עוד דו"ח חזק לאשטרום: הרווח הנקי זינק פי שניים לכ-90 מיליון שקל

הכנסות החברה ברבעון השני של 2018 עלו לכ-948 מיליון שקל, לעומת 832.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד ■ הגידול ברווח נרשם בין היתר כתוצאה מעלייה בהכנסות אשדר ובפעילות התשתיות בחו"ל

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיל גירון, מנכ"ל אשטרום ורמי נוסבאום, יו"ר הקבוצה
מנכ"ל אשטרום גיל ירון (מימין) ויו"ר הקבוצה רמי נוסבאוםצילום: ישראל הדרי
ערן אזרן
ערן אזרן

קבוצת אשטרום, מקבוצות התשתיות והבנייה הגדולות בישראל, סיימה את הרבעון השני של 2018 עם גידול ברווח הנקי לכ-89.7 מיליון שקל, פי שניים לעומת רווח נקי בסך של כ-43 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות) ברבעון המקביל אשתקד. הגידול ברווח נרשם בין היתר כתוצאה מעלייה בהכנסות אשדר ובפעילות התשתיות בחו"ל.

הכנסות החברה ברבעון השני של שנת 2018 עלו לכ-948 מיליון שקל, לעומת כ-832.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הגולמי ברבעון השני של 2018 עלה לכ-179.4 מיליון שקל, לעומת 122.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

ההכנסות במגזר קבלנות בניה ותשתית בישראל הסתכמו ברבעון השני של השנה ב-557.9 מיליון שקל לעומת כ-564.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות במגזר תעשיות עלו ברבעון ל-151.5 מיליון שקל, לעומת 135.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

במגזר הזכיינות נרשמה עלייה בהכנסות הרבעון השני של 2018 ל-29 מיליון שקל, לעומת כ-2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. במגזר יזמות נדל"ן למגורים בישראל (באמצעות אשדר) נרשמה ברבעון השני של 2018 עלייה בהכנסות ל-179.4 מיליון שקל, לעומת 111.6 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2017, לרבות כתוצאה מיישום תקן 15.

במגזר קבלנות בניה ותשתיות בחו"ל נרשמה ברבעון עלייה בהכנסות ל-82 מיליון שקל, לעומת כ-32 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. במגזר נדל"ן מניב להשקעה (באמצעות אשטרום נכסים) גדלו ההכנסות ברבעון השני של 2018 ל-89.5 מיליון שקל, לעומת כ-87.1 מיליון שקל ברבעון השני ב-2017.

הקבוצה רשמה ברבעון השני רווח של 33.3 מיליון שקל ממכירת אשלון מלונאות, חברת בת בבעלות מלאה של אשטרום נכסים, המחזיקה ב-50% מהזכויות במלונות ריביירה אילת והולידיי אין ים המלח.

ברבעון השני של 2018 נרשמה עליית ערך נדל"ן להשקעה, נטו בסך של כ-61.2 מיליון שקל, לעומת עליית ערך נדל"ן בסך של כ-30.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עליית הערך נבעה בעיקר מהשבחת נכסים שבבעלות אשטרום נכסים, וכן מעדכון שווי הפרויקט להשכרה בחיפה בעקבות הפעלתו הראשונית.

הרווח התפעולי של הקבוצה ברבעון השני של 2018 צמח ל-194.5 מיליון שקל לעומת כ-86.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי של קבוצת אשטרום עלה במחצית 2018 ל-254.4 מיליון שקל, בהשוואה ל-166 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

רמי נוסבאום, יו"ר דירקטוריון קבוצת אשטרום: "קבוצת אשטרום מסכמת את המחצית הראשונה של 2018 עם המשך מגמת הצמיחה בפעילותה בישראל ובחו"ל. צמיחה זו באה לידי ביטוי בעלייה בהכנסות הקבוצה וברווחיה, וכן בהמשך הגידול בצבר העבודות של הקבוצה, המסתכם ב-8.4 מיליארד שקל, ומבטיח את המשך הצמיחה גם בשנים הקרובות.

"תוצאות המחצית הראשונה של 2018 הושפעו לחיוב, בין היתר, מהמשך התרומה החיובית של מגזר הקבלנות בישראל, מהמשך הרחבת הפעילות בחו"ל, וכן מהשבחת נכסים של אשטרום נכסים ומגידול בפעילות אשדר. לצד זאת, המשכנו לפעול למימוש נכסים שאינם בליבת העסקים של הקבוצה או שמיצו את הפוטנציאל העסקי שלהם. אנו ממשיכים לפעול להבטחת צמיחתה של קבוצת אשטרום ולשיפור רווחיותה, באמצעות קידום ופיתוח של פרויקטים נוספים בכל מגזרי הפעילות שלנו, בישראל ובחו"ל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב