חקירת המס בארה"ב מאיימת על תוצאות בנק הפועלים: הרווח הנקי נחתך

הבנק סיים את הרבעון הראשון של השנה עם רווח נקי של 628 מיליון שקל, ויחלק דיווידנד בסך 251 מיליון שקל ■ ההפרשות בגין חקירת המס בארה"ב גבו מהבנק עד כה כ-1.65 מיליארד שקל - והסוף של החקירה עדיין רחוק

אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים
אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועליםצילום: מוטי מילרוד

בנק הפועלים סיים את הרבעון הראשון של 2018 עם רווח נקי של 628 מיליון שקל - ירידה של 18% לעומת הרבעון המקביל ב-2017. כך לפי דו"חות הרבעון הארשון של השנה שפירסם הבוקר (ה') הבנק, המנוהל על ידי אריק פינטו.

התוצאות הכספיות נפגעו בעקבות גידול בהוצאות להפסדי אשראי, המשך הפרשות בגין חקירת מס בארה"ב וסטנגנציה בהוצאות שכר. הרווח מגלם תשואה להון של 7.2% לעומת 9.2% ברבעון המקביל. בנטרול הפרשה של 60 מיליון שקל שבוצעה ברבעון הראשון של 2018 בגין חקירת המס בארה"ב, הרווח הנקי של הפועלים הסתכם ברבעון הראשון ב-688 מיליון שקל. בעקבות התוצאות, הפועלים יחלק דיווידנד של 251 מיליון שקל.

ההוצאות המשפטיות בגין חקירת המס ברבעון הראשון עלו לבנק 87 מיליון שקל, ובסך הכל הבנק הוציא עד כה על ההוצאות המשפטיות 400 מיליון שקל. ההפרשות בגין החקירה עלו לבנק עד כה כ-1.25 מיליארד שקל, כך שבסך הכל החקירה גבתה מהבנק עד כה כ-1.65 מיליארד שקל, והסוף שלה עדיין רחוק - ועלול לגבות מחיר גבוה יותר.

ההוצאות בגין הפסדי אשראי נטו הסתכמו ברבעון הראשון של השנה ב-250 מיליון שקל, 0.35% מסך האשראי המוצע לציבור, בהשוואה ל-107 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, 0.16%, מסך האשראי המוצע לציבור. הגידול בהוצאות נבע מעלייה משמעותית בהוצאה הקבוצתית בעיקר כתוצאה מגידול ביתרות האשראי העסקי ברבעון.

הכנסות ריבית נטו של הפועלים עלו ברבעון הראשון ב-4.1% לעומת הרבעון המקביל, ל-2.16 מיליארד שקל. תיק האשראי של הפועלים גדל ב-1.9% מאז תחילת השנה ל-284 מיליארד שקל. עיקר הגידול הוא באשראי עסקי, מסחרי ומשכנתאות. יחס הלימות הון עמד נכון לסוף מארס 2018 על 11.05%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן