קרן הריט מניבים: ההכנסות גדלו ל-5.8 מיליון שקל; שווי הנכסים – 400 מיליון שקל

אומדן ההכנסות התפעוליות נטו (NOI) מהפעלת הנכסים שנרכשו עד כה הינו כ-24-23.5 מיליון שקל ■ הרווח התזרימי מהנדל"ן (FFO) צפוי לעמוד השנה על כ-15.9-15.4 מיליון שקל

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עופר אברם, שרון שוופי, איתי מל - חברי הנהלת קרן מניבים
עופר אברם, שרון שוופי, איתי מל - חברי הנהלת קרן מניביםצילום: נועה זני
ערן אזרן
ערן אזרן

מניבים, קרן הריט החדשה לנדל"ן מסחרי, דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון הראשון של 2017. הכנסות החברה הסתכמו בכ-5.8 מיליון שקל, לעומת 1.6 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2016. הגידול בהכנסות החברה נובע מהגידול במצבת הנכסים של החברה, שכוללת היום ארבעה נכסים בשווי שכל כ-400 מיליון שקל.

הההכנסות התפעוליות נטו (NOI) הסתכמו ברבעון הראשון של 2017 בכ-4.7 מיליון שקל, בעוד הרווח התפעולי והרווח הנקי גדלו בהתאמה והסתכמו לכ-4 מיליון שקל ולכ-3.8 מיליון שקל. מניבים דיווחה כי אומדן ה-NOI הצפוי מהפעלת הנכסים שנרכשו עד כה בשנת 2017 הינו כ-23.5-24 מיליון שקל. הרווח התזרימי מהנדל"ן (FFO), המגלם את הרוול הנקי בתוספת פחת והפחתות, צפוי לעמוד השנה על כ-15.9-15.4 מיליון שקל. בחברה הדגישו כי התחזיות אינן משקללותהכנסות נוספות שינבעו מרכישות נכסים נוספות.

מניבים היא קרן ריט (REIT – ראשי תיבות של Real Estate Investment Trust) המתמחה בהשקעה בנכסים מסחריים. זו הקרן השלישית שהוקמה בישראל לאחר ריט 1 וסלע קפיטל נדל"ן, שנסחרות בבורסה לפי שוויים של כ-2 מיליארד שקל ו- 920מיליון שקל, בהתאמה.

לאחר הרבעון הראשון של 2017, השלימה מניבים - שמנוהלת על ידי עופר אברם - הנפקה ראשונה לציבור של מניות (IPO) ושל סדרת אג"ח חדשה. מניבים גייסה סך של כ-63 מיליון שקל כהון מניות, כך ששווי הקרן "לאחר הכסף" היה כ-320 מיליון שקל. הקרן צפויה להיכנס ביוני למדד SME 60 ולמדד תל אביב נדל"ן. בהנפקת האג"ח החברה גייסה כ-230 מיליון שקל בשיעור ריבית העומד על 2.1% צמוד מדד. האג"ח בעלות מח"מ של כ- 4.9 שנים. בין הגופים שהשתתפו בהנפקת האג"ח היו הראל ביטוח, מיטב דש, אקסלנס, מגדל שוקי הון, איילון ביטוח, הלמן אלדובי, מור קרנות נאמנות.

עד כה הקרן ביצעה ארבע עסקות נדל"ן: באוקטובר 2015 דיווחה על רכישת נכס בראש העין, המיועד בעיקר לאחסנה ומשרדים ב- 77 מיליון שקל. העסקה שיקפה תשואת NOI (הכנסות תפעוליות נטו) שנתית של כ-8%. באפריל 2016 דיווחה על רכישת בניין מלם בירושלים ב- 95 מיליון שקל, ששיקפה תשואה של כ-7.4% על ההשקעה. בינואר 2017 רכשה מבנה לוגיסטי ליד בית שמש בכ-82 מיליון שקל. המחיר מגלם תשואת NOI של 6.8% בשנה.

בנוסף, עם השלמת ההנפקה בבורסה, רכשה מניבים 50% מתוך מתחם CENTRO ברחובות. המתחם נרכש לפי שווי של כ-267 מיליון ש"ח כולל זכויות הבניה הנוספות, והוא צפוי להניב NOI של כ- 19 מיליון ש"ח בשנה, לא כולל הזכויות הנוספות.

המתחם, המשתרע על כ-24 דונם, הינו מתחם חדש שנפתח לאחרונה. כ-60% מהשטחים המיועדים להשכרה כבר הושכרו, ויתרת השטחים נמצאת בהליכי שיווק מתקדמים. בין השטחים המסחריים שהושכרו, פועל סופרמרקט בשטח של כ-5,000 מ"ר מרשת יוחננוף, וחנות אופנה מרשת "פוזה" בשטח של כ-1,500 מ"ר. המתחם ממוקם בסמוך לציר "דרך הים" ברחובות, בכניסה לפארק התעשיה הורביץ, ובסמיכות לשכונת אבן גבירול.

בנוסף למבנים הקיימים במתחם, וכחלק מהעסקה, רכשה מניבים גם 50% מזכויות בניה להקמת כ-2,000 מ"ר נוספים של שטחי מסחר. שטחי המסחר הנוספים ייבנו בעתיד על ידי העסקה המשותפת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים