים, החלפים והשירותים הנלווים. מנגד, ברקע לתחרות בינה ובין חברות הסלולר וחנויות פרטיות, הורידה החברה מחירים במהלך 2018 לצורך הגדלת נתח השוק שלה - מה שפגע ברווחיותה.

הרווח הנקי ל-2018 הסתכם בשיא של 65.1 מיליון שקל, זינוק של 56% ביחס ל-2017. שיעור הרווח הנקי מהמכירות ב-2018 היה 7.1% לעומת שיעור של 5.3% שנה קודם. זאת, כשהחברה רושמת הכנסות מימון של 1.4 מיליון שקל, לעומת הוצאות מימון של 37.6 מיליון שקל ב-2017.

השינוי בהוצאות המימון נובע בעיקר כתוצאה מרווחים מ"עסקות אקדמה" (גידור) שביצעה החברה לניהול וצמצום השפעות השינויים בשער החליפין של הדולר על תוצאות הפעילות שלה, וכן מקיטון בהוצאות המימון התפעולי בסך של 2.7 מיליון שקל.

מבחינה עסקית, ובהתעלם מהשינוי בהכנסות המימון מול הוצאות שנה קודם לכן, הרווח התפעולי של סאני דווקא נחלש בשנה שחלפה וירד ב-9.2% ל-83.3 מיליון שקל - למרות חיסכון בהוצאות ההנהלה וכלליות של החברה, וכן חיסכון קל בהוצאות המכירה והשיווק שלה.

הירידה ברווחיות נובעת ככל הנראה ממכירות במחירים נמוכים יותר מטעם החברה, כשהרווחיות הגולמית נחלשה ב-8.7% לעומת 2017. בעוד הכנסותיה גדלו כאמור ב-5.8%, עלויות המכירות האמירו ב-8.3%. החברה ציינה כי הירידה ברווחיות הגולמית נבעה משינויים בשער החליפין של הדולר, תמחור אטרקטיבי שביצעה החברה לצורך הגדלת נתחי שוק ומשינוי בתמהיל מכירות המוצרים. במהלך 2018 מכרה החברה 853 אלף טלפונים סלולריים, שהיו 75% מכלל הכנסותיה. זאת, לעומת מכירה של 812 אלף מכשירים ב-2017, שהיו אז 76% מכלל הכנסותיה.

משה פרי, מנכ"ל סאני תקשורת: "אנו חותמים את 2018 עם גידול נאה ועקבי בהכנסות ורווח נקי שהסתכם לשיא של 65 מיליון שקל. במהלך השנה השקנו מגוון רחב של מכשירים הפונים לכלל פלחי השוק, והגדלנו את בסיס הלקוחות שלנו באמצעות התרחבות למגזרים חדשים, מהלכים אשר תרמו לגידול בהכנסות. בנוסף, צימצמנו הוצאות, זכינו בפעם הרביעית ברציפות במכרז החשב הכללי לאספקת מכשירי סלולר עבור משרדי ממשלה, והוספנו מוצרים חדשים לפורטפוליו המוצרים המוצעים ללקוחותינו.

"הקשר עם סמסונג ממשיך להיות איתן ויציב, ואנו מצפים כי קשר זה ימשיך להתחזק גם בעתיד בהתרחבות לתחומים נוספים. השקת סדרת מכשירי ה-Galaxy 10 והביקושים הגבוהים במכירות המוקדמות מוכיחים כי הצרכן הישראלי יודע להעריך מוצר איכותי וכן את סאני כמותג המוביל בשיווק סלולר בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר