אנטרופי ממליצה על סקיילין - באפסייד של 24%

סקייליין השלימה אתמול הנפקה פרטית של אג"ח ב-20 מיליון שקל, ונערכת להנפקה של סדרה חדשה

אורי תומר
אורי תומר
בלייק ליון, מנכ"ל סקייליין
בלייק ליון, מנכ"ל סקייליין
אורי תומר
אורי תומר

אנטרופי שירותי מחקר מעניקה לחברת הנדל"ן סקייליין המלצת "תשואה יתר" במחיר יעד של 35.5 שקל למניה. מחיר זה משקף לסקייליין אפסייד (פוטנציאל עלייה) של 24%.

האנליסט אורן וולך מאנטרופי מסביר בסקירה שהפיץ: "הנהלת סקייליין הוכיחה בשנתיים האחרונות כי היא מיומנת באיתור הזדמנויות עסקיות ובמימוש נכסים אשר מיצו את פוטנציאל ההשבחה. מימושי הנכסים האחרונים מאפשרים לחברה גמישות פיננסית ויכולת טובה להיכנס לפרויקטים חדשים כפי שמתבטאת בעסקת רכישת בתי המלון בארה"ב אשר דווחה בתחילת החודש".

העסקה שאליה מתייחס וולך, לפי הסכם שעליו דיווחה החברה ב-3 באוגוסט, כוללת רכישה של 13 בתי מלון בארה"ב תמורת 135 מיליון דולר. היום (ג') דיווחה סקייליין על התקיימות התנאים המתלים באחת מעסקות המימוש שלה - מכירת קרקעות באתר הנופש Horseshoe בקנדה תמורת 6.2 מיליון דולר קנדי (כ-18 מיליון שקל). בחברה מסבירים כי הקרקעות נמכרו במחיר הגבוה משמעותית מהשווי שבו הן רשומות בספריה, שיאפשר לה לרשום רווח חשבונאי של 5 מיליון דולר קנדי עם השלמת העסקה.

אתמול דיווחה סקייליין כי השלימה הנפקת אג"ח פרטית בסך של 20 מיליון שקל באמצעות הרחבה של סדרה האג"ח היחידה שלה, סדרה א', וכי היא קיבלה דירוג להנפקה של סדרה חדשה, בסכום של עד 170 מיליון שקל - כאשר הסדרה הנוכחית של החברה אינה מדורגת. הדירוג של מידרוג מותנה בהשלמתה של עסקת בתי המלון בארה"ב, שכרוכה בבדיקת נאותות מצד הרוכשת.

במקביל, דיווחה הבוקר סקייליין על התקיימות כל התנאים המתלים בהסכם למכירת קרקעות, בהיקף של כ-400 דונם הממוקמות בסמוך לאתר הנופש Horseshoe בקנדה, בתמורה לכ-6.25 מיליון דולר קנדי (כ-18 מיליון שקל) - סכום הגבוה משמעותית ביחס לשווי של הקרקעות בספרי החברה. עם השלמת העסקה, באוקטובר 2017, צפויה החברה להכיר ברווח חשבונאי בסך של כ-5 מיליון דולר קנדי. במקביל, העניקה השבוע חברת מידרוג דירוג ראשון להנפקת איגרות חוב של חברת סקייליין, ומעניקה להן דירוג של '(P)Baa1.il' עם אופק יציב, המותנה בהשלמת רכישת 13 בתי מלון עסקיים בארה"ב.

הדירוג מיוחס להנפקת אגרות חוב (סדרה חדשה) בהיקף של עד 170 מיליון שקל, כאשר תמורת ההנפקה תופקד בחשבון נאמנות עד להשלמת העסקה, ככל שתושלם. יעקב אקילוב, יועץ החברה לענייני מימון ושוק ההון הוביל את המהלך לצד ליאור פייס מרוסאריו קפיטל, שצפויה להוביל את קונסורציום החתמים של ההנפקה המתוכננת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"