קבוצת דורי: עמוס לוזון מזרים 28.5 מיליון שקל לפירעון התשלום לבעלי האג"ח

שיפור ניכר בתוצאותיה של קבוצת דורי במהלך הרבעון הראשון: דורי בניה צימצמה את ההפסד ל-13 מיליון שקל, אך המשיכה לייצר גירעון עמוק של 77 מיליון שקל מפעילות שוטפת ■ לראשונה מזה תקופה ארוכה, קבוצת דורי חזרה לרווחיות גולמית

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הנדל"ן המסובכת דורי בניה, הנשלטת בעקיפין מאז ינואר 2016 בידי עמוס לוזון, צימצמה את ההפסד ברבעון הראשון של 2016 ל-12.9 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 22.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2015. החברה האם, קבוצת דורי, סיימה את הרבעון בהפסד של מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 10 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2015 - כך עולה מדו"חות החברות שפורסמו בצהריים.

במקביל לפרסום הדו"חות, לוזון הודיע כי הוא מזרים לקבוצת דורי כ-28.5 מיליון שקל - התשלום הראשון למחזיקי האג"ח. "כמו שהבטחתי, עמדתי בתשלום האג"ח במועד. הדו"חות הכספיים - הן של דורי בנייה והן של לוזון קבוצה - מדברים בעד עצמם ומראים את העבודה הנפלאה שנעשית בשתי החברות", מסר לוזון. עוד קודם לכן, לוזון החליט לשנות את שמה של קבוצת דורי - הנושאת את שם המייסד אורי דודי - ל"קבוצת עמוס לוזון יזמות ואנרגיה בע"מ".

עמוס לוזוןצילום: זאב שטרן

קבוצת דורי חייבת למחזיקי האג"ח כ-270 מיליון שקל. עם העברת השליטה בקבוצה לידי לוזון, האג"ח נפלו במסחר ועלו לתשואות "זבל" דו ספרתיות של יותר מ-20%. הנפילה נבעה מחשש המחזיקים שלוזון לא יוכל לסייע בפיתרון הבעיות של דורי בניה. ואולם, מאז הנפילה, מחזיקי האיגרות החלו במגעים עם לוזון על מנת לתת לו הזדמנות לטפל בבעיות דורי בניה.

דורי בניה צפויה להימחק בקרוב מהמסחר בתל אביב, לאחר שבעלי המניות אישרו את מיזוגה לתוך חברה פרטית בשליטת קבוצת דורי. למרות צמצום ההפסד, במהלך הרבעון הראשון המשיכה דורי בניה לייצר גירעון עמוק בתזרים מפעילות שוטפת. הגירעון הסתכם בכ-77 מיליון שקל, בהמשך לגירעון של 155 מיליון שקל ב-2015. נכון לסוף מארס, לחברה (סולו) גרעון של 35 מיליון שקל בהון החוזר, כלומר עודף התחייבויות שוטפות על נכסים שוטפים. כעת, לדורי בניה נותרו פרויקטים בודדים, המרכזי שבהם הוא פרויקט הארבעה בתל אביב, וזאת לאחר שחתמה עם דניה סיבוס ל"מיקור חוץ" של חלק גדול מפעילותה.

בחברה האם, קבוצת דורי, התוצאות נראות טובות יותר. הכנסות הקבוצה ירדו אמנם ברבעון מ-351 מיליון שקל ל-263 מיליון שקל (מתוכן: כ- 75 מיליון שקל ממכירת בניינים וקרקעות וכ-188 מיליון שקל מביצוע עבודות בנייה וניהולן); ואולם, לראשונה מזה תקופה ארוכה, החברה רשמה רווח גולמי של כ-16 מיליון שקל, לעומת הפסד גולמי של 8.5 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2015. המעבר לרווח גולמי נבע בעיקר מפרויקטים יזמיים שהושלמו ואכלוסם.

על רקע צעדי ההתייעלות של לוזון, הוצאות ההנהלה והכלליות בקבוצת דורי הצטמצמו לכ-13 מיליון שקל, בהשוואה לכ-15 מיליון שקל ברבעון המקביל. בקבוצה ציינו ש"הוצאות הנהלה וכלליות צפויות לרדת באופן משמעותית במהלך השנה בעקבות צמצום כח אדם וייעול, שטרם ניכרו ברבעון הראשון וצפויות לקבל ביטוי משמעותי במהלך השנה".

בשורה התחתונה, קבוצת דורי צימצמה את ההפסד למיליון שקל בלבד, בהשוואה להפסד של כ- 18 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד; ולעומת הפסד נקי של 195 מיליון שקל ב-2015. נכון לסוף מארס 2015, ההון העצמי של קבוצת דורי עמד על 244 מיליון שקל. ההון העצמי כולל שטר הון בגובה של 415 מיליון שקל מבעלת השליטה הקודמת גזית גלוב, שטרם נפרע, ויתרת הפסד של 450 מיליון שקל.

לצד התוצאות הכספיות, קבוצת דורי פירסמה תזרים מזומנים חזוי, לפיו היא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה בשנתיים הקרובות. התזרים ב-2016 נסמך בין היתר על ניצול מסגרות אשראי מגזית ישראל בסכום של 46 מיליון שקל, ו-24 מיליון שקל שאומרים להתקבל מהחזר הלוואת בעלים מתחנת הכוח דוראד, וקבלת דיווידנדים מהחברה הבת רונסון הפועלת בפולין; ב-2017 התזרים נסמך ביו היתר על גיוס אג"ח של 50 מיליון שקל.

מניית קבוצת דורי בשנה האחרונה
אין נתונים להצגה
מניית דורי בניה בשנה האחרונה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט