מגדל אטריום ממשיך לחזק את דו"חות אמות: הרווח מהשכרה עלה ל-159 מיליון שקל

החברה, שבשליטת אלוני חץ, רשמה שיפור בכל הפרמטרים בדו"חותיה, בראשם גידול של 14% ב-NOI ■ למרות הנפקת מניות בסוף 2016, ה-FFO של החברה זינק בכ-20% ■ מנכ"ל החברה: "יש לנו אינטרפטציה למחירים גבוהים בפרויקטים העתידיים של החברה"

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מגדל אטריום ברמת גן
צילום: עופר וקנין
גיא ארז
גיא ארז

חברת אמות שבשליטת אלוני חץ (60%) סיימה את הרבעון השני של 2017 עם שיפור בכל הפרמטרים החשובים שלה, הודות להמשך הביקושים גבוהים לשטחי משרדים, בשל הצמיחה במשק ופריחת ההיי-טק. בדומה לדו"חותיה הקודמים, מגדל אטריום ממשיך להוות פרטמר משמעותי בדו"חות החברה, ולדחוף אותה לעלייה בהכנסות וברווחים. אכלוסו של המגדל ברמת גן, בו הושקעו כ-850 מיליון שקל, דחף את הרווח מהשכרת נכסים (NOI) של החברה בכ-14% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, וזה הסתכם בכ-159 מיליון שקל ברבעון השני של השנה. בנטרול מגדל אטריום, החברה השיגה עלייה קלה של 2.9% בסעיף זה.

הגידול ברווח מהשכרת הנכסים הושג בזכות צמיחה של כ-10.9% בהכנסות החברה משכירות וניהול נדל"ן ל-173.3 מיליון שקל, ובזכות ירידה קלה של כ-2.5 מיליון שקל בעלות ההשכרה שלה, ל-14.7 מיליון שקל. בכך הגיע הרווח התפעולי של החברה ל-209 מיליון שקל, לעומת 195.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. למרות גידול בהוצאות המימון של החברה, מ-61 מיליון שקל ל-72.6 מיליון שקל (הנובעת מעלייה במדד המחירים, ממינוס 0.4% אשתקד לעלייה של 0.7%), הרווח הנקי של אמות גדל מ-107 מיליון שקל ל-112 מיליון שקל, וזאת כשברבעון המקביל החברה רשמה הכנסה חד פעמית ממסים בגובה של 45 מיליון שקל.

אמות הצליחה לרשום עלייה ברווח הנקי הריאלי מפעילות ההשכרה (FFO) למרות גידול במספר מניותיה בסוף השנה שעברה (אז גייסה של כ-267 מיליון שקל ומספר מניותיה עלה ב-9%). ה-FFO הריאלי הסתכם ב-107 מיליון שקל - זינוק של כ-20% בהשוואה לרבעון המקביל, ועלייה של כ-8% בהשוואה לרבעון הקודם. ה-FFO למניה גדל ב-11% בהשוואה לרבעון המקביל, והגיע ל-34.5 אגורות.

החברה צמצמה את טווח תחזיותיה המקוריות לשנת 2017 ולפיהן ה-NOI צפוי להסתכם ב-634-628 מיליון שקל (לעומת 636-626 מיליון שקל בתחזית המקורית), וה-FFO למניה צפוי להסתכם ב-1.37-1.35 שקל למניה (לעומת 1.40-1.36 שקל למניה בתחזית המקורית).

פרט ל-102 נכסים בשטח כולל של 1.2 מיליון מ"ר, בבעלות אמות שלושה פרויקטים בשלבי בניה ותכנון מתקדמים: ToHa (פרויקט תוצרת הארץ, במשותף עם חברת גב-ים); פרויקט משרדים ומסחר עם עירית חולון; ופרויקט הלוגיסטיקה במודיעין. סך ההשקעה הכוללת בשלושתם היא כמיליארד שקל ב-3 שנים הבאות. אבי מוסלר, מנכ"ל החברה, סיפור כי הפרויקטים הללו מהווים חלק עיקרי ממנועי הצמיחה העתידיים של החברה. "ToHa מתקדם בהתאם ללוחות הזמנים הצפויים, ואנו נמצאים בשלבי מו"מ מתקדמים מאד עם חברות בינלאומיות, בגין היקף שטחים של למעלה מ-50%. יש לנו אינטרפטציה למחירים טובים, ואנחנו מנהלים מו"מים עם גופים בינלאומיים על יותר ממחצית הבניין. המחיר למ"ר בפרויקט יהיה אף גבוה מהמחיר באטריום, שעומד על 118 שקל למ"ר".

מניית אמות נהנתה מהראלי של מניות הנדל"ן בשנה האחרונה, וטיפסה ב-23% מתחילת 2017. שוויה עומד על שיא של כ-6 מיליארד שקל, לאחר זינוק של 220% ב-5 השנים האחרונות. לאחר פירסום הדו"חות נחלשה במניה בכ-1%. האנליסט נעם פינקו מ'פסגות' ציין כי מחיר המניה זהה למחיר היעד שהציב בית ההשקעות. "החברה נראית לנו זולה יחסית לפי מודל ה- FFO (נסחרת במכפיל 13 ל- FFO מייצג ומכפיל- 14 ל- FFO של 2017) אך יקרה לפי מודל NAV.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים