סיום חלש לשנה חזקה: דיווח על מכירות חלשות מפיל את סאני ב-10%

לאחר זינוק חד במכירות וברווח הנקי, בין היתר בזכות הורדת המכסים על מכשירי הסלולר והסתערות הישראלים על המכשירים של סמסונג ברבעונים הקודמים, נפלו מכירות החברה ברבעון הרביעי של 2017

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעקב לוקסנבורג
יעקב לוקסנבורגצילום: מיקי קרצמן
גיא ארז
גיא ארז

לאחר שנהנתה ממכירות חזקות במהלך שלושת הרבעונים הראשונים של 2017, דו"חותיה הכספיים של סאני תקשורת מצביעים על רבעון רביעי חלש במיוחד. פרט למכירות נמוכות, גם הרווחיות התפעולית ירדה והסתכמה ב-6.3% בלבד, לעומת רווחיות של עד 10% ברבעונים הקודמים.

סאני תקשורת, שרשמה ב-2017 זינוק חד במכירות וברווח הנקי, בין היתר בזכות הורדת המכסים על מכשירי הסלולר והסתערות הישראלים על המכשירים של סמסונג (בהם דגם הדגל גלקסי S8), סוגרת את השנה באקורד צורם. התוצאות הטובות במהלך השנה הביאו לזינוק של לא פחות מ-370% במניית החברה במהלך 2017, אך המשקיעים חוששים מהתוצאות החלשות יחסית ברבעון הרביעי של השנה, ומפילים את המניה בקרוב ל-10%.

הרבעון הרביעי של 2017 היה החלש במובהק מבין ארבעת הרבעונים של השנה החולפת, ובמיוחד בהשוואה לרבעונים השני והשלישי. הכנסות החברה ברבעון זה היו 240 מיליון שקל בלבד לעומת 268 מיליון שקל ברבעון השלישי ו-315 מיליון שקל ברבעון השני, והירידה במכירות חילחלה עד לשורה התחתונה. הרווח הגולמי הסתכם ב-33 מיליון שקל, לעומת 40 מיליון שקל ו-47 מיליון שקל ברבעונים הקודמים, וגם הוצאות המכירה והשיווק של החברה היו גבוהות יותר.

הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-15.2 מיליון שקל בלבד, לעומת כ-23 מיליון שקל ברבעון השלישי ו-32.6 מיליון שקל ברבעון השני. מדובר ברווחיות תפעולית של כ-6.3% בלבד, לעומת 8.5% ברבעון השלישי ו-10% ברבעון השני. בשורה התחתונה, הרווח הנקי של סאני הסתכם ב-3.5 מיליון שקל בלבד, לעומת 15 מיליון שקל ו-14.4 מיליון שקל ברבעונים הקודמים.

עם זאת, כאמור, שנת 2017 הייתה חזקה עבור החברה. הכנסות סאני תקשורת עלו ב--8.3% בהשוואה ל-2016, וחצו את רף המיליארד שקל כאשר נתח השוק של החברה מסך מכירות הסלולר בישראל הגיע לכ-46%. הרווח הנקי השנתי הוכפל לכ-42 מיליון שקל. סאני השיקה החודש את מכשיר הדגל החדש של סמסונג, ה-S9, אשר ישווק באמצעות רשת החנויות הארצית שלה ובאמצעות מערכי המכר החדשים באינטרנט . בחברה מקווים כי מכשיר ה-S9, על דגמיו, יספק את התשתית להמשך צמיחה מהירה וגידול ברווחיות.

סאני תקשורת, שבשליטת לפידות קפיטל (46%) של יעקב לוקנסבורג (לוקסי), נסחרת כעת לפי שווי שוק של 486 מיליון שקל. זאת לאחר שהתאוששה באופן מרשים במהלך 2017-2016, כאשר ב-2016 זינקה מניית החברה ב-217% וב-2017 ב-373% נוספים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט