פאלו אלטו מדביקה את צ'ק פוינט: הציגה הכנסות שנתיות של 1.8 מיליארד דולר

פאלו אלטו צמחה ב-28% בשנה האחרונה, אך הוצאות השיווק והמכירות והוצאות חשבונאיות על אופציות לעובדים מכבידות על השורה התחתונה של החברה

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
ניר צוק
ניר צוקצילום: תומר אפלבאום
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

חברת אבטחת המידע פאלו אלטו פירסמה תוצאות טובות: החברה סיכמה את שנת הכספים 2017 (שהסתיימה בסוף יולי) עם צמיחה של 28% שהובילו אותה להכנסות של 1.8 מיליארד דולר. החברה עקפה את תחזית האנליסטים הן בשורת ההכנסות והן בשורת הרווח. פאלו אלטו נסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי של 12 מיליארד דולר, לאחר ירידה של 8% בשנה האחרונה.

פאלו אלטו, מתחרתה הגדולה של צ'ק פוינט, היא חברה אמריקאית שהוקמה ב-2006 על ידי ניר צוק, שהיה אחד מעובדיה הראשונים של החברה הישראלית. בשנים האחרונות פאלו אלטו צמחה בשיעורים גבוהים, ולמרות שהוקמה 14 שנים לאחר צ'ק פוינט, הדביקה את היקף ההכנסות שלה. לפי תחזיות האנליסטים, צ'ק פוינט תציג השנה הכנסות של 1.87 מיליארד דולר. החברה עידכנה כי מספר הלקוחות שלה הגיע ל-42.5 אלף, וכי ברבעון האחרון נוספו 3,000 לקוחות, הרבעון הטוב ביותר עד כה.

כדי להמשיך לצמוח בקצב גבוה משקיעה החברה סכומי כסף אדירים על שיווק ומכירות (50% מההכנסות). למעשה פאלו אלטו לא מצליחה לשפר את הרווחיות שלה, ובמהלך השנה הגדילה את ההוצאות שלה ב-26%. בהשוואה לצ'ק פוינט היא מציגה שיעורי רווחיות נמוכים – פאלו אלטו הציגה שיעור רווח נקי מתואם של 14% בלבד, לעומת כ-45% של צ'ק פוינט.

ההפסד החשבונאי הסתכם ב-216 מיליון דולר, עלייה של של 12% בהשוואה להפסד ב-2016. הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) ב-2017 הסתכם ב-253 מיליון דולר או 2.71 דולרים למניה בדילול מלא, לעומת 173 מיליון דולר או 1.89 דולרים למניה בשנה שלפני כן. בשורה התחתונה של פאלו אלטו יש פער של כ-470 מיליון דולר בין ההפסד הנקי החשבונאי לרווח הנקי המתואם, שנובע מהוצאות גבוהות על תגמול מבוסס מניות (כ-490 מיליון דולר) והוצאות חשבונאיות, אך כנגדן נהנתה החברה מהכנסות מס בהיקף של 90 מיליון דולר.

סמנכ"ל הכספים של החברה סטפן טומלינסון הודיע כי הוא עוזב את החברה, אך יישאר בתפקידו עד שיימצא לו מחליף. פאלו אלטו צופה כי תצמח ב-22%-23% בשנת הכספים 2018 ותציג הכנסות של כ-2.15 מיליארד דולר. עוד צופה החברה כי תציג רווח נקי מתואם של כ-320 מיליון דולר או 3.29 דולרים למניה.

שאול אייל, אנליסט בבנק ההשקעות אופנהיימר, ציין כי התוצאות הטובות הן תוצאה של ארגון מחדש של צוותי המכירות של החברה, וכי הוא מאמין כי המומנטום החיובי יימשך גם ברבעונים הקרובים. אייל קבע מחיר יעד של 173 דולר למניית החברה, 20% מעל מחיר המניה הנוכחי (לפני תחילת המסחר).

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"