פעילות קאר2גו ואוטותל תדלקה את הרווחיות של חברת שגריר

מגזר שיתוף כלי הרכב של שגריר אחראי רק על כ-15% מהכנסותיה, אך על יותר מ-36% מהרווח התפעולי שלה ■ רווחי החברה זינקו ב-86% ל-16.6 מיליון שקל, למרות רבעון רביעי חלש ■ החברה תחלק דיווידנד של 3.4 מיליון שקל, גבוה בהרבה מהחלוקות הקודמות שלה

גיא ארז
גיא ארז
אוטותל. תחבורה שיתופית ותחבורה אוטונומית ישנו את שרשרת הערך בענף
אוטותל. תחבורה שיתופית ותחבורה אוטונומית ישנו את שרשרת הערך בענףצילום: O+A
גיא ארז
גיא ארז

קבוצת שגריר שירותי רכב סיכמה שנה מוצלחת ורשמה שיא של הכנסות - כ-222 מיליון שקל במהלך 2017. שני מגזרי החברה, שירותים לחברות הביטוח ושיתוף כלי רכב, רשמו זינוק דו ספרתי בהכנסות בהשוואה ל-2016, והרווחיות התפעולית של שניהם יותר מהוכפלה. בשורה התחתונה, שגריר הניבה רווח נקי של 16.6 מיליון שקל, לעומת 8.9 מיליון שקל ב-2016. הדבר איפשר לחברה להודיע על חלוקת דיווידנד של כ-3.4 מיליון שקל. זהו גידול משמעותי בהיקף הדיווידנד בהשוואה ל-4 הפעמים הקודמות, אז חילקה החברה לאחר דו"חותיה דיווידנדים שגדלו בהדרגה מ-600 אלף שקל ל-2 מיליון שקל.

מגזר שיתוף כלי הרכב המשיך לצמוח בחדות, בעיקר הודות לתחילת פעילות אוטותל בתל אביב (השכרת כלי רכב בעיר לפי דקה) באוקטובר האחרון; שהצטרפה לפעילות קאר2גו (השכרת כלי רכב לנסיעות בין עירוניות) בכמה ערים בישראל, שהמשיכה לגדול. הכנסות המגזר זינקו ב-72% ל-34.3 מיליון שקל, מהן היא גזרה רווח תפעולי של 8.3 מיליון שקל. מדובר באחוז רווחיות גבוה של כמעט 25% משני הפרויקטים הממומנים בחלקם על ידי עיריות (בפרט עיריית ת"א) - ועומדים מול ביקורת ציבורית בשל עלותם הגבוהה ותועלתם הכוללת, המוטלת בספק.

מגזר השירותים לחברות הביטוח - הכולל שירותי דרך, שירותים לדירה ומרכזי שירות לכלי רכב - רשם עלייה של 18% בהכנסות ל-188 מיליון שקל, כאשר מספר המנויים הכולל של החברה קפץ מ-1.7 מיליון ל-2.25 מיליון, כשהקפיצה הנומינלית הגבוהה ביותר הייתה בתחום שירותי גרירה. שיעור הרווחיות התפעולי במגזר השירותים היה נמוך בהרבה - כ-7.7%. כך, הכנסות שגריר משיתוף כלי רכב מהוות בסך הכל כ-15% מסך הכנסותיה של שגריר, אך יותר מ-36% מהרווח התפעולי שלה.

למרות התוצאות החזקות ברמה השנתית, ברבעון הרביעי של 2017 התמונה מעט שונה. הרווח התפעולי הרבעוני של שגריר בסוף השנה הסתכם בכ-3.9 מיליון שקל בלבד - הרבעון החלש ביותר עבורה, כשהרווח התפעולי נמוך בכמעט 40% מזה של הרבעון השלישי ובשיעורים חדים אף יותר מיתר הרבעונים בשנה. ב-2016 לא היה הרבעון הרביעי הרבעון החלש ביותר, כך שאין מדובר בהשפעת עונתיות. גם הרווח הנקי של הרבעון האחרון ב-2017 היה החלש ביותר מבין הרבעונים, והסתכם ב-2.6 מיליון שקל בלבד. בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016 ובנטרול הטבת מס שקיבלה החברה באותו רבעון, הרווח גדל ב-42%.

למרות חלוקת הדיווידנד והמגמה החיובית בבורסה, מניית שגריר הגיבה לדו"חות בירידה של כ-1.2%, והשלימה ירידה של 10% מתחילת 2018. שווייה מסתכם ב-165 מיליון שקל, לאחר שזינקה ב-155% במהלך השנה שעברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"