הכנסות איתוראן צמחו ב-12% והסתכמו ב-49 מיליון דולר

איתוראן ופוינטר, שפירסמו אתמול את הדו"חות הכספיים שלהן, סבלו משינויים בשערי החליפין ■ איתוראן הציגה רווח של 7.6 מיליון דולר ברבעון השני, פוינטר של 1.5 מיליון דולר

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

חברת איתוראן רשמה צמיחה של 12% בהכנסות ברבעון השני והן הסתכמו בכ-49 מיליון דולר, כפי שעולה מהדו"חות שפירסמה החברה אתמול (ה'). ביצועי החברה ממשיכים לסבול משינויים בשערי החליפין, כפי שקורה ברבעונים האחרונים, בגלל חולשה של הריאל הברזילאי, הפז'ו הארגנטיני והשקל - מול הדולר. בנטרול השינויים הכנסות החברה צמחו ב-23%.

השינויים בשערי החליפין השפיעו רק על הכנסות איתוראן משירותים, אך הן צמחו ב-10% והסתכמו בכ-35 מיליון דולר. הכנסות החברה ממוצרים עלו ב-19% והסתכמו ב-29 מיליון דולר – כ-30% מההכנסות. בסיס הלקוחות של החברה צמח ב-27 אלף לקוחות במהלך הרבעון השני - מ-985 אלף לקוחות בסוף הרבעון הראשון לכ-1.01 מיליון לקוחות בסוף יוני.

איתוראן הציגה שיפור בשיעור הרווח הגולמי מ-50/8% ברבעון השני של 2015 ל-51.7% ברבעון האחרון. ברבעון הראשון של 2016 עמד הרווח הגולמי על 50.4% מההכנסות. הרווח התפעולי ברבעון השני עלה ב-19% והסתכם ב-12 מיליון דולר. הרווח הנקי הסתכם ב-7.6 מיליון דולר או 36 סנט למניה בדילול מלא, לעומת 5.8 מיליון דולר או 28 סנט למניה בדילול מלא ברבעון המקביל. בנטרול שינויים בשערי החליפין היה מזנק הרווח הנקי ב-52%. לחברה יש 26 מיליון דולר בקופת המזומנים שלה.

אייל שרצקי, מנכ"ל איתוראן

אייל שרצקי, מנכ"ל איתוראן, התייחס בשיחת הוועידה לאחר פרסום הדו"חות לשותפות שיש לחברה עם יצרנית מכוניות דרום אמריקאית, שמספקת את המערכת של איתוראן באופן מובנה במכוניות שהיא מוכרת". שרצקי ציין כי בחמש השנים האחרונות יימכרו באמצעות השותפות הזאת 1.5-2 מיליון דולר מוצרים של החברה.

"בהמשך לפעילות שלנו בברזיל ובארגנטינה והיחסים הטובים שלנו עם יצרני המכוניות, אנחנו רואים פוטנציאל בהרחבת העסקים שלנו למדינות נוספות בדרום אמריקה. נכון לעכשיו, ניתן לראות זאת בהוצאות ובהשקעות שאנחנו עושים", הוסיף שרצקי, שהתייחס גם לפעילות החברה בישראל: "העסקים שלנו בישראל ממשיכים לצמוח, במקביל לגידול במכוניות החדשות שנמכרות במדינה. עם זאת, הצמיחה שלנו כבר לא מבוססת רק על שוק המכוניות החדשות".

איתוראן נסחרת לפי שווי של 500 מיליון דולר, לאחר ירידה של 7.5% בשנה האחרונה. עם זאת, בחצי שנה האחרונה עלתה המניה בכ-45% - ממחיר מניה של 16 דולר לכ-24 דולר היום. אתמול איבדה מניית החברה 2.5% לאחר פרסום הדו"חות.

הכנסות פוינטר צמחו ב-5%

במקביל לדו"חות איתוראן, גם המתחרה הקטנה שלה, פוינטר, פירסמה את תוצאותיה לרבעון השני. פוינטר הציגה גידול של 5% בהכנסות בהמשך לרבעון השני, והן הסתכמו בכ-16 מיליון דולר. בנטרול שינויים בשערי החליפין ההכנסות היו צומחות ב-15%.

שיעור הרווח הגולמי נמוך מעט מזה של איתוראן ועומד על 47.7% מההכנסות. החברה רשמה רווח נקי מתואם (Non-GAAP) של 1.5 מיליון דולר מפעילות נמשכת, כלומר בלי פעילות שגריר, שהתפצלה מפעילות פוינטר במהלך הרבעון השני. ברבעון המקביל ב-2015 עמד הרווח הנקי המתואם על 1.3 מיליון דולר. החברה הציגה בדו"חות הפסד של הפעילות המופסקת, אך חברת שגריר הוציאה הבהרה לפיה לא ניתן להסיק מכך על תוצאות שגריר.

פוינטר משקיעה מאמצים בשנתיים האחרונות, כדי לייעל את פעילות החברה ולהציף ערך גבוה יותר למשקיעים. המהלך האחרון שביצעה פוינטר - ההיפרדות מחברת שגריר - הושלם בסוף יוני. המהלך כלל הפרדה של פעילויות שתי החברות, חלוקת מניות שגריר כדיווידנד בעין, ורישום מניות שגריר למסחר בבורסה הישראלית. מניית פוינטר עלתה אתמול ב-4.5% ושווי החברה טיפס ל-50 מיליון דולר. בשנה האחרונה עלתה מניית החברה ב-4.5% גם כן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

דובי פרנסס בתוכנית "הכרישים". דמותו בתוכנית היא של משקיע מחושב ואנליטי

תמכור דובי, תמכור: אם פרנסס לא מאמין למנכ"לית - שייפרד מפאפאיה

רעות גדרון עטיה. "נבלתי בעבודה המשרדית"

"העבודה שלי כיום הכי רווחית. בהיי־טק הרווחתי יפה, אבל לא טעמתי מהזהב"