סקיילקס ממשיכה לצמוח תחת ניהולה של כהן שפכט: הרווח התפעולי זינק ב-117% ל-13.3 מיליון ש'

מכשירי הסמסונג S7 אותם משווקת החברה בישראל הגדילו ב-22% את שורת ההכנסות שצמחה ל-260 מיליון שקל ■ לאחר ההתאוששות במצב החברה, יעקב לוקסנבורג בעל השליטה מפנה את תפקיד היו"ר למשה ריינס

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

הישראלים אוהבים את מכשיר הסמסונג S7 אותו משווקת בישראל סקיילקס, שבשליטת יעקב לוקסנבורג, והחברה הציגה למשקיעים רבעון נוסף מוצלח חמישי במספר. החברה המנוהלת על ידי ענת כהן שפכט סיכמה את הרבעון השני של 2016 עם רווח של 6.7 מיליון שקל בהשוואה להפסד של 1.2 מיליון שקל ברבעון השני של 2015.

כתוצאה מגידול בהיקפי המכירות של מכשירי סמסונג והשקת מכשיר S7 על דגמיו השונים במחירים מוזלים, הכנסותיה של החברה גדלו ברבעון השני של 2016 ב-22% ל-260 מיליון שקל בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

כתוצאה מהגידול במכירות והתאמת המלאי של החברה למכירות בפועל, רווחיותה הגולמית של החברה זינקה ב-38% ל-26 מיליון שקל .

הרחבת מצבת כוח האדם של החברה בתחום השירות והמעבדה עקב פתיחת יחידות שירות בחנויות של החברה הובילה לגידול מועט של 11% בהוצאות השכר אותם משלמת החברה שהסתכמו ב-4.9 מיליון שקל, גידול אשר לא פגע ברווחיותה התפעולית אשר זינקה ב-117% ל-13.3 מיליון שקל הרבעון בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

בסוף הרבעון בקופת סקיילקס מצויים 71 מיליון שקל, כ-22% יותר מהתקופה המקבילה אשתקד.

ענת כהן שפכט

החברה נהנתה מתזרים מזומנים חיובי של 37.6 מיליון שקל מפעילות שוטפת שעיקרו נבע מהרווח התפעולי נטו של החברה בסך 14 מיליון שקל ומהקטנת ההון החוזר התפעולי בסך של 22 מיליון שקל.

לסקייקלס כיום 132 מיליון שקל באגרות חוב סחירות. בנוסף לכך, לחברה יתרת אשראי דוקומנטרית מהבנקים בסכום של 212 מיליון שקל ומסגרת ספקים מסמסונג בהיקף של 5 מיליון דולר.

סקיילקס צופה כי בסוף 2017 יעמדו לה מקורות של 32 מיליון שקל עמם תוכל לשלם התחייבויות כוללות של 14.3 מיליון שקל ובסוף 2018 מקורות של 15.6 מיליון שקל עמם תוכל לשלם התחייבויות כוללות של 16.8 מיליון שקל.

יתרת ההפסד הצבורה של סקיילקס הינה 556 מיליון שקל.

לוקסי אשר אושש את מצבה של החברה בשנתיים האחרונות החליט לזוז מתפקיד היו"ר של החברה ובמקומו מונה משה ריינס אשר ינסה לפתח תוכנית ארוכת טווח של צמיחה. סקיילקס הודיעה כי תפתח שלוש חנויות נוספות במהלך השנה הקרובה.

ענת כהן שפכט, מנכ"ל סקיילקס: "אנו מסכמים עוד רבעון מוצלח בו שמרנו על מגמת שיפור וצמיחה משמעותית בכל הפרמטרים, וזאת על אף התחרות הקשה בתחום הפעילות של החברה. בכוונתנו להמשיך ולמנף מגמה זו על מנת להגיע למגזרים בהם פעילותה של החברה עדיין מצומצמת, כדוגמת השתתפות במכרזים גדולים נוספים כמכרז החשכ"ל, זאת באופן שיאפשר לממש את תכניות ההתרחבות של החברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא