בצל החקירה: הכנסות אירונאוטיקס צמחו ברבעון השלישי ב-5% ל-40 מיליון דולר

בשורה התחתונה רשמה החברה ברבעון השלישי של 2017 רווח נקי של 5.5 מיליון דולר, גידול של 8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ■ המניה עולה לאחר פרסום התוצאות בכ-5%

ערן אזרן
ערן אזרן
מל"ט ארוסטאר של חברת אירונאוטיקס
מל"ט ארוסטאר של חברת אירונאוטיקסצילום: בלומברג
ערן אזרן
ערן אזרן

הכנסות יצרנית המל"טים אירונאוטיקס צמחו ברבעון השלישי של 2017 ב-5% ל-40 מיליון דולר, לעומת הרבעון המקביל ב-2016. הגידול בהכנסות נובע בעיקר מצמיחה במכירת מערכות בלתי-מאוישות (עלייה בהיקפי הפעילות והתקדמות בפרויקטים בפיתוח) ומערכות אלקטרואופטיות (מימוש פרויקט גדול). מניית החברה עולה לאחר פרסום הדו"חות בכ-5%.

אירונאוטיקס היא חברה ישראלית העוסקת בפיתוח ובייצור של מערכות מודיעין, בעיקר באמצעות מל"טים. מרכז החברה נמצא ביבנה ומוצריה נמכרים ביותר מ-50 מדינות שונות. היא הוקמה על ידי אבי לאומי ב-1997, וכיום עומד בראשה האלוף לשעבר איתן בן אליהו ומנהל אותה עמוס מתן. החברה נמצאת בשליטת הקרנות בראשית (12.5%), KCPS (כ-12.5%) ו-ויולה (10.9%).

איתן בן אליהו

הרווח הגולמי ברבעון השתפר בכ-8.3% והסתכם בכ-17 מיליון דולר, בהשוואה לכ-15.7 ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה נובעת מתמהיל הפרויקטים ומסוג ההתקשרות (מכירת מוצרים ושירותים מניבה רווח גולמי גדול מחוזה הקמה).

הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) הסתכם ברבעון השלישי בכ-8 מיליון דולר – שיעור של 20% מההכנסות. ה-Adjusted EBITDA (רווח מתואם לפני ריבית מסים פחת והפחתות) הסתכם ברבעון השלישי ב-9.1 מיליון דולר – שיעור של 23% מההכנסות.

בשורה התחתונה רשמה החברה ברבעון השלישי של 2017 רווח נקי של 5.5 מיליון דולר, גידול של 8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. זאת, למרות גידול בהוצאות המחקר והפיתוח והוצאות מכירה ושיווק.

לפני כשבועיים מניית אירונאוטיקס קרסה בכ-20% לאחר שנודע כי יחידת להב 433 של המשטרה מנהלת חקירה פלילית נגד החברה, בנוגע לעסקה מול לקוח מהותי. בית משפט השלום בראשון לציון הטיל צו איסור פרסום גורף על הפרשה. ואולם, בעקבות פעולות שקיימה אירונאוטיקס מול הגורמים הרלוונטיים, צומצם צו איסור הפרסום על החקירה בעניינה.

בשבוע שעברה מסרה אירונאוטיקס בדיווח לבורסה כי "האירוע הנבדק ושבגינו הוצא צו איסור פרסום, מתייחס לאירוע ספציפי עליו דיווחה החברה ב-28 באוגוסט, לפיו התלה משרד הביטחון באופן זמני את אחד מרישיונותיה של החברה למכירת מוצר מסוים למדינה מסוימת, זאת עד התברר פרטי האירוע".

בתאריך המדובר דיווחה אירונאוטיקס כי האגף לפיקוח על היצוא הביטחוני במשרד הביטחון התלה את רישיון השיווק והיצוא של מל"ט החברה מסוג אורביטר K1 ללקוח ספציפי של החברה במדינה זרה. להערכת החברה, התליית הרישיון היא זמנית ונעשית בעקבות בדיקה שמבצע משרד הביטחון בקשר לאירוע שהתרחש במדינה ב-7 ביולי.

באוגוסט האחרון פירסם "מעריב" כי אירונאוטיקס מעורבת בפרשה באזרבייג'אן. לפי הפרסום, האגף לפיקוח על היצוא הביטחוני (אפ"י) פתח בחקירה נגד החברה בעקבות תלונה, לפיה במהלך הדגמה של מל"ט "מתאבד" באזרבייג'אן התבקש הצוות הישראלי להפעיל את הכלי, החמוש בחומרי נפץ, נגד עמדה מאוישת של הצבא הארמני. לפי התלונה, שני מפעילי המל"ט סירבו ובסופו של דבר נציגים בכירים יותר בחברה הטיסו את הכלי בעצמם, והוא החטיא את המטרה.

לפי הפרסום ב"מעריב", התקרית לכאורה באזרבייג'אן אירעה במהלך יולי, כלומר חודש לאחר ההנפקה בבורסה. באירונאוטיקס הכחישו אז את הדברים, וטענו כי הפעלה מבצעית של הכלי נעשית רק על ידי הרוכש וכי החברה "לעולם אינה מבצעת הדגמות על מטרות חיות, וכך גם במקרה זה".

עמוס מתן, מנכ״ל קבוצת אירונאוטיקס, אמר היום: "אנו מסכמים רבעון מצוין, עם צמיחה נוספת בהכנסות, גידול ב-EBITDA וצבר הזמנות חזק. בתקופה האחרונה קיבלנו הזמנות נוספות, בהיקפים משמעותיים ומלקוחות יוקרתיים, המביעים אמון רב בחברה, בפעילותה ובחוסנה. נמשיך להשקיע מאמצים רבים על מנת לחזק את המובילות הטכנולוגית והחוסן הפיננסי של החברה וכדי להוסיף להיות אלטרנטיבה מועדפת על הלקוחות בכל תחומי העיסוק שלנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?