מגל מערכות עברה מהפסד לרווח בעקבות צמיחה של 90%

החברה הרוויחה 1.7 מיליון דולר ברבעון השני לעומת הפסד של 3.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה ■ מגל נסחרת במחיר של 5.26 דולר למניה, שמשקף שווי חברה של 122 מיליון דולר

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ישי דוידי, בעל השליטה בקרן פימי
ישי דוידי, בעל השליטה בקרן פימיצילום: אילן אסייג
יורם גביזון
יורם גביזון

מניית חברת מגל מערכות עולה ב-3% לאחר שהחברה פירסמה תוצאות כספיות טובות לרבעון השני של 2018. מגל, שמספקת פתרונות משולבים של אבטחה, פיזית ווידאו, הרוויחה 1.7 מיליון דולר ברבעון השני של 2018 לעומת הפסד של 3.3 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2017.

הכנסותיה של מגל, המנוהלת על ידי דרור שרון, צמחו ב-91% ברבעון השני של 2018 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017, והסתכמו ב-25 מיליון דולר. הגידול נובע ברובו מצמיחה אורגנית ב-3 מגזרי הפעילות של החברה, עם תרומה שולית יחסית המוערכת ב-2 מיליון דולר מהחברה הבת BAZZ (55%), שתוצאותיה אוחדו בראשונה לדו"חות הכספיים של מגל.

מגל פעילה ב-3 מגזרים: פיתוח, ייצור ושיווק של חיישנים לאתראה מחדירה לא מורשית למתקנים רגישים; פיתוח ומכירת רישיונות תוכנה לניהול מערכי וידאו לאבטחה של מתקנים רגישים; וביצוע פרויקטים של אבטחת מתקנים כמו בתי כלא, נמלים, שדות תעופה ותחנות כוח. קובי וינוקור, סמנכ"ל הכספים של החברה, אמר שכל מגזרי הפעילות של מגל הציגו תוצאות משופרות, והוסיף שהצמיחה החזקה נובעת בין היתר מבסיס השוואה נוח יחסית לתוצאות החלשות ברבעון השני של 2017, שבו שררה עדיין חוסר ודאות בנוגע לתקציבים פדרליים בארה"ב לאחר בחירת טראמפ.

הרווח הגולמי של מגל גדל ב-66% ברבעון השני של 2018 לעומת הרבעון המקביל לו ב-2017, והסתכם ב-11 מיליון דולר - שהם 43.5% מהמחזור לעומת 50.2% מהמחזור במקביל ב-2017. וינוקור הסביר את הירידה ברווחיות הגולמית במרכיב גדול יחסית של הכנסות מפרויקטים לעומת הכנסות מחיישנים שמתאפיינים ברווחיות גולמית גבוהה. הגידול החזק במחזור המכירות וברווח הגולמי סייע למגל לעבור לרווח תפעולי של 2.1 מיליון דולר, כלומר 8.2% מהמחזור, לעומת הפסד תפעולי של 1.7 מיליון דולר במקביל ב-2017.

השליטה במגל נרכשה ביולי 2014 על ידי קרן פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, תמורת סכום של 23 מיליון דולר ששיקף מחיר של 3.6 דולר למניה. מגל נסחרת במחיר של 5.26 דולר למניה, שמשקף שווי חברה של 122 מיליון דולר. דרור שרון, מנכ"ל החברה, אמר כי הצמיחה נבעה מצבר הזמנות משמעותי שהוסיף לשמור על איתנות גם לאחר הגידול בהכנסות ברבעון השני, כך שהחברה ממוצבת להמשך הצמיחה במחצית השנייה של 2018.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"