עליית התשואות באג"ח סידרה לכלל ביטוח רווח של 112 מיליון שקל ברבעון השני

ההפסד הכולל של החברה במחצית הראשונה של 2018 עמד על כ-4 מיליון שקל ■ היקף הנכסים המנוהלים בקבוצה הסתכם בכ-196 מיליארד שקל

אסא ששון
אסא ששון
איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח
איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח הפורשצילום: עופר וקנין
אסא ששון
אסא ששון

עליית התשואות בשוק האג״ח ממשיכה לסדר לחברות הביטוח את הרבעון. כלל ביטוח פירסמה הבוקר (ג') כי סיכמה את הרבעון עם רווח כולל של 112 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 65 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - וזאת בזכות שחרור כרית ביטחון בגובה של 417 מיליון שקל בעקבות עליית תשואות האג״ח בשוק. ההסבר לכך הוא שככל שתשואת האג״ח גבוהה יותר, הסכומים הנדרשים מחברת הביטוח לשמור בכרית הביטחון בגין ההתחיבויות העתידיות שלהן נמוך יותר.

ההפסד הכולל במחצית של 2018 עומד על כ-4 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-205 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. מנגד, נרשם קיטון משמעותי בהכנסות מהשקעות וגביית דמי ניהול משתנים, וזאת עקב השפעת שוק ההון. יתרת העתודה בגין השפעת סביבת ריבית נמוכה לסוף יוני עומדת על סך של כ-900 מיליון שקל. ברבעון השני של 2018 החברה הכירה בירידת ערך המוניטין בגמל בסך של כ-115 מיליון שקל, בעיקר בשל ירידה בשיעור דמי הניהול, בהשפעת תנאי התחרות.

סך ההכנסות מפרמיות שהורווחו ברוטו ודמי גמולים שנתקבלו מעסקי פנסיה וגמל בחציון הראשון של 2018 עומד על 8.6 מיליון שקל, לעומת כ-8.4 מיליון שקל בחציון המקביל אשתקד - גידול של כ-2%.

היקף הנכסים המנוהלים בקבוצה נכון לסוף יוני הסתכם בכ-196 מיליארד שקל, לעומת כ-191 מיליארד נכון לסוף 2017 - גידול של כ-2%.

איזי כהן, מנכ"ל כלל החזקות היוצא, שזה הדו"ח הכספי האחרון בתקופת כהונתו, מסר: "אני נפרד מכלל ביטוח לאחר כ-5.5 שנים שבהן נעשו שינויים וחיזוקים משמעותיים במבנה ההון, בתמהיל העסקים, ברווחיות החיתומית, בשיפור הזכויות למבוטחים, בשיפור המערכות הטכנולוגיות ובמערכי ניהול הסיכונים, הבקרה והרגולציה. אין לי ספק כי אלה יסייעו להשבחת החברה בעתיד ולהצפת ערך לבעלי מניותיה. אני מאחל להנהלה החדשה להצמיח את החברה ולהרחיב את הפעילות העסקית על בסיס התשתיות שנבנו. כמו כן, אני מבקש לאחל הצלחה רבה ליורם נווה עם כניסתו לתפקיד החדש".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"