אמות נערכת לוול-מארט ואמזון: "שטחים לוגיסטיים הם שם המשחק"

החברה פירסמה דו"חות חזקים גם ל-2017, עם עלייה של 12% בהכנסות וב-FFO ■ אבי מוסלר, מנכ"ל החברה: "כל עוד המשק צומח – גם אנחנו נמשיך לצמוח"

גיא ארז
גיא ארז
מרכז לוגיסטי של אמזון באנגליה
מרכז לוגיסטי של אמזון באנגליהצילום: Simon Dawson / Bloomberg
גיא ארז
גיא ארז

התוצאות הכספיות של חברת הנדל"ן המניב אמות, שבשליטת אלוני חץ הציבורית, (60%) ממשיכות להיות חזקות. החברה נהנתה גם ב-2017 מעלייה בכל הפרמטרים החשובים ועמדה בתחזיות שלה, בדחיפת המשך הצמיחה הכלכלית בישראל והביקוש הגבוה למשרדים במרכז הארץ. פרט לאחוזי התפוסה הגבוהים בנכסיה (כ-97.5%), הביקושים הגבוהים מהם נהנית החברה באים לידי ביטוי גם בהכנסותיה משכירות - שהגיעו בשנה החולפת לשיא.

הכנסותיה של אמות משכירות (NOI) בשנה החולפת עלו ב-11.5% בהשוואה ל-2016 והסתכמו ב-635 מיליון שקל - שיא עובר החברה. ההכנסות קיבלו דחיפה מהשלמת איכלוסו של מגדל אטריום ברמת גן - שהיטיב עם תוצאות החברה. ה-FFO הסתכם אף הוא בשיא, וגדל ב-12% לכ-409 מיליון שקל. בנטרול הוצאות מימון חד פעמיות הסתכם ה-FFO ב-2017 ב-430 מיליון שקל, גידול של 18%. ברבעון הרביעי של 2017 גדל ה-NOI ב-8% בהשוואה לתקופה המקבילה, והסתכם ב-161 מיליון שקל, וה-FFO למניה גדל ב-8% ל-35.7 מיליון שקל.

אמות מחזיקה ב-101 נכסים מניבים בישראל, בשטח כולל של 1.2 מיליון מ"ר במרכז הארץ, ובמספר חטיבות קרקע המיועדות לפיתוח. 55% משטחי החברה מיועדים למשרדים, 23% למסחר, 13% לתעשייה ולוגיסטיקה ו-7% לסופרמרקטים. בראייה קדימה, לחברה שלושה פרויקטים בשלבי בנייה - בת"א, בחולון ובמודיעין. פרויקט מגדל המשרדים תוה"א של החברה, שבו היא מחזיקה 50%, צפוי להסתיים השנה, ועוד בטרם השלמתו מנהלות השותפות בו מו"מים עם מספר שוכרים - בהם WEWORK - להשכרת כ-80% מהשטח.

לאחר שבמהלך 2017 חילקה החברה דיווידנד של כ-263 מיליון שקל (84 אגורות למניה), היא הכריזה עם פרסום הדו"חות על דיווידנד נוסף בגין השנה שעברה - בהיקף של 117 מיליון שקל (36 אגורות למניה). כך, סך הדיווידנד בגין 2017 הינו 120 אגורות למניה. כמו כן, הדירקטוריון הודיע כי ב-2018 בכוונת החברה לחלק דיווידנד שנתי מינימאלי של 90 אגורות למניה - ב-4 תשלומים רבעוניים.

שווי החברה בבורסה זינק ב-12 החודשים האחרונים ב-20%, וב-5 השנים האחרונות ב-165%, והוא עומד כעת על כמעט 6.3 מיליארד שקל, רחוק בכ-11% מהשיא שנרשם בתחילת השנה. החברה מחפשת את מנוע הצמיחה הבא שלה, מעבר להמשך התפתחותה בתחום המשרדים. תחזיותיה מצביעות על המשך הגידול בתחומי פעילותה, עם צפי להכנסות משכירות של 675 מיליון שקל, גידול פוטנציאלי של 6.3%, לעומת גידול של 11.5% בשנה שעברה.

צילום: עופר וקנין

כך, מתחילת 2018 רכשה אמות שני מתחמים לוגיסטיים במודיעין ובאריאל. "שטחים לוגיסטיים הם שם המשחק", אמר היום מנכ"ל החברה אבי מוסלר. "היתרונות שלנו הם תמהיל הנכסים, הכולל פיזור בכל תחומי הנדל"ן המניב, ואני שמח שהצלחנו להרחיב את תחום הלוגיסטיקה בפורטפוליו שלנו, בהתאם לאסטרטגיית החברה הכוללת הגדלת המעורבות בתחום זה".

מוסלר אמנם בחר שלא להתייחס לאפשרות השכרת המבנים הלוגיסטיים לאמזון או לוול-מארט עם כניסתן הצפויה לישראל, אך ברור כי לשם מכוונת החברה. "נחיצותם של מרכזים לוגיסטיים נמצאת במגמת עלייה מתמשכת, עם השינויים בעולם הקמעונות. בהתאם, אנו עדים לביקוש גובר למוצר זה", ציין. לדבריו, את יתרת שטחי המשרדים של החברה היא צפויה להשכיר במחירים הגבוהים בישראל. "בצמוד לפרויקט שלנו בתוצרת הארץ ברמת גן נוכל לבנות מגדל נוסף, בשטח של 135 אלף מ"ר. כל זמן שיש צמיחה כלכלית במשק - גם אנחנו נמשיך לצמוח".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?