רבעון מאכזב לקליל: קפאון בהכנסות וירידה של 18% ברווח הנקי

המשך עליית מחירי האלומיניום ופיחות בשקל מול הדולר פוגעים בדו"חות קליל, שנאלצה לראשונה להעלות מחירים בשל התייקרות האלומיניום ■ החברה תחלק דיווידנד של 18 מיליון שקל – גבוה מהרווח הנקי שלה

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בעל השליטה בקליל, צורי דבוש
בעל השליטה בקליל, צורי דבושצילום: ירון קמינסקי
גיא ארז
גיא ארז

נראה כי יצרנית הפרופילים לחלונות, קליל , מתמודדת עם מציאות חדשה בסביבה העסקית שלה. לאחר זינוק של מאות אחוזים בשוויה בשנים האחרונות, לכ-770 מיליון שקל כיום, הדו"ח הכספי שפירסמה היום (ד') מהווה אקורד פתיחה צורם ל-2018. החברה ממשיכה להיפגע מעליית מחירי האלומיניום בעולם, מה שמייקר את עלות חומרי הגלם שלה, ובראשונה בחרה להעלות את מחירי מוצריה בשל כך - דבר העשוי לפגוע בביקוש.

הכנסותיה של קליל נותרו ללא שינוי בהשוואה לרבעון הראשון של 2017, והסתכמו ב-104.7 מיליון שקל. ה"גמגום" בצמיחה המרשימה בשנים האחרונות החל כבר במהלך השנה שעברה, עם דו"חות פושרים ברבעונים השני והשלישי, ונראה שהחברה מתחילה להיות מושפעת לרעה מהירידה במספר התחלות הבנייה בישראל.

אחד המשתנים המהותיים בעסקיה של קליל הוא מחירו של האלומיניום, הנקבע בבורסת ה-LME בלונדון ונקוב בדולרים, ומשפיע דרמטית על חישוב עלות חומרי הגלם של החברה. כאמור, החברה נמנעה מלהעלות את מחירי מוצריה עד השנה, אך נראה כי המשך נסיקת המתכת היקרה הביא את מחירה לרמות שאיתן היא מתקשה להתמודד. במהלך הרבעון הראשון של 2018 עלה המחיר הממוצע של האלומיניום ב-16.7% לטונה, ל-2159 דולר. כך, לא רק שהחברה נאלצה להתמודד עם עם קפאון בהכנסות, אלא גם עם פגיעה ברווחיות, וזאת גם בהשפעה של פיחות בשקל ביחס לדולר בשיעור של 1.4%, לעומת תיסוף בשיעור של 5.5% בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח הגולמי של החברה נחלש ב-13.4% ל-31 מיליון שקל, המהווים 29.6% מסך ההכנסות, לעומת שיעור רווחיות של 34.2% בתקופה המקבילה. ירידה זו חילחלה גם לרווח התפעולי, שצנח בכמעט 20% ל-18.8 מיליון שקל, למרות ירידה בהוצאות המכירה והנהלה וכלליות של החברה. שיעור הרווחיות התפעולית ירד מ-22.4% אשתקד ל-18% בלבד.

בשורה התחתונה, הרווח הנקי של קליל התכווץ ב-18% ל-14.3 מיליון שקל. דירקטוריון החברה, שבשליטת צורי דבוש (63%) בחר לחלק דיווידנד בהיקף של 18 מיליון שקל, גבוה מהרווחים ברבעון החולף, מה ששוחק את יתרת רווחיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד