מודיעין של צחי סולטן: הכנסות של 1.1 מיליון דולר ברבעון משלוש בארות מפיקות נפט

מודיעין - שפועלת להפקת נפט בכמה פרויקטים בקליפורניה - עברה לרווח נקי של 154 אלף דולר, לעומת הפסד של 432 אלף דולר ברבעון השלישי אשתקד

ערן אזרן
ערן אזרן
קידוח נפט בקליפורניה
קידוח נפט בקליפורניהצילום: LUCY NICHOLSON/רויטרס
ערן אזרן
ערן אזרן

שותפות מודיעין אנרגיה , שבשליטת אי.די.בי וצחי סולטן, מפרסמת הבוקר (ה') את התוצאות הכספיות לרבעון השלישי של 2018. החברה דיווחה על עלייה בהכנסות ל-1.13 מיליון דולר משלוש בארות מפיקות נפט, לעומת הכנסות של 355 אלף דולר מבאר מפיקה אחת ברבעון השני של 2018. ההכנסות בינואר-ספטמבר הסתכמו ב-1.83 מיליון דולר.

מודיעין - שפועלת להפקת נפט בכמה פרויקטים בקליפורניה - עברה בשורה התחתונה לרווח נקי של 154 אלף דולר, לעומת הפסד של 432 אלף דולר ברבעון השלישי אשתקד. רווחי השותפות ברבעון החולף נבעו בעיקר מגידול בהכנסות ממכירת נפט ומהחזר הוצאות חיפושים שהתקבל מאחד השותפים בפרויקט Grapevine.

מודיעין, המנוהלת על ידי רון מאור, מסרה כי ביצעה שני קידוחים פרויקט Grapevine, שבהם הוכרזה תגלית מסחרית. בקידוח הראשון (Chardonnay) מופק נפט מאז אוקטובר 2017. עד סוף אוקטובר 2018 הופקו מהבאר 77 אלף חביות נפט, במחיר מכירה ממוצע של 70 דולר לחבית.

בקידוח השני (Bordeaux) מופק נפט באופן סדיר מאז יולי האחרון. עד סוף אוקטובר הופקו מהבאר כ-30 אלף חביות, במחיר מכירה ממוצע של כ-76.5 דולר לחבית. כמות חביות הנפט הממוצעת ביום שהופקה במהלך 30 הימים האחרונים מהפרויקט (שתי בארות בשלב זה) הוא כ-655 חביות ביום. השותפות אישרה השתתפות בקידוח פיתוח נוסף בשטח הפרויקט ברבעון ראשון של 2019. בנוסף השותפות צופה לפרסם דו"ח רזרבות ותוכנית פיתוח לפרויקט במהלך המחצית הראשונה של 2019.

פוטנציאל בשכבות נוספות

פרויקט Mountainview, ברבעון השני של השנה בוצע קידוח לפרוספקט Trinidad 7, והקידוח Stenderup 56X-28 הוכרז כתגלית מסחרית, נכון למועד דו"ח זה נמשכת הפקה סדירה ומכירה של נפט מהקידוח. במהלך שלושת החודשים (אוגוסט-אוקטובר) הופקו מהבאר 47 אלף חביות. כמות חביות הנפט הממוצעת ביום שהופקה במהלך 30 הימים האחרונים מהפרויקט (באר אחת בשלב זה) היא 635 חביות ביום.

צחי סולטן, מודיעין אנרגיהצילום: מוטי מילרוד

השותפות אישרה ביצוע קידוח נוסף בשטח הפרוספקט, שיתבצע במהלך הרבעון האחרון של 2018. בנוסף, השותפות צופה לפרסם דו"ח רזרבות ותוכנית פיתוח לפרוספקט במהלך המחצית הראשונה של 2019. ההפקה מבוצעת כיום משכבה אחת בלבד, שלה יוחסו בדו"ח המשאבים האחרון עתודות מותנות של 17 מיליון חביות נפט ושווה ערך. המעריך ציין כי קיים פוטנציאל נוסף בשכבות אחרות שעדיין לא הוערכו בשלב זה.

בפרויקט Cassini, במהלך תקופת הדו"ח השותפות התחילה בביצוע קידוח ראשון בשטח הפרויקט, הקידוח הגיע לעומקו הסופי ונמצאו סימני פטרוליום משמעותיים, שבעקבותיהם הוחלט על ביצוע מבחני הפקה בקידוח. נכון למועד הדו"ח מבחני ההפקה נמשכים, הנפט והגז המופקים במסגרת מבחני ההפקה נמכרים. אין לשותפות יכולת להעריך את התוצאות הסופיות של המבחנים, נמסר.

בפרויקט Concord, אישרה השותפות את השתתפותה בקידוח אקספלורציה ראשון בשטח הפרויקט, שאמור להתחיל במהלך הרבעון האחרון של 2018. בפרויקט Shideler, קידוח אקספלורציה ראשון בשטח הפרויקט מתוכנן להתבצע במהלך 2019.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?