רכישות ושערוכים סדרו לסאמיט אחזקות רווח של כ-197 מיליון שקל ב-2015

יו"ר ובעל השליטה בסאמיט זהר לוי נהנה מחבילת תגמול של 6.65 מיליון שקל ב-2015 ■ סאמיט מורווחת על הנייר בכ-60 מיליון שקל על השקעה בכלכלית ירושלים

תרומה של נכסים חדשים שנרכשו, המשך השבחה של נכסים קיימים וניצול הזדמנויות פיננסיות של רכישה בזול של הלוואות על נכסים ושיערוך חיובי של נכסים, סייעו לחברת הנדל"ן סאמיט אחזקות, שבשליטת זוהר לוי, לסיים את הרבעון הרביעי ואת שנת 2015 עם תוצאות חזקות.

סאמיט אחזקות - שפועלת בתחומי נדל"ן מניב בגרמניה ובישראל ונסחרת במדד ת"א 100 לפי שווי שוק של כ-1.54 מיליארד שקל - סיימה את 2015 עם רווח נקי (המיוחס לבעלי המניות) של כ-195 מיליון שקל-זאת לעומת רווח נקי (המיוחס לבעלי המניות) של כ-197.5 מיליון שקל .

החברה סיימה את הרבעון הרביעי של 2015 עם רווח נקי (המיוחס לבעלי מניות) של כ-63.5 מיליון שקל - עלייה של כ-41% לעומת הרבעון המקביל ב-2014. לוי, שמשמש כיו"ר של סאמיט אחזקות, נהנה ב-2015 מחבילת תגמול של כ-6.65 מיליון שקל.

סאמיט אחזקות ביצעה בחודש האחרון מהלך משמעותי מאוד עבורה כשרכשה תמורת כ-292 מיליון שקל כ-20% מהון המניות של חברת נדל"ן כלכלית ירושלים, שעד לאחרונה נשלטה ע"י אליעזר פישמן.

זוהר לוי

החברה מימנה את המהלך באמצעות מקורותיה עצמיים, הלוואת בעלים של כ-60 מיליון שקל שקבלה מחברה פרטית של לוי וכן באמצעות הנפקה של כ-10% מהון מניותיה לידי הפניקס, מנורה מבטחים וגופים מוסדים תמורת יותר מ-100 מיליון שקל.

בשלב זה מדובר עבור סאמיט בהחזקה פיננסית שכן בשל מגבלות החוק לצמצום הריכוזיות במשק האוסר בין השאר החזקה בחברות עם יותר מ-2 שכבות, בכדי שלוי יהפוך לבעל שליטה בכלכלית ירושלים (שליטה משפטית הנה החזקה של לפחות 25% ) עליו לקפל שכבות ב-2 החברות - מהלך סבוך מאוד מבחינה משפטית ויקר מבחינה כספית.

לוי כבר נפגש עם מספר גופים מוסדיים והציג להם באופן כללי את האסטרטגיה העתידית שלו לגבי כלכלית ירושלים. אולם, בשלב זה לא ידועה האסטרטגיה העסקית העתידית שלו כמו גם מבנה השליטה העתידי וזהות ההנהלה בכלכלית ירושלים. בינתיים בתוך חודש מאז שסאמיט החזקות נכנסה להשקעה בכלכלית היא מורווחת עליה בכ-60 מיליון שקל.

הכנסותיה של סאמיט מהשכרת נכסים בשנת 2015 עלו בכ-4.2% לעומת 2014 לכ-240 מיליון שקל. ה-NOI (הכנסות תפעוליות נטו) הסתכמו ב-2015 בכ-4% לכ-230 מיליון שקל. ה-FFO (רווח תפעולי תזרימי בניכוי השפעות חד-פעמיות) קפץ בכ-170% לעומת 2014 ל-167 מיליון שקל.

אמיר שגיא, מנכ"ל סאמיט ציין בעקבות כי "החברה ביצעה במהלך 2015 שורה של מהלכים עסקיים שכללו רכישות בגרמניה ובישראל, אשר חיזקו את מעמדה והביאו להשבחת פורטפוליו הנכסים של החברה – מהלכים אלו באו לידי ביטוי בצמיחה בהכנסות החברה וכן בשיפור שורת הרווח. אסטרטגיה זו משקפת את יכולות ההנהלה לאתר הזדמנויות השקעה ייחודיות, אשר מאפשרות לחברה ליהנות מיצירת ערך משמעותית לבעלי המניות".

מניית סאמיט אחזקות בשנה האחרונה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"