הרווח התפעולי של ויקטורי גדל ב-13% ברבעון השני

הטמעת סניפי מגה שנרכשו, פתיחת סניפים חדשים והתייעלות סייעו לרשת ויקטורי להציג שיפור בכל המדדים התפעוליים ברבעון השני של 2017

יורם גביזון
יורם גביזון
אייל רביד, בעלי ויקטורי
אייל רביד, בעלי ויקטוריצילום: דניאל בר און
יורם גביזון
יורם גביזון

הכנסותיה של ויקטורי הגיעו ברבעון השני של 2017 ל-402 מיליון שקל - גידול של 11.4% לעומת הרבעון המקביל ב-2016. זאת בעיקר הודות לתוספת נטו של 3 סניפים, שהביאו את מספר החנויות ל-45, ולעלייה של 3,000 מ"ר (6.3%) בשטחי המכירה של החברה.

בנוסף הושפעו ההכנסות מעלייה של 2.9% במכירות של חנויות זהות - כאלו שפעלו במתכונת מלאה גם ברבעון השני של 2016 - הודות להתקדמות בקצב ההטמעה של חנויות מרשת מגה שויקטורי רכשה ב2016-2015. הפדיון הממוצע למ"ר בחנויות זהות עמד על 7,900 שקל ברבעון החולף בהשוואה ל-7,700 שקל ברבעום המקביל אשתקד.

הרווח הגולמי של ויקטורי - שבשליטתו ובניהולו של אייל רביד - גדל ב-12.1% ברבעון השני של 2017 בהשוואה לרבעון המקביל, והסתכם ב-97 מיליון שקל, שהם 24.2% מהמחזור. זאת שיעור רווח גולמי של 24.1% מהמחזור ברבעון המקביל ב-2016.

הגידול ברווח וברווחיות הגולמית נבע משיפור במחירי הרכישה מספקים כתוצאה מהגידול בהיקף פעילותה של החברה - בעקבות רכישת סניפי מגה והצמיחה במכירות של חנויות זהות. חלק מהגידול ברווחיות קוזז על ידי המשך השפעתם של שיתופי הפעולה עם מועדוני הלקוחות - שהופסקו כמעט לחלוטין עד מחצית יוני 2017 . שיתופי פעולה אלה חייבו את ויקטורי להעניק לחברי המועדון הנחות, וזאת בשעה שהשותפות לא הניבה תוספת מהותית למכירות החברה.

הוצאות המכירה, שיווק, הנהלה וכלליות של ויקטור גדלו ב-12% ברבעון השני של 2017 לעומת הרבעון המקביל ב-2016 והסתכמו ב-87 מיליון שקל, שהם 21.5% מהמחזור לעומת 21.4% מהמחזור ברבעון המקביל. העלייה נבעה מתוספת סניפים ושטחי מכירה, מהשקעות באתר האינטרנט של החברה, מהכשרת עובדים לסניפים החדשים ומעלייה בהוצאות שכר דירה ובהוצאות פחת כתוצאה מתוספת הסניפים ושטחי המכירה.

בינואר 2017 נאלצה ויקטורי להתמודד עם העלאה של 3.6% בשכר המינימום. הטמעת תוכנות נוכחות ושכר חדשות סייעה לחברה להוריד את שיעור שכר העבודה בהוצאות הסניפים למרות העלייה בשכר המינימום - שהיתה אמורה להגדיל את סך הוצאות השכר של החברה ב-1.2 מיליון שקל בשנה.

הרווח התפעולי של ויקטורי גדל ברבעון השני ב-13.4%, והסתכם ב-10.9 מיליון שקל שהם 2.7% מהמחזור. זאת לעומת 2.6% מהמחזור ברבעון המקביל ב-2016. הגידול נבע מגידול במכירות וברווח הגולמי ומפעולות ההתייעלות שנקטה החברה.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?