כלל ביטוח הפסידה 293 מיליון שקל ברבעון השני בגלל הפרשות של 492 מיליון שקל

בתחום החיסכון ארוך הטווח, סיכמה החברה את הרבעון השני עם הפסד כולל של 452 מיליון שקל

אסא ששון
אסא ששון
אסא ששון
אסא ששון

הריבית הנמוכה במשק הביאה את חברת כלל ביטוח להפריש כ-492 מיליון שקל בגין התחייבויות בביטוח הסיעודי וביטוחי החיים. ההפרשה הגדולה הובילה את החברה להפסד כולל של 293 מיליון שקל ברבעון השני של 2016 לעומת רווח כולל של 176 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

במחצית הראשונה של השנה רשמה החברה הפסד כולל של 542 מיליון שקל לעומת רווח כולל של 238 מיליון שקל במחצית המקבילה אשתקד.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוחצילום: דניאל בר און

כלל ביטוח נאלצה להפריש 492 מיליון שקל בגין התחייבויות בביטוח סיעודי וביטוח חיים. החברה מציינת כי בתקופת הדו"ח עודכנו שיעורי ההיוון המשמשים לחישוב ההתחייבויות לגמלאות בתשלום וכן גדלו העתודות לגמלה בעקבות הקטנת צפי ההכנסות העתידיות ("פקטור K") עבור פוליסות קצבה נדחות משתתפות ברווחים. "לאור זאת ולאור בדיקת נאותות העתודות (LAT) גדלה העתודה בגין חוזי ביטוח שאינם תלויי תשואה בסך של כ-605 מיליון שקל בתקופת הדו"ח לעומת הגדלת עתודות (LAT) בסך כ-204 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד", מסרה החברה.

הערכה דומה בוצעה גם בביטוחי הסיעוד וברבעון השני של 2016 לאור בדיקת נאותות העתודות (LAT) גדלה העתודה בגין חוזי ביטוח סיעוד בסך כ-134 מיליון שקל. בתחום הביטוח הכללי נאלצה החברה להפריש 37 מיליון שקל ברבעון השני. ההפרשה נובעת מהמלצות ועדת וינוגרד, שבחנה את שיעורי ההיוון ותוחלת החיים המשמשים לפיצויי נפגעים. הוועדה קבעה כי יש להפחית את שיעור ההיוון, מה שהוביל להגדלת ההפרשות. לפני כחודש התברר כי שר האוצר משה כחלון ושר הרווחה חיים כץ הסכימו שלא לקבל את השינויים של ועדת וינוגרד. לפיכך, ייתכן שהפרשות אלו יוחזרו.

סך ההכנסות מפרמיות שהרוויחה החברה ברוטו ברבעון השני של 2016 הסתכם בכ-2.2 מיליארד שקל בדומה לכ-2.3 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. דמי הגמולים של הקבוצה בגין פעילות פנסיה וגמלהסתכמו בכ-1.7 מיליארד שקל ברבעון השני לעומת כ-1.5 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-14%. היקף הנכסים המנוהלים בקבוצה בתום רבעון השני 2016 הסתכם בכ-170 מיליארד שקל לעומת כ-168 מיליארד שקל בסוף 2015.

החברה ציינה כי בבחינה של עמידת החברה בהוראות סולוונסי 2, יש לה עודף הון אם מתחשבים בהקלות ובהוראות המעבר. אם לא מתחשבים בהקלות ובהוראות המעבר, לחברה יש גירעון לא מהותי בהון.

בתחום החיסכון ארוך הטווח, סיכמה החברה את הרבעון השני עם הפסד כולל של 452 מיליון שקל לעומת רווח כולל של 33 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד נובע מהפרשות שנאלצה החברה לבצע.

בתחום הביטוח הכללי, סיכמה החברה את הרבעון עם רווח כולל של 106 מיליון שקל לעומת רווח כולל של 63 מיילון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. העלייה ברווחיות נובעת מעלייה ברווחיות החיתומית של החברה.

בתחום הבריאות והסיעוד, סיימה החברה את הרבעון בהפסד כולל של 107 מיליון שקל לעומת רווח כולל של 252 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. גם כאן ההפסד נובע מההפרשות שהחברה ביצעה.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח, אמר היום כי החברה "ממשיכה להציג תוצאות טובות בפעילותה העסקית השוטפת בהתאם למדיניותה לגידול ברווח החיתומי בעסקי הליבה. סביבת הריבית הנמוכה ממשיכה להשפיע על תוצאות החברה כפי שהן מפורסמות היום עקב הצורך לביצוע הפרשות משמעותיות בתיקי ביטוח חיים וביטוח סיעודי של החברה, אך עלייה בריבית צפויה להשפיע על הקטנת הפרשות אלה. מאמצים רבים שהושקעו בשנים האחרונות בניהול ההון והסיכונים של החברה, מאפשרים לה, נכון ל-31 בדצמבר 2015, לעמוד בדרישות ההון לפי המשטר החדש, זאת בהתחשב בהוראות המעבר שנקבעו".

מניית כלל ביטוח בשנה האחרונה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"