בגלל יום כיפור: צ'ק פוינט הציגה תחזיות נמוכות - המניה נופלת

החברה הישראלית הציגה תוצאות טובות ברבעון השני, מעל לתחזיות האנליסטים ■ החברה צמחה ב-8% בהשוואה לרבעון המקביל וההכנסות הסתכמו ב-459 מיליון דולר ■ יום כיפור חל ביום האחרון של הרבעון השלישי ובצ'ק פוינט הסבירו כי ההזמנות לא ייקלטו

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נשיא ומנכ"ל צ'ק פוינט, גיל שויד
נשיא ומנכ"ל צ'ק פוינט, גיל שוידצילום: אייל טואג
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

חברת אבטחת המידע צ'ק פוינט הציגה תוצאות טובות מהתחזיות: הכנסות החברה ברבעון השני הסתכמו ב-459 מיליון דולר, צמיחה של 8% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 454 מיליון דולר. גם בשורת הרווח עקפה החברה את התחזיות. מניית החברה יורדת ב-6%.

הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-212 מיליון דולר, עלייה של 11% בהשוואה לרבעון המקביל. הרווח הנקי המתואם למניה עמד על 1.26 דולרים, כשהאנליסטים צפו רווח של 1.22 דולרים למניה. ברבעון המקביל עמד הרווח הנקי למניה על 1.09 דולרים. הרווח החשבונאי (GAAP) הסתכם ב-188 מיליון דולר, לעומת 166 מיליון דולר ברבעון המקביל.

ה-Software Blades, תוספי אבטחה שמהווים את מנוע הצמיחה של צ'ק פוינט, תרמו הכנסות של 118 מיליון דולר ברבעון, עלייה של 27% בהשוואה להכנסות של 93 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההכנסות הנדחות של החברה הסתכמו ב-1.065 מיליארד דולר, לעומת 892 מיליון דולר ברבעון המקביל - עלייה של 19%. הפער בין הגידול בהכנסות הנדחות לצמיחה של ההכנסות נובע ממכירה של מינויים למוצרים של החברה.

צ'ק פוינט היא אחת החברות המובילות בעולם בתחומה ואחת המצליחות בתולדות ההיי־טק הישראלי - אם לא המצליחה ביותר. מתקפות הסייבר המחריפות, הגידול בשימוש בענן והתלות הגוברת בטלפונים הסלולריים - משאירים את החברה, המעסיקה כ-4,300 עובדים ב-42 מדינות ברחבי העולם - בפסגה.

צ'ק פוינט פירסמה תחזיות נמוכות לרבעון השלישי מאלו שצפו האנליסטים - הכנסות של 465-430 מיליון דולר ורווח מתואם של 1.28-1.18 דולרים למניה. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 463 מיליון דולר ורווח של 1.28 דולרים למניה. מנכ"ל החברה גיל שויד ציין כי תחזית ההכנסות השנתית נותרה ללא שינוי, וכי הסיבה לתוצאות הנמוכות ברבעון היא העיתוי של יום כיפור, ביום האחרון של הרבעון. שויד הסביר כי ביום האחרון של הרבעון מתקבלות הזמנות בהיקף של כ-30 מיליון דולר, אך לא יהיה מי שיקלוט את ההזמנה בחברה מכיוון שלא עובדים בישראל באותו יום. החברה מנסה להקדים את ההזמנות, אך לא בטוח שתצליח, ובכל מקרה, ההזמנות שיתקבלו מאוחר מדי ייכללו ברבעון הרביעי.

שויד התייחס גם לשוק האבטחה: "מנהלי אבטחה בחברות סבורים כי מתקפות יקרו בכל מקרה ולכן ניתן יהיה להתגונן מפניה, ולכן צריך לחשוב בעיקר על הטיפול בנזק. המסר שלנו הוא שמתקפות אפשר למנוע, וכי התמודדות לאחר המתקפות יכולה להיות בשלב מאוחר מדי".

שויד התייחס לגישה של צ'ק פוינט לפיה אבטחת הארגון צריכה להתבסס על מערכת אחת שמנהלת את פתרונות האבטחה השונים: "אומרים לנו שאנחנו היחידים שמדברים על מערכת אחודה, ואני רואה את זה לטובה – כי זה מאתגר את הלקוחות לחשוב אחרת ואותנו להוכיח שאנחנו יכולים. אני חושב שלקוח יכול לבסס את ארכיטקטורת האבטחה שלו רק על צ'ק פוינט. פעם הייתי זהיר בלהגיד את זה, ואמרתי שצריך עוד ספקי אבטחה, אבל היום כבר לא חושב כך".

שויד סיפר כי צ'ק פוינט עצמה משתמשת רק במוצרי אבטחה של החברה: "נפגשתי עם חברת טכנולוגיה ישראלית שמספר העובדים שלה דומה לזה של צ'ק פוינט ומנהל האבטחה שלהם מאוד הרשים אותי. הוא סיפר לי שכל שבוע נדברים שניים-שלושה מחשבים ממתקפות. ואז בדקתי אותנו, אנחנו עובדים רק עם מוצרים שלנו. לא כי אני מפחד להשתמש בספקים אחרים, להפך, אני מעודד את העובדים שלי להשתמש במוצרים של חברות אחרות, כדי שילמדו מהם. בסוף, אנחנו נדבקים הרבה פחות מהחברה השנייה, וזה לא בא על חשבון העבודה - אנחנו חברה מאוד פתוחה, העובדים שלנו לא מוגבלים מבחינת מה שהם יכולים לעשות באינטרנט ובמובייל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר