על בד: עלייה חדה במכירות המגבונים הלחים בגרמניה; הרווח התפעולי קפץ ב-28%

על בד, שבשליטת מושב משואות יצחק, הצליחה להכפיל במהלך הרבעון את הרווח הנקי לכ-16.1 מיליון שקל ■ הרווח בחציון צמח ב-40% ל-28 מיליון שקל ■ המניה עולה ב-3%

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

יצרנית המטליות הלחות על בד, הנחשבת לחברה השלישית בגודלה בעולם בייצור מגבונים לחים שאינם ממותגים, מצטרפת לשורה של חברות שפירסמו תוצאות כספיות משופרות לרבעון השני של 2016.

על בד, שבשליטת מושב משואות יצחק, הצליחה להכפיל את הרווח הנקי ברבעון לכ-16.1 מיליון שקל, בהשוואה לרבעון המקביל ב-2015. במקביל, הרווח החציוני הסתכם בכ-28.2 מיליון שקל, גידול של כ-40%.

על בד, שנסחרת לפי שווי שוק של כ-425 מיליון שקל מייצרת, בין היתר, מגבונים לחים, מוצרי היגיינה נשית ומוצרי ספיגה, הנמכרים ברשתות שיווק גדולות באירופה ובארה"ב, בהן Walmart, CVS, Target, Walgreens, Tesco Carrefour, Lidl, Aldi ואחרות. בנוסף נמכרים המוצרים ליצרנים גלובליים כדוגמת K&C לוריאל וכן למוסדות רפואיים שונים. לחברה שבעה מפעלים בארץ ובעולם, בהם מועסקים כ-1,700 עובדים והיא מקימה מפעל נוסף בדימונה.

אמנון ברודיצילום: עלבד

"הרבעון השני של 2016 מהווה המשך ישיר למגמות הצמיחה וההתייעלות המאפיינות את פעילות החברה מזה מספר רבעונים. ברבעון זה ניכר המשך השיפור ברווחיות החברה אשר הושג הודות למהלכי התייעלות ושינוי אירגוני וניהולי שביצענו, וזאת חרף תנאי השוק ושחיקת היורו", אמר אמנון ברודי, יו"ר על בד, שעולה ב-3% לאחר פרסום הדו"חות.

"אנו עדים לעלייה בביקוש במגזר המגבונים באירופה, בעיקר בגרמניה, ואנו ערוכים כיום למתן מענה לביקוש זה. ברבעון השני הגדלנו את התפוקות בסדרות הייצור, בין היתר עבור אחד מלקוחותינו המובילים בגרמניה. במגזר ההיגיינה הנשית, מתמודדת החברה עם מבצעים של מותגים מתחרים, ובמגזר מוצרי הספיגה אנו צופים כי נדע להגדיל את התפוקות עם העברת המוצרים מיבוא לייצור עצמי ועם כניסה לשימוש מלא של המכונה החדשה כבר ברבעונים הקרובים", הוסיף ברודי.

הכנסותיה של על בד ברבעון השני של 2016 הסתכמו בכ-391.6 מיליון שקל, גידול של כ-2% בהשוואה לרבעון המקביל. הצמיחה במכירות נובעת בעיקר מעלייה בביקוש במגזר המגבונים בעיקר בישראל ובגרמניה. בעקבות העלייה בהכנסות, גם הרווח הגולמי גדל ברבעון בכ-2% לכ-85.3 מיליון שקל (כ-21% מהמחזור), לעומת רווח גולמי של 83.5 מיליון שקל (כ-22% מהמחזור) ברבעון המקביל.

ההכנסות בתחום המגבונים הלחים מהשוק הגרמני – 242 מיליון שקל - היוו ברבעון כשני שלישים מכלל המחזור. סך המכירות גדל בכ-13% ביחס לתקופה המקבילה. גם בישראל גדלו ההכנסות ממגבונים לחים בכ-12% ל-123 מיליון שקל, אך לעומת זאת, בארה"ב קטנו המכירות בכ-12% ל-41 מיליון שקל. במגזר ההיגיינה הנשית ניכרה חולשה: המכירות קטנו בכ-6% לכ-50 מיליון שקל.

בד בבד עם הגידול בהכנסות, על בד הציגה שיפור משמעותי בביצועים התפעוליים. הרווח התפעולי ברבעון הסתכם בכ-26.1 מיליון שקל, זינוק של 28% ביחס לרבעון המקביל. הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) ברבעון עמד על כ-41.7 מיליון שקל, גידול של כ-16% בהשוואה לרבעון המקביל. הזינוק נבע מהשיפור במכירות המגבונים בישראל, בגרמניה ובארה"ב כאמור; וכן מתוכנית ההתייעלות, שאיפשרה לחברה להגדיל את התפוקות בסדרות הייצור, ללא גידול במספר העובדים.

בימים אלה מקימה על בד מפעל חדשה בדימונה שייצר בד מתכלה לקטגוריית נייר הטואלט הלח. החברה צופה כי תחילת תקופת ההרצה תתאפשר כבר ברבעון השלישי. בחודש שעבר נחשף ב-TheMarker כי על בד במשא ומתן עם אמות השקעות למכירת מבנה המפעל בדימונה (עסקה של sale and lease back).

המכירה צפויה להקטין באופן משמעותי את מינופה של על בד, לאחר שתקציב בניית המפעל תפח הרבה מעבר לתכנון המקורי, מ-160 לכ-210 מיליון שקל. היום דיווחה החברה כי קיבלה אישור ממרכז ההשקעות (משרד הכלכלה) להגדלת המענק לכ-20% עד לסכום השקעה של 150 מיליון שקל.

מניית על בד

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים